Thursday 12th August 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 12th August 2010

Race No. 1Welcome To Gbota Maitland04:09PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ALL DEBREE5J L Harris (Doyalson)
2DELEZAHI B Rose (Old Bar)
3DOLLAR MAKERR A Lee (Lochinvar)
4CES’S HONOUR528P J V Haren (South Maitland)
5BARB’S FANTASYW J Kelly (Salt Ash)
6LITTLE BENM D Shambler (Elrington)
7ELITE TANGA62M Sharman ()
8MINOR TIMES3I Wicks (Saratoga)
9ATOMIK FLYER8S Parrelli (Hinchinbrook)
10MONSTER JAM27554A R Boswell (Wallsend)
Race No. 2Graham Walshaw Appreciation04:29PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOMMEROI6J R Levi (Durren Durren)
2ATOMIK TROUBLE6S Parrelli (Hinchinbrook)
3KAINANE BROCKR L D Jnr (Wyong)
4BARB’S GAMBLEW J Kelly (Salt Ash)
5SECRET QUEEN6T L Bruce (Branxton)
6DOZEN MATTERR W Green (Warners Bay)
7COSMIC SURFER7W M Ison (Bob’S Farm)
8TYPHOON FIRE57736T A Hagney (Lake Munmorah)
9I’M POSSESSED7S C Atkins (Maryland)
10ROSE POINT55G J Ernst (Lochinvar)
Race No. 3Gerry Lee “the Bagman”04:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 565 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DIAMOND RAIDER23211L E M Jnr (Moonbi)
2CITY GLAMOUR46226S R Bennison ()
3STATE TROOPER16161D A Galvin (Muswellbrook)
4RUBY RAIDER13132L E M Jnr (Moonbi)
5SIMPLY A MISS82246P A Carrall (Farley)
6FUTURE FUND54323J D Lawson (Aberdeen)
7HIGH BALL73452K P Cheetham (Lochinvar)
8RABITO RUBY23753L C Akers (West )
9FINLAY74387P Neilson (Maitland)
10BLOND MAGIC25174B P Mackie (Mt Vincent)
Race No. 4 5 Ht 105:09PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SORRY DEAN24563D C Marshall (Tanilba Bay)
2HARDAWAY SHIRAZ13535R R Marsden (Condell Park)
3SIR DESMOND38116H G Norman (Wallsend)
4GLITZY RASCAL53653S M Wheeler (Blue Haven)
5HEAVENLY DOLL71313G L Borrow (Argenton)
6OPAL JACK33871L A Hudson (Budgewoi)
7RISING FIRE31113J M Barnett (Singleton)
8RAMBUKA53837A Azzopardi (Londonderry)
9DARK PILGRIM78176W G Davies (Brombin)
10ALL THE MAGIC46545R W Green (Warners Bay)
Race No. 5Race Ready Final05:28PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1REFLECT3R R Bell (Blacksmiths)
2BLIND LOVE3L Galea (Castlereagh)
3ESS ESS THUNDER224S Gyftos (Londonderry)
4DELIRIUM4351J J Magnisalis (Glendale)
5CHASE THE BREAK82251J Reason (Lethbridge Park)
6FUTURE DREAMING24422R A Riley (Buchanan)
7ELECTROGLIDE2B R Wood (Abermain)
8SPECIAL RICKEY34W J Harper (Wyee)
9BRINDLE REBEL43255I Absalom (Noraville)
10MONSTER JAM27554A R Boswell (Wallsend)
Race No. 6Hotel Challenge Series 5 Ht 205:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1COCO APPEAL25121J Harris (Doyalson)
2FEAR THIS FELLA12771R J Lacava (Windermere Park)
3SCIENCE LESSON11415J S Mcglinn (Abermain)
4DETROIT63427K C Stewart (Sawyers Gully)
5RUM BLASTER13624P L Akers (Rutherford)
6EM ARE63418R Moncrieff (Sawyers Gully)
7STATE CRUISER44144D A Galvin (Muswellbrook)
8BOGGABRI LAD32261T Donaldson (Mardi)
9GADAE GADAE68231G A Mead (Krambach)
10NATURAL INSTINCT35427D L Bartolo (Devon Meadows)
Race No. 7Hotel Challenge Series 5 Ht 306:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SURF POINT33125G J Ernst (Lochinvar)
2MINT GLORY37143W Davies (Brombin)
3STAR BOMBER21315T M Fuller (Park Ridge)
4BUD SANNETTE28175J L Harris (Doyalson)
5SPARTAN KING2133TR F Dawes (Eagleton)
6GUNNADOO SPIRIT71254G A Grimwood (Martins Creek)
7MISS KIMMY23413D J Sanderson (Kurri Kurri)
8UNDISPUTED DOS13311A Azzopardi (Londonderry)
9SPOT’S A MISS43655P A Carrall (Farley)
10EL TEE51626D Galvin (Muswellbrook)
Race No. 8Graham Walshaw Bookmaker Final06:25PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $2,010 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLACK TIGER22242W M Dance (Somersby)
2JUST CANDY17652D Richardson (Holmesville)
3JEZZADORA51532B R Wood (Abermain)
4OXLEY SOVEREIGN21451E J Castle (Sawyers Gully)
5MAGIC ANDREW15541B P Mackie (Mt Vincent)
6MATTY’S MARISKA22122J R Keller (Cambridge Park)
7NOAR IN KNOCKA131R J Kay (Lowood)
8AQUASTATE36721A Azzopardi (Londonderry)
9ELFORD33153L M Sweetman (Sweetman’S Creek)
10COOL SKYE37373A Gover (Kurri Kurri)
Race No. 9Neville Shaw “the Penciller”06:42PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUPER LAURIE32333J S Miles (Killcare)
2LIGHTNING POINT16312G J Ernst (Lochinvar)
3FISHA TANGA21533M Sharman (Muswellbrook)
4TIP OFF53541G A Grimwood (Martins Creek)
5*** VACANT BOX ***
6SPRING CASEY31551A Azzopardi (Londonderry)
7RAW TALENT52127A Teofilo (Mona Vale)
8EXCEL LIKE TIME23313A Azzopardi (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Hotel Challenge Series 5 Ht 406:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RUFF TARTAN32463J Walton (Dunns Creek)
2MINT DANCER16534W Davies (Brombin)
3LASANCE21155I B Rose (Old Bar)
4BONIE RUMSFEILD13358P L Akers (Rutherford)
5SURFELLA21686A Azzopardi (Londonderry)
6SHANDEE34147K R Sutton (Butterwick)
7ICESOLATOR11143R R Marsden (Condell Park)
8JUMP IN13441T M Fuller (Park Ridge)
9KEY RAIL14K R Lean (East Maitland)
10RED BLONDE15386B P Mackie (Mt Vincent)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments