Thursday 13th May 2010

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 13th May 2010

Race No. 1Welcome To Maitland Gbota04:03PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CAWBOURNE STARSA J Lord (Cawdor)

2I’LL BE KING32423D J Hawes (Doyalson)

3BARNEY’S LEER A Lee (Lochinvar)

4MASAI MISS2S Brown (Abermain)

5MR SHAK185J Maher (Teralba)

6GUNNADOO SPIRIT33222G A Grimwood (Martins Creek)

7TRIBAL MARLEY33824K Hamilton (Kurri Kurri)

8FIXED UP45435B P Mackie (Mt Vincent)

9BATO’S BULLET6C Clark (Greta)

10SIX FA6TD K Howarth (Bendemeer)

Race No. 2Maitland Mercury Maiden04:23PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SETTING THE PACEF L Trowbridge (East Maitland)

2NICE MINING23768C A Garrard (Maryland)

3ELITE SOLITUDE4A J Lord (Cawdor)

4GOTTA GO GOOGLES27753B Mackie (Mt Vincent)

5HARDAWAY SHIRAZ2R R Marsden (Condell Park)

6ALBESCENT7363B C Preston (Cessnock)

7MARINA’S JOYR A Lee (Lochinvar)

8MITCHY BEE336S Brown (Wallsend)

9CODE OF RESPONSE37744D J Wells (Shanes Park)

10LITTLE MISS DIVA64P W Tobin (Fennell Bay)

Race No. 3The Good Guys Stake04:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TIA KILIFI13581D J Wells (Shanes Park)

2THREE BOB22613J F Callaughan (Luddenham)

3KRAMSKI531T3T C Priest (Sawyers Gully)

4CALLING MAYDAY23421D K Howarth (Bendemeer)

5TANGA LYN71317M Sharman (Muswellbrook)

6HEAVENLY DOLL33153G L Borrow (Argenton)

7LUKE’S MAGIC55664M A Davidson (Fletcher)

8CLOVER LIDCOMBE47658G J Dunphy (Butterwick)

9MARLA’S GODDESS37462P Blyth (Llandilo)

10POISON FLOWS57776T A Hagney (Lake Munmorah)

Race No. 4Mini Bus Hire Service Stake05:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 565 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MIGHTY HOT11623N Becroft (Kurrajong)

2SUPERSONIC CYRIL55846B P Mackie (Mt Vincent)

3CAWBOURNE JAKE14256A J Lord (Cawdor)

4PISTOL ROBINSON44547B L Horton (Muswellbrook)

5*** VACANT BOX ***

6MIGHTY NIKITA75235N Becroft (Kurrajong)

7ORARA MAGIC51222G J Smith (Coutts Crossing)

8REG AIN’T JOKEN13444T Wiseman (Kangy Angy)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 5J&h Air-conditioning & Equipmen05:21PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GAUL82715N J Docherty (Swan Bay)

2TIP OFF52864G A Grimwood (Martins Creek)

3SPRING LOADER28545P A Roderick (Weston)

4MASURI17173D Roach (Lochinvar)

5SHANE FALCO66117W S Brown (Sawyers Gully)

6NEAR SIDE22538T C Priest (Sawyers Gully)

7FISHA TANGA33463M Sharman (Muswellbrook)

8OPAL COVE14711L A Hudson (Budgewoi)

9BLOCKER ROACH86657T C Priest (Sawyers Gully)

10AMAZING CHUNKEY36668E Harris (Wyong)

Race No. 6Ranvet Twin Track Trophy Ht 105:41PM (NSWtime)
Special Event event over 450 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HOOKY BOOKY66873M Bell (Austral)

2CITY GLAMOUR32548S R Bennison (Keinbah)

3ELITE BLUE SIZE21111J E Edmondson (Lowood)

4PATCH UP JOB43424N Clifton (East Maitland)

5UNO PARTY GIRL57234G J Perrin (Keinbah)

6SO PETITE13145N J Docherty (Swan Bay)

7PREMIER HARRY13575A J Lord (Cawdor)

8HENRY TANGA35331M Sharman (Muswellbrook)

9SIDE SALAD44487B Keene (Twelve Mile Creek)

10BREAD AND BUTTER88783E Harris (Wyong)

Race No. 7Ranvet Twin Track Trophy Ht 206:00PM (NSWtime)
Special Event event over 450 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SERGIO63622J F Barrett (Lake Haven)

2SHIRL’S MAGIC41572M A Davidson (Fletcher)

3BRUISER58432S J Brown (Sawyers Gully)

4ORARA FLASH77421G J Smith (Coutts Crossing)

5PREMIER DREAM53445A J Lord (Cawdor)

6BEAR YOURSELF11111J Mahoney (Londonderry)

7LARGE SHOT76122J W Cameron (Mitchells Island)

8HESA FELON21111D Sultana (Londonderry)

9BREAD AND BUTTER88783E Harris (Wyong)

10SIDE SALAD44487B Keene (Twelve Mile Creek)

Race No. 8Here To Thair Blue Paws Final06:16PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $2,010 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OPAL MINE45161L A Hudson (Budgewoi)

2PERITAS32132N J Docherty (Swan Bay)

3CATHELLA ICE61282D Richardson (Holmesville)

4WINDOW WATCHER12541J A Mackay (Richmond Vale)

5LASANCE23622I B Rose (Old Bar)

6OUR CICERO12441P Lagogiane (Greystanes)

7MAGIC ANDREW53232B P Mackie (Mt Vincent)

8SIZE IT UP66221J E Edmondson (Lowood)

9JEZZADORA133B R Wood (Abermain)

10SUNNY BOB58353B Mackie (Mt Vincent)

Race No. 9Multicam Routing Systems06:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SLICK COREY51741J Cameron (Mitchells Islnd)

2GREENDALE61258N J Docherty (Swan Bay)

3SONIC BOMB17A J Lord (Cawdor)

4WEST PACK2421G J Bush (Gunnedah)

5ANGELIC OSTI135D Sultana (Londonderry)

6GOODWIN DELL62233B Young (Kearsley)

7AL’S ZANE21755A T Duggan (Wyee)

8ON A ROLL421T Wiseman (Kangy Angy)

9CHICKS DIG SCARS6146S Brown (Sawyers Gully)

10MARLA’S GODDESS37462P Blyth (Llandilo)

Race No. 10Garren Allerton Appreciation06:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROSE OF HEATHER63521D J Hawes (Doyalson)

2JEZZADORA133B R Wood (Abermain)

3ORARA JACK21124G J Smith (Coutts Crossing)

4FEAR THIS FELLA52814R J Lacava (Windermere Park)

5SUNNY BOB58353B Mackie (Mt Vincent)

6NO SHOW RAY85335P W Tobin (Fennell Bay)

7BORN BAD42337A J Lord (Cawdor)

8RICHARDS78532W J Deaman (Nulkaba)

9UNLIMITED SPEED17654B N Barber (Bligh Park)

10WHAT ABOUT BILLY44665S R Carr (Fennell Bay)

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of