Sunday 24th January 2010


1 MEDIVET SOUTH COAST STAKE MAID 520M 4.15 P.M.
1 THIRD PARTY – JAMES DAVIDSON
2 BOND RAIL – ANTHONY MCDONALD
3 HOPE RELTUB – WILLIAM BUTLER
4 FLOSSY FLIRT – ELSIE TRIO
5 V A C A N T
6 EDGAR COTTON – GRAEME HUGHES
7 ALL BUNDY – SUSAN SANDS
8 MERINGO – LINDSAY AKERS

2 – GREYHOUND RECORDER STAKE 5 Gd 365M 4.31 P.M.
1 HAYLEY’S ME GIRL – ELLEN O’BRIEN
2 SLICK ENFORCER – DAVID STEWART
3 AMY’S A FOX – SEYMOUR VASSILAKIS
4 BRILEY – DAVID WILSON
5 LADY MARMALADE – TRACEY TURNBULL
6 SHIRAZ SHAZ – STEPHEN BARWICK
7 ONCE TEE – BRETT SMITH
8 MANIAC MARIAH – COLIN SWAN

3 – BATTERY WORLD BOWRAL STK MAID 365M 4.47 P.M.
1 ZARA CRANE – GREGORY WILSON
2 GOLD TEX – ALEXANDER LITTLE
3 DYNAMIC GRAY – SYDNEY WALES
4 HOLLY’S AN OZZIE – ELSIE TRIO
5 HIGHWAY HARRY – DOUGLAS MARTIN
6 ROYAL AND LOYAL – RHONDA MALIPHANT
7 INDENT – MARK BISBY
8 SMART BOND – MARY SPITERI

4 – BECHINI & ASSOCIATES STK MX 520M 5.03 P.M.
1 ELUSIVE AKABARNI – STEPHEN BARWICK
2 AUTO WAVE – GLENN SUMMERFIELD
3 MADESHA COURT – GRAEME HUGHES
4 DANCE OF NIGHTS – DAVID CLARKE
5 V A C A N T
6 LINDY RELTUB – WILLIAM BUTLER
7 SIMPLY EXCELLENT – LINDSAY AKERS
8 WRECKAGE SILENCE – ROBERT ARNOLD

5 – MILLERS MUZZLES MAIDEN MAID 365M 5.20 P.M.
1 BOOM BEE – MELISSA GRIFFIN
2 KATIE CARLIN – DESMOND HEWITT
3 KENTUCKY GRAY – BARRY BURNET
4 VIOLENT LEE – VALETTA MCDONALD
5 DYNAMIC TEX – SYDNEY WALES
6 OF THE VALLEY – GREGORY WILSON
7 MILLY MOO – MATTHEW HENDRY
8 DEVIL FELLA – COLIN WILLIAMS

6 – BLUE PAWS FINAL MX 365M 5.36 P.M.
1 TELEPATHIC TREK – ROBERT ARNOLD
2 BOND REWARD – MARY SPITERI
3 CLAYTONS EXPRESS – DESMOND HEWITT
4 DEANE’S DESTINY – BRIAN PEARCE
5 LANSVALE SPARK – ALAN CROKER
6 IRONBARK JIM – ELLEN O’BRIEN
7 NOTORIOUS TESS – GARRY ERWIN
8 STAR CHIP – RAYMOND CHIPPERFIELD
9 NEW YORK SURF – ADELE POWELL
10 ROYAL AND LOYAL – RHONDA MALIPHANT

7 – PREMIUM TYRE SERVICE NOWRA STK 5 Gd 520M 5.52 P.M.
1 CLAIMED – ADELE POWELL
2 TIU ROCKET – SEYMOUR VASSILAKIS
3 MOLLYMOOK RAGE – CECIL HICKEY
4 COREY’S GIRL – DAVID STEWART
5 V A C A N T
6 TEN COMMANDMENTS – WILLIAM DANCE
7 LIL’ SURF CHAMP – PETER SHIELD
8 OLAY ZARA – P.R JONES

8 – HESA FELON @ STUD STAKE 4/5 Gd 365M 6.08 P.M.
1 SUNSET MAMA – JAMES GREEN
2 FELICITER – KAREN MIDSON
3 EL ZANA – VALETTA MCDONALD
4 MY BOY COOPER – LORETTA RICE
5 DIAMOND MOLLIE – ELSIE TRIO
6 BRAYDEN’S BOY – DAVID STEWART
7 GREY SPIRIT – GEORGE MICALLEF
8 CRAB KEY – MARK FROST

9 – BOMADERRY SHEETMETAL STAKE 4/5 Gd 520M 6.24 P.M.
1 AUSPICIOUS DREAM – RHONDA MALIPHANT
2 MISS SCORPIO – MARY SPITERI
3 WAGTAIL WILLY – RAYMOND MAITLAND
4 BELFAST BEAUTY – BRENT JONES
5 V A C A N T
6 NORTHERN WARRIOR – LORETTA RICE
7 UNO HE BURNS – GRAEME HUGHES
8 GRACEE JAY – WILLIAM DANCE

10 – OYSTERS GALORE STH NOWRA MAID 365M 6.40 P.M.
1 ALLIE CAT – RON LENGLING
2 JACK THE BARBER – ALAN PROVEST
3 KYLIE’S SISTER – WAYNE CROUCH
4 DREAMSOME – RHONDA MALIPHANT
5 V A C A N T
6 CORNIA – MATTHEW HENDRY
7 GRAY CRUISER – SANDRA CLISSOLD
8 VALIANT VIPER – ALEXANDER LITTLE

11 – NOWRA PET SUPPLIES STK 5 Gd 365M 6.56 P.M.
1 WOW PRETTY GIRL – ROBERT ARNOLD
2 BUNCHA BLOWHARDS – SERGIO FORNER
3 NO ARGUMENT – FRANCES HARRIS
4 FEAR THIS FELLA – TONY DESIRA
5 MEAT BUTCH – RAYMOND MAITLAND
6 BOMBO BLUE – MELISSA GRIFFIN
7 OLAY JEWEL – PHILLIP JONES
8 EL STRADA – VALETTA MCDONALD

12 – EZIWAY CONCRETE STH NOWRA 5 Gd 365M 7.12 P.M.
1 ELUSIVE BOND – SERGIO FORNER
2 TIU JET – SEYMOUR VASSILAKIS
3 TWO MORE PLEASE – ALEXANDER LITTLE
4 OIL SLICK – DAVID STEWART
5 ELITE JEWELS – LORETTA RICE
6 BIG REUBEN – ROBERT HILL
7 OLAY THUNDER – MICHELLE JONES
8 MAYAN PRINCESS – ELLEN O’BRIEN