Sunday 20th July 2008


Race 1 560m 5 13.05
ABC U/H RADION STATION STAKE
1 EMILY TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
2 OPUS DEI 5 WALTER SIMMONS
3 BLACK SKILA 5 ISABEL SHADLOW
4 BURN IT 5 ANDREW GROIZARD
5 MIRACLE MAKER 5 DARRYL WILSON
6 LADY SCUD 5 KENNETH BELL
7 BILLABONG BEAU 5 DANIEL GALVIN
8 GRANT 5 DOMINIC GATT

Race 2 429m M 13.25
RADIO 2NM POWER FM STAKE
1 BONDED MULWEE M ALEXANDER VERHAGEN
2 OVER THE FENCE M ALBERT NEWSTEAD
3 BEGGAR’S BELIEF M PETER HONNERY
4 TOTAL COUNTRY M SCOTT FARLEY
5 COUNTRY CRUISER M GWENDOLINE SPARKE
6 SCOTT ST. YAPPA M BRIAN HORTON
7 MY ELITE M MARY-ANN WHITLOCK
8 KID PUZZLE M NEIL GOOGE
9 BALLISTIC BRETT M COLIN LANE
10 RUBY STONE M MARK MORGAN

Race 3 429m 4/5 13.45
BLUE PAWS HEAT 1
1 BELLICIOUS 5 MILLISSA MARSH
2 ROSES FOREVER 5 DANIEL GALVIN
3 WILD MACJUDY 5 FRANCIS JAMIESON
4 SIERRA TANGA 4 MAUREEN SHARMAN
5 KILLARNEY KING 5 COLIN LANE
6 DIAMOND’S TOKEN 5 NOEL DOOLAN
7 LUKE PACINO 4 LOUISE MCGEE
8 GENISTA JACK 5 ISABEL SHADLOW
9 ROSE BAY LASS 5 TAMARA SPINKS
10 IN ADDITION 5 GRAHAM NOVLEY

Race 4 328m M 14.05
BLOOM’S IRRIGATION STAKE
1 VIOLET JOAN M TERRENCE RANSOM
2 ADAM MARAND M ANDREW NASH
3 POP’S DIAMOND M FRANCIS JAMIESON
4 TEEVEE GINGER M THOMAS GAUNT
5 CRAZY NIGHTS M DAVID ABBOTT
6 DUSTY JACK M BARBARA EVELEIGH
7 GALAXY MAN M ROGER SANDES
8 SISTER COOL M PETER HONNERY
9 CASH UP ABBEY M SCOTT FARLEY
10 MATEY BOY M DANIEL GALVIN

Race 5 429m 4/5 14.25
BLUE PAWS HEAT 2
1 CHIEF SEKONDA 5 ROBERT GROIZARD
2 EBONY SHREDDER 5 CAROLYN HURE
3 SCARY FEET 5 COLIN CALDWELL
4 RON’S COLLISION 4 NOEL DOOLAN
5 AMI TANGA 4 MAUREEN SHARMAN
6 AUNTY ALEX 5 ALEXANDER VERHAGEN
7 CHERRY CHERRY 5 ISABEL SHADLOW
8 JOEY’S PUZZLE 4 LOUISE MCGEE
9 ROSE BAY LASS 5 TAMARA SPINKS
10 IN ADDITION 5 GRAHAM NOVLEY

Race 6 429m 4/5 14.45
BLUE PAWS HEAT 3
1 MODASSA BOY 5 ISABEL SHADLOW
2 PRINCESS PENGALA 4 MICHAEL GATT
3 NAILED IT 5 ANDREW GROIZARD
4 NO WITNESS 5 JASON FULLGRABE
5 EMILY’S CHOICE 5 DARRYL WILSON
6 MULWEE PUZZLE 5 ALEXANDER VERHAGEN
7 SINATRA 4 LOUISE MCGEE
8 BELL’S HOPE 5 KENNETH BELL
9 IN ADDITION 5 GRAHAM NOVLEY
10 ROSE BAY LASS 5 TAMARA SPINKS

Race 7 328m MX 15.05
BLUE PAWS FINAL
1 APACHE RUN M TAMARA SPINKS
2 BAMALICIOUS M MILLISSA MARSH
3 DISCO RUSH M RON GITTOES
4 SHOWGIRL BELLA 5 WILLIAM CHRISTIE
5 DEVIL’S COUNTRY M SCOTT FARLEY
6 COOL WOOD GIRL M COLIN CALDWELL
7 MODERN JACK M MELISSA HAMPSON
8 CHAMPION BOY 5 DARRYL WILSON
9 TIANA TANGA M MAUREEN SHARMAN
10 BUBBA’S PERIMO M JOHN HUTTON

Race 8 328m 5 15.25
DURHAM HOTEL
1 MIXED UP TIGER 5 TREVOR DEAVES
2 MALUA JET 5 TERRENCE MARSH
3 DAVY JET 5 BRIAN HORTON
4 CLASSY STARDOM 5 PAUL HUBBARD
5 GET TOUGH 5 LEN HAARING
6 EBON LEE 5 BRADLEY WAKEM
7 GONSKI 5 DANIEL GALVIN
8 COOL KIAHNI 5 MARK ROBERTS
9 GEE ARCHER 5 VICTOR BENNETT
10 FUTURE LESSON 5 COLIN LANE

Race 9 429m 4/5 15.45
BLUE PAWS HEAT 4
1 GENERAL MULWEE 4 ALEXANDER VERHAGEN
2 AMISH TANGA 4 MAUREEN SHARMAN
3 NO RUSH 5 ROSS SHOESMITH
4 MARBILL 5 MARK MORGAN
5 GENISTA DANCER 5 ISABEL SHADLOW
6 CHAINSAW JACK 5 ALBERT NEWSTEAD
7 TUMBLEWEED 5 ANDREW GROIZARD
8 FUTURE LESSON 5 COLIN LANE
9 IN ADDITION 5 GRAHAM NOVLEY
10 ROSE BAY LASS 5 TAMARA SPINKS

Race 10 328m 5 16.05
AC/DC FIRE PROTECTION SERV STAKE
1 SARAH’S DAWN 5 BRIAN DAVIES
2 VIVA GEORGIE 5 DAVID BALCOMBE
3 ANNA TANGA 5 MAUREEN SHARMAN
4 FROTH BLOWER 5 ROGER SANDES
5 DYLAN BLACK 5 ANDREW GROIZARD
6 SPOT OF BOTHER 5 COLIN CALDWELL
7 TEE TEE TOWNSEND 5 ALEXANDER VERHAGEN
8 FLYING POWDER 5 JAMIE STOTHARD
9 PRINCE MIKALE 5 TERRENCE RANSOM