Sunday 7th April 2013

Greyhound Box Draw For – Sunday 7th April 2013

Race No. 1Shoalhaven Shuttle Maiden05:43PM (NSWtime)
Maiden event over 365 Metres at Nowra Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1HURRY BACKFSHG J Edwards (Nowra Hill)
2MOOD CHANGERFSHJ R Crawford (Llandilo)
3ALJABRUKEFSHA Mcpherson (Wandandian)
4ZAC RELTUB3NBTW Butler (St Georges Basi)
5STEPPIN’ OVER IT3NBTB G Campbell (Toolijooa)
6BARELEN JOANIEFSHN J Becroft (Kurrajong)
7PIOMBI ESCAPE8F7NBTC Williams (Trangie)
8ARIKI JEWELFSHK J Midson (Nowra Hill)
9CRAZY LULU7FSHJ Woods (Heckenberg)
10COURTNEY CAROL3575NBTG Hughes (Wingello)
Race No. 2Bechini & Associates Novice Stk06:06PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 630 Metres at Nowra Of $1,150 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $205 3rd: $105 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK CRYSTAL21617FSTDC M Proctor (Londonderry)
2MY WALLY GROUT77557FSTDG K Dawson (Berry)
3IGERWIN KASHKOW72441FSTDG Erwin (Ambarvale)
4ROSE OF DESTINY56315FSTDS Sundstrom (Bargo)
5FINAL CHANCE54324FSTDC M Proctor (Londonderry)
6CARPARK AMEENA24437FSTDP Goodsell (Falls Creek)
7WHAT’S UP JACK76657NBTM Player (Tahmoor)
8WHERE’S RYAN31F25FSTDS J Pomfret (Bargo)
9KING PRESLEY64667NBTM Player (Tahmoor)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3/nowra Premium Tyres Ht 106:26PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Nowra Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1CREAM BUN CITY67417NBTR W Arnold (Wingello)
2MIDORI SIYAN5564630.25B C Peck (Grabben Gullen)
3WILD WARMING45F31FSTDB R J Dawes (Leppington)
4TIGGERLONG RUM1244630.31M A Keys (Dapto)
5FIVE KNIGHTS4447330.15F J Harris (Kanahooka)
6BELLE D’OR6466630.23A M Proctor (Londonderry)
7COLONEL ZEB5754430.34R C Camilleri (Grabben Gullen)
8KAKADU77235FSHS Evans (The Oaks)
9ELATED JOY76878NBTM Player (Tahmoor)
10RISING VALA65877FSTDA P Bullock (Exeter)
Race No. 4Summer Semi 106:42PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Nowra Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS THUNDER13452NBTC C Bell (Yallah)
2BRALYN RYAN61252NBTB J Northfield (Backmede)
3CHEEKY MARBLE42644NBTM W Buckley (Catherine Field)
4KENTUCKY GROVE2236130.30J R Crawford (Llandilo)
5LUXURIOUS1231130.36G J Bate (Lara)
6CROSBY STILLS1162130.44S L Webster (Cawdor)
7TIGGERLONG GUNNA62154NBTM A Keys (Dapto)
8TEN KASHKOWS25228NBTJ R Erwin (Ambarvale)
9LIKA BOSS4772530.32F J Harris (Kanahooka)
10FOXY FOURS1854530.39S Evans (The Oaks)
Race No. 5Moto Parts On The Move Sprint07:06PM (NSWtime)
Mixed event over 365 Metres at Nowra Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1IMA FORTRESS6851620.81L H Thompson (Nowra Hill)
2CRAZY CARRIE2726620.63N J Becroft (Kurrajong)
3SYDENHAM STONE4251721.05L J Dawes (Lurnea)
4SIENNA MAY2743120.93P J Cherry (Bomaderry)
5TIGGERLONG WHO57364NBTM A Keys (Dapto)
6MAGIC LAIR12235NBTA E Polzin (Goulburn)
7OZZIE RELTUB8714521.09W Butler (St Georges Basi)
8BARELEN BOBBIEF116720.66N J Becroft (Kurrajong)
9DALALLA’S FOX53377NBTJ Grech (Lake Heights)
10RED REWARD8277521.00J A Davidson (Meroo Meadow)
Race No. 6Summer Puppy Classic Semi 207:22PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Nowra Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RONRAY MISS2187430.16R A Steele (Menangle Park)
2CHANDON GROVE3118130.30J R Crawford (Llandilo)
3DISCO DAVE42253NBTA L Dailly (Anakie)
4BRALYN BOP BOP21273NBTB Northfiel (Backmede)
5JONARDO4325129.91J L Antonelli (Kemps Creek)
6LAGOON EASTWOOD26253NBTS L Webster (Cawdor)
7DOUBLE TWIST1241229.96G J Edwards (Nowra Hill)
8CLUB FIFTY FIVE22444NBTC Bell (Yallah)
9CATHY’S MARBLE1271530.11M W Buckley (Catherine Field)
10CYCLONE PECK7135NBTB C Peck (Grabben Gullen)
Race No. 7Summer Puppy Classic Semi 307:46PM (NSWtime)
Special Event event over 520 Metres at Nowra Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS KISS21312NBTD M Cannan (Mangalore)
2NIMBLE SWIP31644NBTW Smith (Cranebrook)
3COUGH DROP65173NBTB C Peck (Grabben Gullen)
4CORONA GROVE85433NBTJ Crawford (Llandilo)
5STUNNING AMI123NBTJ Davidson (Meroo Meadow)
6MELLIE JAYNE44212NBTD C Sundstrom (Bargo)
7VINDICTIVE47124NBTF J Harris (Kanahooka)
8RHONDA SPIRIT2868130.58J Antonelli (Kemps Creek)
9ROSE OF DESTINY56315NBTS Sundstrom (Bargo)
10BRALYN KELLIE34155NBTB J Northfield (Backmede)
Race No. 8Dapto/nowra Premium Tyres Ht 208:02PM (NSWtime)
Mixed event over 520 Metres at Nowra Of $965 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1GOGGO81164NBTC M Proctor (Londonderry)
2KID CALLAH52824NBTD R Fahey (South Nowra)
3SPICY CUSTARD54816FSTDW A Turnbull (Mount Warrigal)
4LIKA BOSS4772530.32F J Harris (Kanahooka)
5REGGAE’S MAXIMUS8721430.62D Carter (Nowra Hill)
6MAINBRACE65585FSHJ R Crawford (Llandilo)
7YOUR CIGAR SIR54586NBTR W Arnold (Wingello)
8NECEVSKI7557529.95A J Croker (Unanderra)
9RISING VALA65877FSTDA P Bullock (Exeter)
10ELATED JOY76878NBTM Player (Tahmoor)
Race No. 9Hurricane Luke @ Stud Maiden08:22PM (NSWtime)
Maiden event over 520 Metres at Nowra Of $735 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $120 3rd: $60 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1FLIGHT PATH76NBTP Cherry (Bomaderry)
2GEORGIA PEACH4FSHD M Matic (Canyonleigh)
3LASAGNE3444NBTD R Fahey (South Nowra)
4BABY CYCLONE67NBTB Peck (Gunning)
5FIRST CLASSFSHA M Proctor (Londonderry)
6MALTESE FALCON54637FSHR J Zahra (Castlereagh)
7PATH TO PARIS82657NBTK J Midson (Nowra Hill)
8VAPOUR QUEEN5866NBTB C Peck (Grabben Gullen)
9SPICY SPUR75655NBTK Midson (Nowra Hill)
10MINOR INSTALMENT87844FSTDM Player (Tahmoor)
Race No. 10Did I Entertain @ Stud Stakes08:38PM (NSWtime)
Grade 5 event over 365 Metres at Nowra Of $925 Prizemoney.
1st: $540 2nd: $165 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormBestTrainer

1DASHA MAGIC21721.04N J Becroft (Kurrajong)
2 ON ICE3875221.19D R Fahey (South Nowra)
3HAPPY SPACE212221.10G Edwards (Nowra Hill)
4GARLAND BUDDY24424NBTC Hensler (Moruya)
5RON’S BLUEBOY3232821.28W A Turnbull (Mount Warrigal)
6HERON BEND45734NBTB G Campbell (Toolijooa)
7MISS CHICKI221FSHC M Proctor (Londonderry)
8MAGIC PIE321FSHB R J Dawes (Leppington)
9NO LESSON3717420.98J Grech (Lake Heights)
10UP GOES FRANKIE17687NBTB C Peck (Grabben Gullen)
0 0 votes
Article Rating
No tags for this post.

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments