Thursday 2nd September 2010

Greyhound Box Draw For Maitland – Thursday 2nd September 2010

Race No. 1Good Guys Maiden Stake04:00PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PRINCESS DI48765T A Spinks (Camberwell)
2BARB’S GAMBLE356W J Kelly (Salt Ash)
3TRIBAL MARLEY64555K Hamilton (Kurri Kurri)
4ALWAYS A STORY57523D Sultana (Londonderry)
5SPECIAL RICKEY342W J Harper (Wyee)
6WAVE TO IZZY8T M Halley (Kearsley)
7SWIPER LULU2233FT Vella (Blacktown)
8KHE SANH42766P W Nickerson (Calga)
9LAPTEK TOM346D J Wells (Shanes Park)
10LORIAN’S DEEP645K A Heuston (Deep Creek)
Race No. 2Macro Meats Maiden Stake04:22PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YOUNEEK SKY337T Ransom (Mallabula)
2SETTING THE PACE32427F L Trowbridge (East Maitland)
3GO WILD MAT54232R J Flanagan (Cessnock)
4FROSTY ROMEO367B C Preston (Cessnock)
5TOMMY TOKAAM22463T F Pullman ()
6ELITE TANGA62274M Sharman (Muswellbrook)
7MISTRESS CHING64W J Harper (Wyee)
8SLINGSHOT ENGAGE65348C R Lane (Singleton)
9MEGA MINTP W Parkinson (Lorn)
10JUST COMMANDANTD Sultana (Londonderry)
Race No. 3O’neills Tyres Spring Cup H104:40PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BALIKU STAR74865B J Buckley (Clarence Town)
2OUT WITH EVIE68266R L Massina (Golden Square)
3BLACK TIGER23431W M Dance (Somersby)
4MAGIC ANDREW15541B P Mackie (Mt Vincent)
5WAVE TO BENNY71676R Bell (Blacksmiths)
6CLUES74455M P Arncliffe (Castlereagh)
7COSMIC SURFER761W M Ison (Bob’S Farm)
8SURF HUNTER22213A (Londonderry)
9DAVETTE AND KEN84258D Burgess (Arcadia Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Wauchope To Maitland Final05:02PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PHANTOM BLACK53211R Wright (Cundletown)
2HANSON SHIBAZ61552R C Green (Burleigh Waters)
3HE’S A PLAYER13251F Goodall (Cessnock)
4CLAPPIN’ SOUNDS23528K Barrass (Yarravell)
5GUNNADOO SPIRIT25432G A Grimwood (Martins Creek)
6BLUE AMIGO46131G E Wall (Lansdowne)
7IT’S SHOW TIME57152B Smoothy (Killawarra)
8MEXICAN BEANS81113H L Hanson (Nabiac)
9AUSTEN BARTLE14238P Fraser (Coffs Harbour)
10MALLAIG MYSTERY43332G A Carragher (Port Macquarie)
Race No. 5O’neills Tyres Spring Cup H205:20PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1VLADIMIR BALE72844K H Miller (Mortons Creek)
2CHIEF ZSA52437B J Buckley (Clarence Town)
3SOLILOQUY SPY18574C R Lane (Singleton)
4EXCESSIVE FORCE72455H G Norman (Wallsend)
5ARAPAHO ELITE2222TR L Massina (Golden Square)
6SIR CHIVERS61456J Mooney (Green Point)
7MINT ENFORCER1421P W Parkinson (Lorn)
8CYCLONE TO EXCEL1R R Bell (Blacksmiths)
9DAVETTE AND KEN84258D Burgess (Arcadia Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6J & H Air Conditioning Stake05:38PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KOTARA BEAR61324R A Lee (Lochinvar)
2BLUEY TADMORE33543T Astbury (Cranebrook)
3TIA KILIFI62135D J Wells (Shanes Park)
4JOSE LUIS24451T Callaghan (Stanford Merthyr)
5RUTLAND BERT11132P J Maytom (Dungog)
6NERRIGUNDAH47756W J Harper (Wyee)
7GOOD TIGER12126N R Bayly (Wauchope)
8RUBY RAIDER32581L E M Jnr (Moonbi)
9MALLAIG MIGHTY82436G A Carragher (Port Macquarie)
10SUPER CHARLOTTE33727B L Smoothy (Killawarra)
Race No. 7O’neills Tyres Spring Cup H305:56PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1UNO LUKE74673J Blackwood (Cessnock)
2HILLTOP HARRY26535S D Barron (Cambridge Park)
3ROAD TOLL34135D Armfield (Casino)
4TUGGER TOKAAM55621T F Pullman (Keinbah)
5SUNNY BOB25257B Mackie (Mt Vincent)
6RAMBUKA37153A Azzopardi (Londonderry)
7SIR DESMOND64445H G Norman (Wallsend)
8SAUCEY MARY45367R W Humphrey (Woodview)
9DAVETTE AND KEN84258D Burgess (Arcadia Vale)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Supporters Club Fathers Day Fl06:12PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at Maitland Of $2,730 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $645 3rd: $305 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GUNLAW FOX8142P M Schofield (Llandilo)
2AUSBRED BULLET62322B A Mahoney (Rossmore)
3HANDY MINT162P W Parkinson (Lorn)
4WATTA TUNE23252M D Greer (Londonderry)
5LOLLIPOP WILL23311K Cheetham (Lochinvar)
6MYSTIC BALE34421K H Miller (Mortons Creek)
7STARBURST STUMPY85341S D Barron (Cambridge Park)
8MITCHY BEE34121S Brown (Abermain)
9EL TIGRE31343G J Ernst (Lochinvar)
10FIREFLY SAINT63433J T Grant (Morpeth)
Race No. 9Greyhoundproductsdirect.com.au06:38PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PATCH UP JOB42436N Clifton (East Maitland)
2FISHA TANGA33234M Sharman (Muswellbrook)
3ALBATROSS23347N Atchison (Jilliby)
4WATTA WHISPER12711R Matic (Canyonleigh)
5PITCH BLUE CHIEF31666J W Thompson (Yorklea)
6KOUPARITSAS71331D J Power (Dubbo)
7IWAN36112J Tyrrell ()
8LOOKS LIKE LYN11443A Armstrong (New Lambton)
9WHAT ABOUT BELLE44523M J Campbell (Port Macquarie)
10SINGER MAN24646M Pryce (Windsor Downs)
Race No. 10Supporters Club Volunteers06:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DETROIT42772K C Stewart (Sawyers Gully)
2STYLISH DAYMO16145J E Edmondson (Lowood)
3FIREFLY SAINT63433J T Grant (Morpeth)
4MARQUIS MISS15641J E Moore (Londonderry)
5MY GIRL LOLLYPOP4721M Enright (Aberglasslyn)
6FORMOSA BALE21137K H Miller (Mortons Creek)
7SUPER COOPER3121J E Moore (Londonderry)
8COOL ROMAN31156D J Wells (Shanes Park)
9ONE BELIEVER77141D French (Thornton)
10JIMMY BAMBOO41374P M Schofield (Llandilo)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments