Thursday 12th January 2012

Greyhound Box Draw For – Thursday 12th January 2012

Race No. 1Maitland Mercury Maiden04:12PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHERN MASTER33NBTC A Ragen (Wallacia)
2DAM GIRL CURLEWFFSHD A Roach (Lochinvar)
3TOSHIBA367NBTT Pullman ()
4DEVINE ROGUE25NBTP J Parrelli (North Rothbury)
5VITRINITE7457FSHC Mclennan (Cessnock)
6VELOCITY ZIP22333FSHA Coyte (Neath)
7BARRA TIME222NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
8TUCK SHOP58465FSHR L Roderick (Toronto West)
9MYSTIC MULDOON78NBTJ A Laurantus (Gloucester)
10BAIGE BLONDE86FSHG Guy (Beresfield)
Race No. 2Centrebet New Year Trophy H104:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DURCH TECHNIK52163FSHR J Hume (Bunyip)
2SOLUTION3453625.81B R Wood (Abermain)
3TALEEDY TERROR34355NBTR L Crawley (Swansea)
4BELLA MINT36436NBTB P Mackie (Mount Vincent)
5NICE GESTURE32441NBTJ Crossley (Cessnock)
6DIDDY DEVIL1347325.63C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
7OUR ANNIE JEAN32332NBTJ M Green (Warners Bay)
8RAGING BULL45673NBTA T Wiseman (Kangy Angy)
9SNEAKY WILSON84246NBTK B Schmitzer (Taree)
10LIL’ DANCER3476725.77W M Dance (Somersby)
Race No. 3Geoff Redden Red Tv Stake04:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MERLARNEY PRINCE65566FSHK A Edden (Belmont North)
2AWESOME ROGAN7565722.96R Herbert (Weston)
3PEDRO’S PRODIGY64175FSHB J Allen ()
4CRANK UP CHARLIE58568NBTS Brown (Abermain)
5WALLAMBA NIPPER15124NBTR C Glover (Nabiac)
6WALLAMBA BLACKIE3152NBTR C Glover (Nabiac)
7MOULDY12515NBTG J Robertson (Williamtown)
8BAKER SHIRAZ23266NBTC M Proctor (Londonderry)
9MACGRUBER42546NBTJ J Jaeger (Aberglasslyn)
10ROVING BANKER35657FSHK B Schmitzer (Taree)
Race No. 4Betfair Blue Paws Mxd Final05:12PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL HERO7224125.48G J Prisk (Sawyers Gully)
2KURRABA KRUNCH25684NBTR K Barnden (Killarney Vale)
3WOODIE BILL ROSE234NBTS J Hill (Thornton)
4THREDBO44125.60D John (Lower Belford)
5MONZO4872NBTR A Lee (Lochinvar)
6PETTIGO FIRE32NBTG Robinson (Greta)
7FRANKO TOKAAM8873NBTR K Barnden (Killarney Vale)
8CASSIDY773NBTR A Lee (Lochinvar)
9ALWAYS LOOK EYE26855NBTS Brown (Abermain)
10QUASIMO THUNDER5NBTC J Furner (Wyee)
Race No. 5Centrebet New Year Trophy H205:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WITCHES ELBOW18138FSHJ A Laurantus (Gloucester)
2DEVINE SCUD4186225.40P J Parrelli (North Rothbury)
3LORD RAMA3131FSHA Azzopardi (Londonderry)
4BARB’S DIAMOND44333NBTW J Kelly (Salt Ash)
5VELOCITY PULSE31453NBTS M Ellis (Morayfield Qld)
6PROMO JO15FSTDC J Schaefer ()
7FIFTY A KISS125.39W A Vanderburg (Sawyers Gully)
8SIR HONEYBADGER28271NBTJ C Munro (Mulbring)
9LIL’ DANCER3476725.77W M Dance (Somersby)
10CANDY TOKAAM67764FSTDH M Pullman (Keinbah)
Race No. 6Chadford Lodge Mulbring Stake05:52PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN PONTIAC51387FSTDS Gafa (St Clair)
2LIDCOMBE LLANGA1652825.38G J Dunphy (Butterwick)
3VANDRIDGE8528525.59D F Berwick (Sawyers Gully)
4SHE’S THE JAZZ86721FSTDD John (Lower Belford)
5HUGGY FELLA1453725.26E J Castle (Sawyers Gully)
6RONNIE’S BOY2166625.65J M Green (Warners Bay)
7ALISTAIR TANGA31454NBTE J Sharman (Muswellbrook)
8MR. DEVIOUS68321FSTDK B Schmitzer (Taree)
9HAMISH TANGA53887NBTM C Sharman (Muswellbrook)
Race No. 7Chadford Lodge Battlers Final06:14PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $2,260 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SOUTHERN SUMMER12122.93C A Ragen (Wallacia)
2LIGHTNING LIZZY7751223.22R L Roderick (Toronto West)
3DOLLAR OH FOUR4522122.81C M Proctor (Londonderry)
4JUST THE DREAM84342NBTS J Hill (Thornton)
5ZEPHYR ZING2661122.28G J Prisk (Sawyers Gully)
6ROYAL JIMMY11842NBTC D Brennen (South Windsor)
7ARUNDEL1413122.72A Coyte (Neath)
8DIDDY STRIKE5134122.62C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
9SOUTHERN LAD11573NBTC Ragen (Wallacia)
10PENNY TOKAAM6514322.98T F Pullman (Keinbah)
Race No. 8Centrebet New Year Trophy H306:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TOUGH NUT61175FSTDR J Lambert (Kearsley)
2SULL’S FLAME7612125.59T C Priest (Sawyers Gully)
3BIG CLIFFY14NBTP M Mckinnon (Norah Head)
4WISE HEAD14775FSTDA T Wiseman (Kangy Angy)
5TAKEOVER TIGER5117NBTW M Dance (Somersby)
6IVY’S GIFT72537FSTDC Schae (Casino)
7COOPER MONO1237FSHM J Ferguson (Leppington)
8HALF EMPTY22251FSHS A Gafa (St Clair)
9PROFESSOR DAVID64755NBTT Macdonald (Jilliby)
10THREEPENCE78676FSHR A Hindmarsh (Weston)
Race No. 9Super Sires Maiden06:49PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ENYO MISS58FSHD A Roach (Lochinvar)
2LOUIS EMPRESS6FSHD Cullen (Gwandalan)
3PETAL MULDOON8FSHJ Laurantus (Gloucester)
4ARIZONA PEARLFSHE A Bont (Oakville)
5MARDUS FLAME8FSHW A Vanderburg (Sawyers Gully)
6QUASIMO THUNDER5FSTDC J Furner (Wyee)
7RAMBO’S REVENGE65566NBTR L Roderick (Toronto West)
8LOVERS TIFFFSHB A Rees (Nelsons Plains)
9BAIGE BLONDE86FSHG Guy (Beresfield)
10MYSTIC MULDOON78NBTJ A Laurantus (Gloucester)
Race No. 10Barbara & John Munro Appreciatio07:04PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA LUCY BLUE73511FSHS E Mccann (Warabrook)
2ABLE SEAMAN26154NBTR F Groizard (Kearsley)
3ROGER’S HITMAN5123FNBTJ M Black (Bringelly)
4SUDDEN SPLASH3122123.03QB J Tuft (Rutherford)
5PENNY TOKAAM6514322.98T F Pullman (Keinbah)
6TEE REX21427NBTL A Atchison (Jilliby)
7PROPELA56224NBTC J Schaefer (Casino)
8SPECTRUM3552122.78A W Coyte ()
9BARNEY’S BEAUTY47714FSHP Cohen (Kulnura)
10NAAWY NAAWY65752FSHM K Geraghty ( Qld)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments