Thursday 27th May 2010

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 27th May 2010

Race No. 1Nature Vet Maiden Stake04:08PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1COOL SKYE73A Gover (Kurri Kurri)

2COSTA LOT25233P W Nickerson (Stockton)

3GALLWAY BAY72H Tyndall (Medowie)

4REPLICATOR MAGIC55536D Sanderson (Kurri Kurri)

5GUNNADOO SPIRIT32224G A Grimwood (Martins Creek)

6GOODWIN ROBYN1376B R Young (Kearsley)

7ALBESCENT36334B C Preston (Cessnock)

8KRISTA2L P Azzopardi (Londonderry)

9MARINA’S JOY5R A Lee (Lochinvar)

10BATO’S BULLET6C Clark (Greta)

Race No. 2Top Draw Kibble Maiden Stake04:29PM (NSWtime)
Maiden event over 565 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DUCK TAILS45373D W Greenwood (Toronto)

2PURE RAGE5R K Barnden (Killarney Vale)

3*** VACANT BOX ***

4MISS LOLOLA4535J M King (Wilberforce)

5TRIBAL MARLEY82435K Hamilton (Kurri Kurri)

6*** VACANT BOX ***

7RAPID INC23333A Mccrohon (Dalwood)

8MR SHAK18557J Maher (Teralba)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 3Rainbows End Produce Stake04:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DETROIT26253K C Stewart (Sawyers Gully)

2STEPHEN’S SPIRIT57321M C Moncrieff (Kahibah)

3BALIKU STAR43474B J Buckley (Clarence Town)

4CLOVER LIDCOMBE58217G J Dunphy (Butterwick)

5QUAY’S ON FIRE11815B P Chappell (Carbrook)

6TIA KILIFI58112D J Wells (Shanes Park)

7MITCHY BEE33621S Brown (Wallsend)

8CRAZY EYES42233R J Gittoes (Jerrys Plains)

9STRYKING SARAH61524K T Marsh (Raymond Terrace)

10ZIG ZAG STAR74337B J Buckley (Clarence Town)

Race No. 4Tuff Rock Products Stake05:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DIGITAL STRIKE45227P Lagogiane (Greystanes)

2PLAYBOY CHARIOT46182B Attard (Guildford)

3HARDAWAY SHIRAZ212R R Marsden (Condell Park)

4REFUSED SERVICE33313L P Azzopardi (Londonderry)

5DEADLY SILENT41332P Neilson (Maitland)

6BIG RED RACER45253M A Taylor (Erina)

7RUFF TARTAN13337J Walton (Dunns Creek)

8OFF THE CANVAS6661J M King (Wilberforce)

9GNARLY21367J A Smith (Wyongah)

10BARNEY’S LEE14R A Lee (Lochinvar)

Race No. 5Rainbows End Horse & Greyhound05:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1REG AIN’T JOKEN44423T Wiseman (Kangy Angy)

2SURF POINT72213G J Ernst (Lochinvar)

3KAYFAB FANTASY51871W Simmons (Greta)

4EXPRESSO2232FS C Atkins (Maryland)

5ROSE OF HEATHER52167D J Hawes (Doyalson)

6SHANE FALCO11748W S Brown (Sawyers Gully)

7HEY OBAMA72136B P Chappell (Carbrook)

8UNO LUKE1F435J Blackwood (Cessnock)

9RICHARDS85325W J Deaman (Nulkaba)

10POLISH ASSASSIN73462P R Midson (Budgewoi)

Race No. 6Rainbows End L’scaping Supplies05:45PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLUE FLASH43357M H Mowle (Gateshead)

2GAUL71511N J Docherty (Swan Bay)

3LIGHTNING POINT82177G J Ernst (Lochinvar)

4HENRY TANGA33156M Sharman (Muswellbrook)

5KISS ME DECLAN78813K H Keegan (Greta)

6HELLO POLLY22323R K Barnden (Killarney Vale)

7SUPER LAURIE51114J S Miles (Killcare)

8LASANCE36225I B Rose (Old Bar)

9WINNEBAGO LASS62862M Coady (Cooranbong)

10INSTANT GABBIE51845P Johnson (Wyee)

Race No. 7Ranvet Stake06:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HOUDINI LAD26775P A Roderick (Weston)

2MISS JORDY34787D J Wells (Shanes Park)

3FISHA TANGA46364M Sharman (Muswellbrook)

4STONER23F58D Burgess (Arcadia Vale)

5WONGAWILLIBILL12146D B Werner (Beresfield)

6SAINT DORA52332T F Pullman (Keinbah)

7BRUISER43248S J Brown (Sawyers Gully)

8TIP OFF86431G A Grimwood (Martins Creek)

9NEAR SIDE25388T C Priest (Sawyers Gully)

10FUEL TANK63477B J Buckley (Clarence Town)

Race No. 8Rainbows End Produce & L’scapin06:22PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $2,260 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DETERMINED LEE27111L Azzopardi (Londonderry)

2RAMONZO38852R A Lee (Lochinvar)

3ON A ROLL42112T Wiseman (Kangy Angy)

4PILE CREEK53412R R Marsden (Condell Park)

5UNLIMITED SPEED65431B N Barber (Bligh Park)

6CRUCIAL DECISION86771K P Cheetham (Lochinvar)

7LIKE MIKE23122P Falas (Carlton)

8CONVICT STREAK22312D J Wells (Shanes Park)

9TRIXIE LIDCOMBE83133G J Dunphy (Butterwick)

10NO SHOW RAY33523P W Tobin (Fennell Bay)

Race No. 9Peter & Ann Clarke Appreciation06:39PM (NSWtime)
Mixed event over 565 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WHAT A GOODWIN57867B R Young (Kearsley)

2SHOT AWAY76455J A Mackay (Richmond Vale)

3CAPRICORN DRAMA47427W P Smith (Wyongah)

4QUAYS ON LOGAN23165B P Chappell (Carbrook)

5HASSELL35121E J Sharman (Muswellbrook)

6RYES MERMAID64613B K Yates (Cessnock)

7TRIXIE LIDCOMBE83133G J Dunphy (Butterwick)

8LARGE SHOT12253J W Cameron (Mitchells Island)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Rainbows End Trainers Bonus06:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SMARTY ROBBINS45142S Brown (Wallsend)

2POISON FLOWS77763T A Hagney (Lake Munmorah)

3SOLILOQUY SECRET68234R A Scully (Weston)

4GOODWIN DELL23377B Young (Kearsley)

5HYPER WAVE4563FA Sassano (Whalan)

6BONDY’S PRINCESS37111A Mcgowan (Beresfield)

7AL’S ZANE17556A T Duggan (Wyee)

8SPOOKY HALO72112R J Gittoes (Jerrys Plains)

9GREENDALE25825N J Docherty (Swan Bay)

10PATCH TOKAAM17554H M Pullman (Keinbah)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments