Sunday 21st December 2008


Race 1 311m M 12.00
MUDGEE MOTOR INN STAKES
1 COUNTRY CASH M SCOTT FARLEY
2 LYN OPAL M STAN STANFORD
3 AFABAD RANESONG M CHRISTINE FOREMAN
4 WEATHER M WARREN MARRIOTT
5 EBONY PARDOO M RAYMOND BULLIMAN
6 KARLOFF M RONALD BROWN
7 MIDNIGHT MIDGET M CLIFFORD RUSTEN
8 HERE’S THE BOSS M ANTHONY MICALLEF
9 SAPPHIRE SWORD M GEOFFREY WILLIAMS
10 GENUINE THING M ANTHONY MICALLEF

Race 2 434m MX 12.20
BOB MILNE STAKES
1 BEST MATE SOPH M WARREN MARRIOTT
2 OVER THE FENCE M ANTHONY FRAZER
3 MENDOORAN MAN M DANIEL HOSKINS
4 BROTHER BOY GRAY 5 ANTHONY FULLER
5 RUSH ON DAISY 5 ED THOMPSON
6 LIDSDALE LUCY M STAN STANFORD
7 ANGELINA ANGEL 5 BRADLEY O’NEIL
8 IONA PARDOO M RAYMOND BULLIMAN

Race 3 311m NG 12.40
GOLDEN OLDIES
1 DIRT TRAP 5 STEPHEN KUTNJAK
2 TWICE AS SHARP 2 IAIN STANLEY
3 BRIDGET LEE 2 LEN HAARING
4 TOTAL AWE 5 LEN HAARING
5 Vacant
6 WISE GAIN 5 ALFRED VELLA
7 MICHELIN JENNY 5 DAWN LEE
8 BINNAWAY BLACK 5 KATE VERRIERE

Race 4 311m 5 13.00
PAUL POWER STAKES
1 ASHLIN ROSE 5 IAIN STANLEY
2 GET TOUGH 5 LEN HAARING
3 RUG RIPPER 5 ROBERT SONTER
4 CHICK ENLIM 5 ROBERT MILNE
5 ACOLA TREASURE 5 JOHN BARRASS
6 AWESOME MATE 5 CLIFFORD RUSTEN
7 SEYMOUR PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
8 ANGEL LACE 5 STAN STANFORD

Race 5 311m M 13.20
DENNIS KEEGAN STAKES
1 FILFLA M DANIEL HOSKINS
2 BLACK MUSKRAT M ALFRED VELLA
3 BENNY BLUE M CHRISTINE JOHNSTON
4 PRIMIFY M STEPHEN KUTNJAK
5 GEM OPAL M GEOFFREY WILLIAMS
6 JUST WATCH ME M ANTHONY MICALLEF
7 LIDSDALE TRUDY M LEONIE BARNES
8 FULL TANK M ANTHONY FULLER
9 TOKEN PRICE M JOHN BARRASS
10 AFABAD DARCEY M CHRISTINE FOREMAN

Race 6 530m NG 13.40
BRIAN CLEAVER
1 MEAN JET 4 PAUL ROACH
2 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
3 MATTY ROC 5 ALFRED VELLA
4 KAYLA ENLIM 4 ROBERT MILNE
5 Vacant
6 EIFFELLA ABBY 2 ALLAN HARVEY
7 SMILES OF DESIRE 4 JOHN BRAIN
8 LADY TUCKLAN 4 GEOFF GUDGEON

Race 7 434m NG 14.10
BRUCE THOMPSON XMAS CUP
1 KARLOO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
2 DYNAMIC TUCKLAN 5 GEOFF GUDGEON
3 DULCIE LIMES 3 PAUL ROACH
4 LOVELY LIZARD 2 RUSSELL HARLAND
5 VAL OPAL 3 GEOFFREY WILLIAMS
6 ON THE CRACKERS 4 ED THOMPSON
7 MAVRIKI WOLF 4 GEORGE VLAHOPOULOS
8 BY BOY JAKE 3 CHRIS CARL
9 LAGER ASSASSIN 5 COLIN HAYTER

Race 8 311m NG 14.40
DAVID PARRY-OKEDEN XMAS CUP
1 VALLEY BOND 4 CLIFFORD RUSHWORTH
2 SHACOBY LEE 4 TERRENCE NORTHEY
3 PRO MISS 1 RUSSELL HARLAND
4 BELLS FAIR 1 MARK VELLA
5 Vacant
6 RUSH HOUR LAD 5 ED THOMPSON
7 KOKODA QUIG 3 BARBARA MONTEFIORE
8 SUDOKU PUZZLE 3 ALFRED VELLA

Race 9 530m 5 15.00
MUDGEE GUARDIAN STAKES
1 NO COMFORT 5 LEN HAARING
2 ELITE CHEER 5 DAWN LEE
3 HE’S THE COOLER 5 WAYNE HUNTER
4 TIANI SHIRAZ 5 CHRIS CARL
5 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON
6 DEVIL’S COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
7 FORTUNE CARD 5 MARK VELLA
8 STEP TWO 5 JAMES VASSALLO

Race 10 311m 4/5 15.20
TOM GREEN GOLDEM MUZZLE
1 POWELL 4 BARBARA MONTEFIORE
2 SHIVAS EXPRESS 5 MARK VELLA
3 JUNGLE GIRL 5 ALFRED VELLA
4 ZANY STYLE 4 DAWN LEE
5 MEDWAY BOY 4 GEORGE VLAHOPOULOS
6 STAR DAV 4 COLIN HAYTER
7 ACOLA LADY 4 ROBERT SONTER
8 MY GIRL LUCY 5 STAN STANFORD

Race 11 434m 5 15.40
DON MAHONEY STAKES
1 ZIMMOMAN 5 ALFRED VELLA
2 SOUND OF WHITE 5 DAWN LEE
3 CHAYNE’S ANGEL 5 UNAVAILABLE
4 RYDER’S CHOICE 5 THEODORUS VANDERBURG
5 RED SCOOTER 5 JOHN BRAIN
6 DADDY’S DIVA 5 WARREN JARVIS
7 STRIKE AGAIN 5 KATE VERRIERE
8 MIGHT FLY 5 CLIFFORD RUSTEN
9 TOTAL COUNTRY 5 SCOTT FARLEY
10 JUNIOR CRUISER 5 STAN STANFORD

Race 12 311m 5 16.00
MERRY XMAS STAKES
1 AFABAD LUCKY LAD 5 JOHN BARRASS
2 COURTHOUSE PUB 5 LINDA HARLAND
3 MR. THREADS 5 RONALD BROWN
4 CASH UP ABBEY 5 SCOTT FARLEY
5 AZURA PARDOO 5 RAYMOND BULLIMAN
6 LONESOME SAL 5 CHRISTINE JOHNSTON
7 COUNTRY LEE 5 ED THOMPSON
8 UNO THE DOOLEY 5 CLIFFORD RUSTEN