Saturday 22nd March 2008


Race 1 414m MX 13.00
REGENCY JEWELLERS STAKES
1 SWEET ADDICTION M LESLEY REYNOLDS
2 LITTLE MISS EMO M MARK ARNCLIFFE
3 DEVILISH LUCK 5 CAROL STUART
4 AMITY STREET M LILLIAN DALTON
5 TOKEN TREASURE M LEO VANDERBURG
6 EXCEPTIONAL ACE 5 ANDREW MATHIAS
7 CHILL OUT M WAYNE HUNTER
8 COREY’S ME MATE M JONATHON MCALISTER

Race 2 414m M 13.16
DIANA & TERRY BANKS STAKES
1 TANGLES M EDWARD SANCHEZ
2 RUN TEE PEE M JOHN MOORE
3 KERMIE M WAYNE HUNTER
4 BUSTA BROWN M WILLIAM MARMARA
5 MAY’S FLYER M CHRISTOPER BRENNEN
6 BONES FOR ME M PATRICK DALY
7 I’M NO ROMEO M LEO VANDERBURG
8 SAPPHIRE SWORD M GEOFFREY WILLIAMS

Race 3 506m 4/5 13.32
LITHGOW WORKMENS CLUB STAKES
1 BANDANNA MICK 5 PHILLIP CINI
2 HOW LETHAL 5 WILLIAM MARMARA
3 MEDWAY BOY 5 GEORGE VLAHOPOULOS
4 SHAZZA 5 WAYNE HOGAN
5 ABOUNDING 5 BARRY ELMS
6 LADY IN RED 4 MARK ARNCLIFFE
7 CHAOS 4 ANDREW MATHIAS
8 TRUE BUZZ 5 BRADLEY BARBER
9 HE’S THE COOLER 5 WAYNE HUNTER
10 DREAM ROMINA 5 WAYNE HOGAN

Race 4 506m MX 13.48
DONNYBROOK HOTEL STAKES
1 LITTLE RICHARD 5 LUKE AZZOPARDI
2 BORDER GAL M NOEL HAYWARD
3 SHORT SQUAW M PATRICIA SIDEBOTTOM
4 KISSY SUZUKI M DEAN JONES
5 STORMY CONQUEST M ROBERT SHEPHERD
6 MRS RAVEN M JOSEPH BALDACCHINO
7 MUZZLE MUZZLE 5 HAGOB TATIAN
8 MOVEALONG TITAN M STEPHEN GARDINER
9 JUST COOL IT M WAYNE HUNTER
10 LITTLE RISSA 5 DENNIS O’BRIEN

Race 5 287m 5 14.04
COURT HOUSE HOTEL STAKES
1 TEARDUCK 5 JOHN BRAIN
2 ROJAC GLEN 5 ROBERT SHEPHERD
3 Vacant
4 PAIHIA BANDIT 5 LESLIE FLETCHER
5 LIDSDALE GIRL 5 GEOFFREY WILLIAMS
6 Vacant
7 PRECARIOUS 5 JOHN MOORE
8 OVER POWERED 5 JOHN SULLIVAN

Race 6 287m 5 14.20
WANG VILLAGE MEATS STAKES
1 ROCKIN’ RENO 5 DIANE WELLS
2 KEEASH BELLE 5 JOHN SULLIVAN
3 MRS. TOKEN 5 GEOFFREY SIDEBOTTOM
4 WILLIE BE QUIET 5 ANTHONY MEDINA
5 Vacant
6 SUBLIMINAL 5 SHANNON KIRBY
7 OSTI LESSON 5 BARRY DAWES
8 ROJAC EMMA 5 ROBERT SHEPHERD

Race 7 506m 5 14.36
WANG ROYAL EASTER GIFT FINAL
1 OLAZABAL 5 MARK ARNCLIFFE
2 SMALLVILLE 5 PHILLIP CINI
3 EIFFELLA ABBY 5 ALLAN HARVEY
4 WAZZA BARGAIN 5 MARK ARNCLIFFE
5 MY GUY 5 COLIN HANSLOW
6 MANN’S ROAD 5 LUKE AZZOPARDI
7 TORS CHANCE 5 MARK ARNCLIFFE
8 RED SCOOTER 5 JOHN BRAIN
9 PAIGE’S DARLING 5 KEITH SELTEN

Race 8 414m BEST 14.52
WESTFUND HEALTH CARE STAKES
1 HEZA BUGGER 4 BARRY DAWES
2 GOOLIE PRINCE 5 ROBERT NELSON
3 RAIN KING 3 ANDREW MATHIAS
4 MOST RELIABLE 4 BARRY ELMS
5 FORSI 4 ANTHONY MEDINA
6 DULCIE LIMES 5 PAUL ROACH
7 ELITE RAVEN 5 ROBERT SHEPHERD
8 SUNDANCE KID 5 RAYMOND THOMAS

Race 9 287m M 15.08
LANSDOWNE HOTEL STAKES
1 MADELIN CHARM M WILLIAM MARMARA
2 BLAZING BENNY M DIANE WELLS
3 JEWEL OF JULY M LESLEY REYNOLDS
4 DANGER IMAGE M MARK ARNCLIFFE
5 MISS CONVOY M CORINA RISCH
6 ROJAC BILL M ROBERT SHEPHERD
7 PIXIROSE M PATRICK DALY
8 GENIES OUT M JONATHON MCALISTER

Race 10 287m BEST 15.24
LITHGOW HOTEL STAKES
1 GLEN DALE BLUE 4 BARRY DAWES
2 WILD LILAC 4 ANTHONY MEDINA
3 Vacant
4 JEANS DOUBLE 3 PAUL ROACH
5 Vacant
6 WALLS OF TROY 4 NICHOLAS TREMAIN
7 Vacant
8 NO MERCY 3 DIANE WELLS

Race 11 414m 5 15.40
HENRY’S PLANT HIRE STAKES
1 DYNAMITE BILLY 5 DIANE WELLS
2 DIRECT LASS 5 MARK ARNCLIFFE
3 MOVEALONG VULCAN 5 STEPHEN GARDINER
4 HOME FOR LIFE 5 TRACEY LEECE
5 Vacant
6 ROJAC AURA 5 ROBERT SHEPHERD
7 MAVRIKI LILY 5 GEORGE VLAHOPOULOS
8 DIESEL ENGINE 5 JOHN MOORE

Race 12 414m 5 15.56
COLLINS LIGHTING & H’WARE STAKES
1 HIPSTER HARRY 5 ROBERT SHEPHERD
2 HELLFIGHTER 5 PAUL ROACH
3 MISS CONSISTENT 5 NICOLE MCDONALD
4 SELENE 5 SHANNON KIRBY
5 TRANSLATE 5 JOHN MOORE
6 MAVRIKI WOLF 5 GEORGE VLAHOPOULOS
7 HUDSON HORNET 5 LAURENCE DUNCAN
8 YENDOR STAR 5 BARRY DAWES