Thursday 14th April 2011

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 14th April 2011

Race No. 1Welcome To Maitland Gbota Mdn04:09PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MORNING KNOCK32566D Wright (Singleton)
2FINAL PROOF26387O M Langley (Berkshire Park)
3CORK SOAKER8W A Vanderburg (Sawyers Gully)
4SATELLITE ONE666E T Jago (Gorokan)
5IMPERIAL DESIGN35523S Kelly (Birmingham Gard)
6FIRPO6W A Vanderburg (Sawyers Gully)
7MISS ENERGETIC45522P W Parkinson (Lorn)
8FEELIN’ MAGIC528W F Davidson (Cardiff)
Race No. 2Joken Syndicate Easter Mdn Ht104:27PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DALLAS COUNTYJ A Mackay (Richmond Vale)
2OKAY SUPER8P Keegan (Greta)
3HAMISH TANGAM C Sharman (Muswellbrook)
4MR. MILLIGEN7R C Jordan (Carrington)
5GOLD COBRA2R B Campbell (Greta)
6LANG BOYD47682G A Carragher (Port Macquarie)
7DELANTERO5L P Azzopardi (Londonderry)
8DIDDY STRIKEC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
9WHAT’S IT FOR5674L French (Allandale)
10RED DEAL586R J Mansley (Blackhill)
Race No. 3Joken Syndicate Easter Mdn Ht204:49PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TUSCANY COVEL P Azzopardi (Londonderry)
2SUPER LUKE573R B Campbell (Greta)
3DRUITT DREAMER63F5T Donaldson (Mardi)
4SUPER CENTURION25G J Prisk (Heddon Greta)
5MY MAZERATI32C M Proctor (Londonderry)
6THRILLING PEDRO2R J Mansley (Blackhill)
7CREME COCO3246M Enright (Aberglasslyn)
8NEVADA PRINCE8S R Bennison (Keinbah)
9TEN SHILLINGS445D B Werner (Beresfield)
10HOLLY’S DOLLY8674L M Sweetman (Sweetman’S Creek)
Race No. 4Betezy.com.au05:07PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KISSES FOR CANDY81326M J Enright (Aberglasslyn)
2MADAM BEAR34328D F Berwick (Sawyers Gully)
3ON A SHAKEF1111J Mcalister (Gateshead)
4RAISE THE BAR1217C Gatt (Catherine Field)
5AVONDALE DURANTE43474C A Garrard (Maryland)
6EVIL HAYES25444D Richardson (Barnsley)
7BLACKALLS BOSS11811M Crawford (Blackalls Park)
8WOLFMAN WILLIAMS21556H M Pullman (Keinbah)
9BARB’S BANDIT45547B E Kelly (Salt Ash)
10SUNNY BOB45747B P Mackie (Mt Vincent)
Race No. 5Multicam Systems Stake05:29PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MACEY16115R M Millsteed (Coonamble)
2MARINA’S JOY11838L Mcgee (Lochinvar)
3LEEROY LAD26742J R Crawford (Llandilo)
4BOW TANGA46218M C Sharman (Muswellbrook)
5SUNNY WIL53254P Bont (Oakville)
6HALF TRACK15F26A Azzopardi (Londonderry)
7BRETT PEARL41426A Azzopardi (Londonderry)
8KEEP MY COOL43826S N Kelly (Birmingham Gardens)
9POLE DANCER36474K Yates (Neath)
10LUCKY SANTOS85736C A Garrard (Maryland)
Race No. 6Swaggerbout Performance Prod05:48PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUDDEN SPLASH41231B Tuft (Rutherford)
2BLACK BALL GAME31811D Richardson (Barnsley)
3NERRIGUNDAH56684W J Harper (Wyee)
4ZAVANCE13555S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)
5VANDRIDGE15121D F Berwick (Sawyers Gully)
6HAWK ROGAN145F7L M Sweetman (Sweetman’S Creek)
7DUSTY ARIZONA72321E A Bont (Oakville)
8BARNEY’S LEE73167R A Lee (Lochinvar)
9GAIUS45881S Atkins (Maryland)
10SUNNY BOB45747B P Mackie (Mt Vincent)
Race No. 7O’neill’s Tyres Cessnock06:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAJOR CONTENDER35143D J Cox (Wagga Wagga)
2SANTA’S BUDDYF413J Mcalister (Gateshead)
3AVONDALE GOLDF31B Hedley (Cooranbong)
4WARWICK AVENUE71C M Proctor (Londonderry)
5HIGH PROFILE31452B R Wood (Abermain)
6SUAVE STICKA76613R A Hindmarsh (Weston)
7MYSTICAL MAGIC217W F Davidson (Cardiff)
8BELLA MINT24883B P Mackie (Mt Vincent)
9BULLWINKLE56627T Wiseman (Kangy Angy)
10PRINCE REGAL56588B Sandes (Jilliby)
Race No. 8B&b Total Supply Stake06:20PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1POINTS NORTH21327K Sultana (Rouse Hill)
2WHERE’S CLEO72861O M Langley (Berkshire Park)
3HOT MINT41712P W Parkinson (Lorn)
4SAVANT43366K Yates (Neath)
5BIG STOMPER616F5C Gatt (Catherine Field)
6ELECTROGLIDE11422B R Wood (Abermain)
7ATLANTIC CURRENT76813R A Matterson (Umina)
8BALI BLUE63353B J Buckley (Clarence Town)
9SUNNY BOB45747B P Mackie (Mt Vincent)
10BULLWINKLE56627T Wiseman (Kangy Angy)
Race No. 9Gold Cup Heats Close Early06:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 565 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YELLA MUSTARD2431FJ A Mackay (Richmond Vale)
2LIGHTNING LUEGO22F6FL M Sweetman (Sweetman’S Creek)
4TURBO TIGER67122G A Carragher (Port Macquarie)
5STRESS RATE12311A Buman (New Lambton)
7GALLWAY BAY76377P Keegan (Greta)
8DEE MAN34175B J May (Maitland)
Race No. 10Gold Cup Meeting 5th May06:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LILLEY’S LOCK46645I J Betts (Thornton)
2WHO’S EXCITED1313B Hobson (Tintinhull)
3WINDSOR LILIBET46255C Garrard (Maryland)
4BARB’S TICKO43222B E Kelly (Salt Ash)
5SCARED MONEY51367G Hetherington (Paxton)
6LONG CHECK73126L Rendina (New Lambton)
7BARB’S FANTASY54514W J Kelly (Salt Ash)
8STUFFED WISHES27636B L Clive (Weston)
9BINDABOO BLITZ75188S R Bennison (Keinbah)
10ALL ABOUT AMELIA57546R W King (Wallalong)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments