Saturday 9th May 2009


Race 1 287m M 13.00
LANSDOWNE HOTEL STAKES
1 MEDWAY MAN M NATALE VENUTO
2 IRIDESCENT M JOHN MOORE
3 DRIFTWAY GIRL M BRUCE CARR
4 JOE SEPOL M NATALE VENUTO
5 MIDNIGHT GONE M JULIE FRENCH
6 MEGA BEENS M ROSS JONES
7 SHADE LINE M KEN HORNERY
8 KILO CONQUEST M ROBERT SHEPHERD

Race 2 414m M 13.15
WANG ROYAL HOTEL STAKES
1 LIDSDALE PRIZE M RAYMOND BULLIMAN
2 NIGHT VISION M TIMOTHY FERRIER
3 PYE LANE M CLIFFORD RUSHWORTH
4 COOL SAMMY M
5 SMALLTOWN BOY M DIANE WELLS
6 MIDNIGHT BUST M JULIE FRENCH
7 SILENT HISTORY M BRUCE CARR
8 CAUTIOUS DANCER M GERARDO GALDERISI

Race 3 506m MX 13.30
COURT HOUSE HOTEL STAKES
1 KELTIC RUSH M MARK KNOWLES
2 EPITOMISE M SHANE HANNAH
3 MAL’S MUFFIN M BRUCE CARR
4 CHIEF M PAUL ROACH
5 FAWN DIVA M KEVIN BARTON
6 SLIP BUY M KEVIN HORSEMAN
7 JOSEPH’S LINE M KEN HORNERY
8 BLACKBERRY STORM M JOHN ALDOUS

Race 4 414m 4/5 13.45
WESTFUND HEALTH CARE STAKES
1 RED SCOOTER 5 JOHN BRAIN
2 SEAN’S CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
3 VALLEY HI 5 CLEMENT MASTERS
4 ASHLIN ROSE 4 RAYMOND BULLIMAN
5 AGAIN 5 KATE VERRIERE
6 THIRTY THREE 5 JASON LAURENCE
7 CHICA SHACOBY 4
8 SUNDANCE KID 5 RAYMOND THOMAS

Race 5 414m MX 14.00
DIANA & TERRY BANKS STAKES
1 RUNNER RUNNER M STUART HAZLETT
2 SMOOTH LINE M KEN HORNERY
3 ZIPPER TWISTER M GREGORY MILLER
4 REAL SPOOK M COLIN MILLER
5 BELGENNY BULLET 5 CRAIG FABER
6 EASTVIEW DAWN 5 JASON LAURENCE
7 MIDNIGHT TOUCH M JULIE FRENCH
8 CONVICT STREAK M DIANE WELLS

Race 6 506m 5 14.15
REGENCY JEWELLERS STAKES
1 CLANCY’S CHOICE 5 TOD MOXON
2 BETTER DAYS 5 ROBERT SHEPHERD
3 BETWEEN US 5 CASIE O’NEIL
4 NEVER STILL 5 ANTHONY MEDINA
5 Vacant
6 BOBBY DEE 5 JOHN GALE
7 BONELLA’S OSTI 5 LESLEY REYNOLDS
8 BALI’S 5 ANTHONY MESSINA

Race 7 287m 5 14.30
COMMERCIAL HOTEL MOTEL STAKES
1 MYSTERY BEENS 5 ROSS JONES
2 EVIL AUNTY 5 JOHN MOORE
3 GLEN ABBY STRIKE 5 CLEMENT MASTERS
4 ROUNDHOUSE KICK 5 DIANE WELLS
5 DOWNUNDER SHADOW 5 ANTHONY SPENCE
6 CONCERTED 5 JOHN MOORE
7 PEARL WREN 5 IAN STANFORD
8 SHEZA CRIMINAL 5 KEN HORNERY

Race 8 506m NG 14.45
M. DEIGNAN MOTHERS DAY STAKES
1 2 JOHN BRAIN
2 EIFFELLA ABBY 2
3 STRIDING TO WIN 5 JASON LAURENCE
4 ALMOST INVISIBLE 4 KEVIN BRENNAN
5 Vacant
6 NOAH’S SHOT 4 MARK KNOWLES
7 CHANCES WE TAKE 4 NICHOLAS TREMAIN
8 FOREVER SUE 4 WAYNE O’BRIEN

Race 9 287m NG 15.00
WILLIS PRINTING STAKES
1 ROCKIN’ RENO 4 DIANE WELLS
2 MISS PLACED 4 TIMOTHY FERRIER
3 ELITE RAVEN 2 ROBERT SHEPHERD
4 LAURIE’S MATE 3 CASIE O’NEIL
5 WILD DESIRE 3 JO-ANNE HORNERY
6 DIESEL ENGINE 4 JOHN MOORE
7 KARLOO SHACOBY 4 TERRENCE NORTHEY
8 4 TERRENCE NORTHEY

Race 10 506m 4/5 15.15
LITHGOW WORKMENS CLUB STAKES
1 IMA TORANA 4 CRAIG BEADMAN
2 BIG BUBBA DUDLEY 5 DIANE WELLS
3 SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
4 VALLEY PRINCE 4 CLEMENT MASTERS
5 HE’S SO TRENDY 5 MICHAEL GREEN
6 BROOKLYN BRAWLER 5 NATALE VENUTO
7 TIGER BOND 5 ANTHONY MESSINA
8 CARADO GERRICO 5 KEVIN BRENNAN

Race 11 414m 5 15.30
WANG VILLAGE MEATS STAKES
1 BEV’S MAGIC 5 ANTHONY MESSINA
2 AWESOME OSTI 5 JOHN VELLA
3 PIRATE COUGAR 5 SHANE HANNAH
4 LIGHT ASSASSIN 5 STEPHEN HUGGETT
5 LAST COIN 5 TIMOTHY FERRIER
6 BARLAVIE 5 LISA HARRIS
7 HARTLEY FELLA 5 IAN ROBINSON
8 LANA’S OSTI 5 LESLEY REYNOLDS

Race 12 287m 4/5 15.45
HENRY’S PLANT HIRE STAKES
1 YOU’RE HISTORY 5 BRUCE CARR
2 MARGIE’S TOKEN 4 JOHN MOORE
3 BLACK CARNAGE 5 PETER KENNEDY
4 SABRE SONIC 5 JOHN MOORE
5 MAJOR WAGER 4 JOHN MOORE
6 IMA PRETTY BOY 5 WILLIAM O’NEIL
7 GEM OPAL 5 RAYMOND BULLIMAN
8 JET HOME KYE 5 WAYNE O’BRIEN

Race 13 414m 5 16.00
COLLINS LIGHTING STAKES
1 TUNACO 5 DIANE WELLS
2 SARGENT HILEY 5 IAN ROBINSON
3 CRITERION FLYER 5 GRANT CULLEN
4 GRINING ASSASSIN 5 JOHN GALE
5 MISS OVER 5 PAUL MANGOLD
6 COUNTY CONQUEST 5 ROBERT SHEPHERD
7 SEYMOUR PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
8 DAH RED PORSCHE 5 PETER WITHERS

0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments