Thursday 1st November 2012

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 1st November 2012

Race No. 1Lachlan Kay Maiden03:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SMILEY GEORGE34NBTM Azzopardi (Appin)
2HIP SHOT28NBTA Duggan (Wyee)
3TIME DELAY34227NBTM T Anderson (East Maitland)
4GOODESY MAGIC27NBTD Foley (Geurie)
5GALO’S GIRL3FSHM J Donohue (Medowie)
6TYPHOON WALTERFSHB E Evans (Moonbi)
7NAVIGATOR26NBTD Anderson (Black Hill)
8PUFFA FISH76285NBTS R Bennison (Keinbah)
9JOHNNY TOO MUCHFSHT C Priest (Sawyers Gully)
10BULLDOZER5FSHB Yates (Cessnock)
Race No. 2Lochinvar Marlow @ Stud Maiden04:17PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ICEBERG SLIM27FSTDA Duggan (Wyee)
2HELEN KEEPING42FSHC K Roberts (Dubbo)
3BOLWARRA GOLD3NBTP Neilson (Maitland)
4TEDDY BOLT66232FSTDA Janissen (Woodberry)
5JOHN’S TREE227FSTDC Lamb (Swan Bay)
6NORRIS MAJOR25FSTDF L Trowbridge (East Maitland)
7GOING OFF7362NBTG J Agius (Dora Creek)
8BARELEN JACK23432FSHB W Anderson (Berkshire Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Emma & Heather Gordon Stakes04:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHEZA HOT SORT5354126.08K J Crowfoot (Raymond Terrace)
2KELLY’S IDOL32556NBTR J Faulkner (Manilla)
3UNO BELLA BAZ66268NBTJ R Roche (Kew)
4CREME COCO52265NBTM J Enright (Aberglasslyn)
5MR. ZAMBEZI83415FSHR C Neville (Mascot)
6ZIPPING MONARO34125.53C K Roberts (Dubbo)
7SEI BELLO13FSTDW Simmons (Greta)
8PROVEN OUTBREAK2314FSTDM Azzopardi (Appin)
9DILLINGER56476NBTL S Montgomery (Umina Beach)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Multicam Systems Melbourne Stks04:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUTBACK TOURIST25115FSHK Johnson (Wherrol Flat)
2JOHN’S SON13378FSHR R Bell (Blacksmiths)
3CRUMBS7671625.78L S Montgomery (Umina Beach)
4ZIPPING JOEY1242725.22C K Roberts (Dubbo)
5DALLAS COUNTY4552425.45L S Montgomery (Umina Beach)
6CANDY TOKAAM13757NBTR K Barnden (Killarney Vale)
7TRENDY TIA11163FSTDF Daros (Ellis Lane)
8SLATER HILL2121125.42C H Lamb (Swan Bay)
9DILLINGER56476NBTL S Montgomery (Umina Beach)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Blue Paws Sprint Series Final05:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JOHNNY FIRE3132125.51T A Hagney (Lake Munmorah)
2DUSTY NIKTAW2311325.50S Watkin (Wherrol Flat)
3AFTER EL7131125.52K P Cheetham (Harpers Hill)
4LUSINA16512NBTN J Becroft (Kurrajong)
5RYNO RULES45322NBTA J Lord (Cawdor)
6LOVERS TIFF3221425.71B A Rees (Nelsons Plains)
7JOVIK23364NBTR Herbert (Weston)
8MY SIGNATURE2112325.69L M Sweetman (Sweetmans Creek)
9ALWAYS SHONE11745NBTL A Atchison (Jilliby)
10CREME COCO52265NBTM J Enright (Aberglasslyn)
Race No. 6Industrea Mining Stakes05:37PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TRUE BLUE ETHICS33324NBTD J Smith (Moorebank)
2UNO KNOCKA1366825.01M J Auld (Tatura)
3MR. CLYDESDALE27126FSHR Mccolm (Sawyers Gully)
4CHASING GLORY11525FSTDJ S Miles (Killcare Heights)
5YO COOL MAXIE5666825.24B E Evans (Moonbi)
6TAROS MISS23111FSTDJ M Foley (Geurie)
7JAGGER SWAGGER31321NBTM Azzopardi (Appin)
8BIT SASSY57514FSHF Daros (Ellis Lane)
9DILLINGER56476NBTL S Montgomery (Umina Beach)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Clare And Karla Gordon Stakes05:57PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OSCAR PEARL52151NBTR A Lee (Lochinvar)
2ALL TOMMIEF317422.82J S Miles (Killcare Heights)
3PERFECT FIVE32448NBTJ R Roche (Kew)
4WHAT A COLLISION85434NBTG G Wilson (Medowie)
5MASTER JETEYE6222322.99S J Vas (Valentine)
6HALF EMPTY53667FSTDS A Gafa (St Clair)
7HIGH VOLTAGE325F422.47B Barrington (Berkshire Park)
8RUBINATE47516NBTJ R Roche (Kew)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Lochinvar Marlow Future Stars F06:15PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $9,350 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $1,500 3rd: $500 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1FREDDO PEDRO33632NBTA Azzopardi (Londonderry)
2CALENDER QUEEN341222.91F L Trowbridge (East Maitland)
3HEISENBERG23122.72J Foley (Geurie)
4BUZZWORD3442122.92B E Evans (Moonbi)
5JACOB RULE1122.83R Bell (Blacksmiths)
6AURVILLE31122.51M F Clayton (Sutton Forest)
7GUNNA HOOT22NBTT Callaghan (Stanford Merthy)
8CROWIE22NBTJ Heard (The Entrance No)
9REBEL KAHN1322.70P Lagogiane (Llandilo)
10MY MATE SPARROW1322.77M Bell (Austral)
Race No. 9Multicam Systems Brisbane Stake06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FIRE COWBOY77837NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
2PRINCE TEDDY13547NBTP J Cohen (Kulnura)
3ALWAYS TRENDY44631NBTF Daros (Ellis Lane)
4GO WILD SID2537123.09S A Mehan (Beresfield)
5BIG NOSE BOYF5221NBTM J Bowe (Medowie)
6MANDY KEEPING31FSHC Roberts (Dubbo)
7BEARLY FAIR34328NBTN A Falls (Backmede)
8ROSE SANNETTE2431422.49K Johnson (Wherrol Flat)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Leonie & Kevin Gordon Stakes06:56PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1EMBEE DEE63725NBTN J Becroft (Kurrajong)
2SUKARAH854FSTDH G Norman (Wallsend)
3JINGLE BELLS775FSHD B Anderson (Black Hill)
4TOMMY GUN861FSTDF A Coniglio (Merrylands)
5MALTESE GODDESS87F2NBTR J Zahra (Castlereagh)
6SLINKY SABLE87234NBTS Harvey (Georgetown)
7EJAY475NBTR R Warren (Cooranbong)
8MISS HAYLEY ROSE7FSTDT F Pullman (Keinbah)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***