Thursday 8th July 2010

Greyhound Box Draw For – Thursday 8th July 2010

Race No. 1Welcome To Maitland Gbota04:05PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MY GIRL LOLLYPOP47M Enright (Aberglasslyn)
2CHAMPAGNE BLITZ47G F Brown (Karuah)
3LITTLE MISS DIVA647P W Tobin (Fennell Bay)
4GO WILD MAT32677R J Flanagan (Cessnock)
5GOOSE75552T F Callen (Argenton)
6AIR TIGHT7444P Neilson (Maitland)
7CES’S HONOUR52P J V Haren (South Maitland)
8LUCKY SONGAR57637S Greene (Kearsley)
9INTERSTATE67F L Trowbridge (East Maitland)
10BLACK TOMTOM87P Neilson (Maitland)
Race No. 2Maitland Mercury Stake04:27PM (NSWtime)
Maiden event over 450 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1OXLEY SOVEREIGN2E J Castle (Sawyers Gully)
2TRIBAL MARLEY56455K Hamilton (Kurri Kurri)
3FIXED UPF2855B P Mackie (Mt Vincent)
4SOCIETY BOND67G Emerton (Fassifern)
5RING BARK4P J Knight (Edgeworth)
6GOOFY FOOT73322G F Brown (Karuah)
7MINT ENFORCERP W Parkinson (Lorn)
8CHAMPAGNE VENUS565G F Brown (Karuah)
9MEAN HANDS86R W Green (Warners Bay)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3J&h Air-conditioning&equipment04:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KOTARA BEAR18321R A Lee (Lochinvar)
2CHLOE TANGA47742M Sharman ()
3CHELSEA GEE72818G J Prisk (Heddon Greta)
4AGENT MAXWELL45475I Absalom (Noraville)
5WONGAWILLIDOLF34444D B Werner (Beresfield)
6LONESOME SUNRISE43441C Field (East Gresford)
7IMA BEANTT872R Moncrieff (Sawyers Gully)
8CHARLIE ROSE72344M A Davidson (Fletcher)
9UNI BABE75366M J Moroney (Lake Munmorah)
10LOVE YA MOTHER76847R A Hindmarsh (South Weston)
Race No. 4Red Television Stake05:07PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Maitland Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BRINDLE REBELJ A Mackay ( Vale)
2LEANNE ROBBO7E J Robertson (Williamtown)
3FUTURE DREAMINGR A Riley (Buchanan)
4CHEMICAL ROMANCE7673T Callen (Argenton)
5SUPERIOR MAGIC7R Moncrieff (Sawyers Gully)
6WHAT’S IT FORL French (Allandale)
7TAYLAH’S SHAKM Daley (Gateshead West)
8HANDY MINTP W Parkinson (Lorn)
9BLACK TOMTOM87P Neilson (Maitland)
10INTERSTATE67F L Trowbridge (East Maitland)
Race No. 5Swaggerbout Pet Products Ht 105:27PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PROPER DRAUGHT72117K P Cheetham (Lochinvar)
2SIROCCO PIRATE81765J Fullgrabe (Rothbury)
3BOGIE THUNDER63222J Mackay (Richmond Vale)
4WOODBERRY SPIRIT23123J L Stewart (Woodberry)
5CATHELLA ICE67873M J Moroney (Lake Munmorah)
6RAMONZO45235R A Lee (Lochinvar)
7HENRY TANGA56722M Sharman (Muswellbrook)
8ON A ROLL11263T Wiseman (Kangy Angy)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6 Stake05:47PM (NSWtime)
Mixed event over 565 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CANDY MAN24556D Clive (Weston)
2MY THIRD GONE13554R J Kay (Lowood)
3CHIEF ZSA24524B J Buckley (Clarence Town)
4STYLIN’ BLONDE43334R Moncrieff (Sawyers Gully)
5BLUE FLASH43242M H Mowle (Gateshead)
6CUNDLE MISS31234R Wright (Cundletown)
7CYPRESS MISS23413W J Deaman (Nulkaba)
8BLOSS SANNETTE27166K Johnson (Wherrol Flat)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Steve Whalland Photo Imaging06:05PM (NSWtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHAMPAGNE LAYNE21772G F Brown (Karuah)
2ONE DAY OUT5168R J White (North Arm Cove)
3FLASH KESTRAL74574D P Tuillier (Summerland Point)
4COOL SKYE32137A Gover (Kurri Kurri)
5*** VACANT BOX ***
6GEORGIA RABBIT44336W Pearce (Holmesville)
7BARNEY’S LEE41526R A Lee (Lochinvar)
8REDBACK BILL41G J Robertson (Williamtown)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Swaggerbout Pet Products Ht 206:25PM (NSWtime)
Mixed event over 450 Metres at Maitland Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MYRON’S ANGEL55211J M Green (Warners Bay)
2SNOWY’S GIRL16876T R Witt (Clarence Town)
3BALIKU STAR47477B J Buckley (Clarence Town)
4POISON FLOWS78284M J Moroney (Lake Munmorah)
5KOUPARITSAS12854D J Power (Dubbo)
6SPROCKET ROCKET56115N Shelton (Chain Valley Bay)
7BOW TANGA36436M Sharman (Muswellbrook)
8MAIN ROAD7316FC M Proctor (Londonderry)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Good Guys East Maitland Stake06:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1VOLATILE SHADOW73756D W Greenwood (Toronto)
2ARCHIE TANGA86344M Sharman (Muswellbrook)
3MR. THACKER58773A T Kavanagh (East )
4BOSSA NOVA BABY43747D Clive (Weston)
5BLUFF GIRL63266M R Dawson (Mt Forbes)
6SORRY DEAN26535D C Marshall (Tanilba Bay)
7ANVIL PROMISE46317T Payne (Greta)
8DEADLY SILENT32365P Neilson (Maitland)
9LOVE YA MOTHER76847R A Hindmarsh (South Weston)
10BEE POP ALULA48684D Clive (Weston)
Race No. 10Multicam Systems Stake07:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Maitland Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ELUSIVE KAOS18454T Payne (Greta)
2WOODBERRY STAR55333J L Stewart (Woodberry)
3MAESTRO MAGOO23785R J Gay (Raymond Terrace)
4KINDA RUSSAN125R Moncrieff (Sawyers Gully)
5NIKKI SIX66185T F Callen (Argenton)
6COOL CODY26817P Neilson (Maitland)
7MOVE OVER TIGER81A Wade (Kings Langley)
8SHANDEE76542K R Sutton (Butterwick)
9BEE POP ALULA48684D Clive (Weston)
10UNI BABE75366M J Moroney (Lake Munmorah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments