Thursday 17th November 2011

Box Draw For – Thursday 17th November 2011

Race No. 1Fairway Ghost Rec Holder Grass04:12PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SULL’S FLAME662NBTT C Priest (Sawyers Gully)
2WIL CURRY35NBTR R Bell (Blacksmiths)
3RAMBO’S REVENGE68656FSHR L Roderick (Toronto West)
4KAITLYN’S ROSE44523NBTA J Mccrohon (Dalwood)
5JACKSON TYNE22632NBTG J Robertson (Williamtown)
6SIR 4FSHJ F Callaughan (Luddenham)
7DIDDY DREAM32346FSHA W Sessions (Beresfield)
8FEDERER STANLEYFSHS D Parker (Coominya)
9COCO BEACHFSHK L Sanderson (Kurri Kurri)
10MR. HUNTERFSHR Tisdell (Cessnock)
Race No. 2Belmont Veterinary Clinic Ht 104:32PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MIGHTY STUNNER26223NBTL Galea (Castlereagh)
2OCTANE KEV16446FSHN Bayley (Blue Haven)
3FAT BOY BUDDY58466FSTDT W Ferrier (Hamlyn Terrace)
4TREE FIDDY14521FSTDT A Donaldson (Mardi)
5WO WO WILSON54181NBTK R Morgan (Braidwood)
6BAKER SHIRAZ73322NBTC M Proctor (Londonderry)
7DALLAS COUNTY3655125.45L S Montgomery (Umina Beach)
8LORD RAPID68621FSHM D Shambler (Elrington)
Race No. 3Belmont Veterinary Clinic Ht 204:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CRANK UP CHARLIE45856NBTR R Bell (Blacksmiths)
2BENCHMARK31155NBTJ J Magri (Austral)
3SEEING DAMAGE166FSTDM J Boody (Churchable Qld)
4BARB’S DIAMOND43864NBTW J Kelly (Salt Ash)
5SOLUTION5215125.81B R Wood (Abermain)
6I’M A CANNON15415FSTDW Simmons (Greta)
7PROFESSOR DAVID26647FSHT Macdonald (Jilliby)
8MAJOR CONTENDER78623NBTD J Cox ( Wagga)
Race No. 4Belmont Veterinary Clinic Ht 305:12PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KURMOND WARRIOR15FSHJ R Garay (Freemans Reach)
2SWIP LORIAN1242NBTS J Boyd (Doyalson)
3BIG 71625.82J Singline (Hamlyn Terrace)
4NO SHOW RAY78244NBTG R Howard (Millfield)
5LIL’ DANCER41766NBTW M Dance (Somersby)
6DOLLAR OH FOUR1FSTDC M Proctor (Londonderry)
7MY BRO DAVE41545NBTA T Duggan (Wyee)
8ROSEY BELLA65157FSHN A Atchison (Jilliby)
Race No. 5Day By Day Property Solutions05:32PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GALE WARNING44456NBTA Teofilo (Mona Vale)
2HAIL QUEENIE73565FSHF L Trowbridge (East Maitland)
3WALK THE LINE63784FSTDJ Cassar (Merrylands)
4HOWES BRADO71314NBTP J Cohen (Kulnura)
5GIFT PACK45835NBTS Smith (Branxton)
6BRUCE STEET1541FSHJ Cassar (Merrylands)
7MR. DEVIOUS76152NBTK B Schmitzer (Taree)
8CHEEKY VIERI42412NBTN J Broadbent (Elderslie)
9RARE COINS45427NBTR S Sandes (Jilliby)
10CHAMPAGNE BLITZ55745NBTG F Brown (Karuah)
Race No. 6Happy Birthdays Brenda & Belinda05:54PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JAMALU66764NBTG Brodie (Abernethy)
2MARINA’S PRIDE4232525.61R A Lee (Lochinvar)
3JOHN’S DREAM2128125.41D John (Lower Belford)
4JOHN BOOTH12455NBTM P Morgan (Windale)
5PATCH UP JOB2552425.49N P Clifton (Maitland)
6HUGGY FELLA1536725.26E J Castle (Sawyers Gully)
7CYCLONE TO EXCEL5365625.28R R Bell (Blacksmiths)
8MCELLE6111125.36J A Mackay ( Vale)
9SLY TOMMIE57755FSTDN E Stokes (Tuncurry)
Race No. 7Pwb Safety “fairway” Mixed Fnl06:11PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $2,730 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BIT OF TIME34538NBTL P Azzopardi (Londonderry)
2NICE GESTURE53443NBTJ Crossley (Cessnock)
3SIR HONEYBADGER3282NBTJ C Munro (Mulbring)
4MEGA FLAME52326NBTC M Proctor (Londonderry)
5SMOKE125.61R R Bell (Blacksmiths)
6HOPE AND GLORY42534NBTI B Rose (Old Bar)
7TICA’S GIRL125.78A T Duggan (Wyee)
8LIKA LEZAH22564NBTI B Rose (Old Bar)
9PERFECT SPOT54555NBTG P Harborne (Warabrook)
10SCAMPY KNOCKS23465NBTD Wright ()
Race No. 8Doug Bennett Memorial06:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 565 Metres at Maitland Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DUSTY DAVE32614FSTDJ J Magnisalis (Charlestown)
2BARRINGTON FIRE21446NBTT A Hagney (Lake Munmorah)
3OH MY GRAVY66571NBTK D Jarvis (Kanwal)
4BART’S WORLD62353FSHJ F Callaughan (Luddenham)
5CHAMPAGNE VENUS6168532.29G F Brown (Karuah)
6CZAR132FSHD E Garrett (Somersby)
7BOOKEM DANNO33576NBTR R Bell (Blacksmiths)
8KALVIN CLEIN3575632.76C M Proctor (Londonderry)
9HEIGHINGTON87855NBTS M Williams (Colyton)
10EVIE SHIRAZ57F58NBTL A Atchison (Jilliby)
Race No. 9Belmont Veterinary Clinic Ht 406:45PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SNEAKY WILSON65533NBTK B Schmitzer (Taree)
2CREME COCO32634NBTM Enright (Aberglasslyn)
3JOY WILL68778NBTW Robertson (Cessnock)
4MEGUNDA35176FSHJ S Mcglinn (Abermain)
5SWALE2112NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
6SILVER COINS25385NBTD Burgess (Arcadia Vale)
7MISS NICOLE21335FSHJ Cassar (Merrylands)
8DRINKIN’ SILVER4118FSTDW M Ison (Bobs Farm)
Race No. 10Brenda & Phil Boon Appreciation07:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BYE GEORGE8711322.67D S Swain (Box Hill)
2ALL TOMMIE61112FSHJ S Miles (Killcare Heights)
3ROGAN BLACK1623722.72R Herbert (Weston)
4CHARLIE WAFFLES22661FSHT Ransom (Mallabula)
5LONG TIME216FSHJ Cassar (Merrylands)
6RAGING BULL66345NBTA T Wiseman (Kangy Angy)
7CATTY SHACK2221FSHJ Cassar (Merrylands)
8COASTAL LADY6143222.75C R Francis (Nabiac)
9GILLIESTON MISS74386NBTB Davies (Bellbird)
10FATTY’S CHAMP61674FSHC O’Donnell (Edgeworth)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments