Saturday 28th February 2009


Race 1 303m M 13.30
POTTS PARK MAIDEN
1 LONESOME SPOOK M ROBERT MURRAY
2 ROO MICK M MARGARET RUSSELL
3 HUMMER DREAMS M MATHEW WOTTON
4 CELTIC AX MACS M SCOTT REED
5 DEFENSIO M JOHANNES VANDERBURG
6 OCTANE AYR M DAVID MCGRATH
7 BLACK ACES M GEORGE TOTH
8 IT’S ME M DAVID MASON
9 WOODS REVENGE M KENNETH MARKHAM
10 JET BLADES M NATHAN AULD

Race 2 303m M 13.48
YAGOONA LIONS CLUB MAIDEN
1 PEARL’S MIRAGE M NEVILLE DOWNES
2 SILKY SPIDER M RONALD ALCOCK
3 LOU LOU BLONDE M JOHN INTVEEN
4 BITOLA’S TEDDY M MATHEW WOTTON
5 BIBI BELL M VICTORIA GREENWOOD
6 ANOTHER EXPOSURE M SHIRLEY DAVIDSON
7 BINGARA BELLE M ROBERT GENTLES
8 GILPA M GARRY NEVIN
9 GEMMA’S ANGEL M ANTHONY SPENCE
10 BAMBI CHOICE M DAVID MASON

Race 3 440m M 14.06
BLUE PAWS MAIDEN
1 DEFENCE COUNCIL M IAN KENNEDY
2 MEMORIAL DRINK M UNAVAILABLE
3 ICE COLD BEVVY M LOLENE BURGESS
4 SILK TIE M ROBERT TAME
5 WHITE KNIGHT OZ M ROBERT STRANG
6 SILVER SURFER M JOHANNES VANDERBURG
7 BONGO FURY M GLENN RUSHTON
8 MORNING WARNING M CRAIG MCKEW
9 TWILIGHT BOY M ZADIA SMITH
10 SPECIAL PEARL M N.VENUTO

Race 4 530m M 14.24
TORCH PUBLISHING MAIDEN
1 EXCITING WISP M JOHN NORRIS
2 BUONA FORTUNA M NATALE VENUTO
3 LOU LOU RAMPAGE M LOLENE BURGESS
4 NATALIE MAREE M ANN-MARIE TINDALL
5 JUG STORM M VICTORIA GREENWOOD
6 SNATCH M EDWARD SALMON
7 TINY REJECT M JOHN INTVEEN
8 CAWBOURNE PAM M LEONARD POLIDANO
9 LOMER REBEL M FRED XUEREB
10 CRASHING SUBJECT M SHANE HANNAH

Race 5 530m 5 14.42
GRNSW STAKE
1 ROAD WAR 5 ALFRED ZERAFA
2 BIMBADEEN RED 5 MARK STOKES
3 OUR MISS VANE 5 KENNETH LEWIS
4 SURF CHIC 5 BRADLEY DEGUARA
5 MISS ELLY BROOKE 5 JASON GREEN
6 VANDERBURG VELLA 5 WILLIAM MARMARA
7 COMING THROUGH 5 PHILLIP CINI
8 LITTLE BLUE GEM 5 UNAVAILABLE
9 GOLDEN WHITE 5 NATALE VENUTO
10 GEORGE’S PICK 5 PHILLIP CINI

Race 6 440m 5 15.00
GREYHOUND SOCIAL CLUB STAKE
1 LAKE PATCHES 5 LOLENE BURGESS
2 SPRINGING ABOUT 5 WILLIAM MARMARA
3 BEAN OVER 5 BEN JARCZEWSKI
4 LICENCE TO WIN 5 RON FIELD
5 ARCHIVAL OSTI 5 KENNETH MARKHAM
6 GYPSY CROWN 5 DAVID STEWART
7 PAT’S CHANCE 5 MATHEW WOTTON
8 DOWNUNDER OCTANE 5 RONALD BARLOW
9 BEWARE OF BRITT 5 JOSEPH TOTH
10 NANNA’S TEARS 5 ANGLEO RAPA

Race 7 440m 4/5 15.18
BET WHERE THE ACTION IS STAKE
1 JUNGLE GIRL 5 LEONARD POLIDANO
2 POWER PUNCHER 4 JOHN ASHE
3 SHEZA CHOKER 4 JOHANNES VANDERBURG
4 KIWI ANGEL 5 KENNETH MARKHAM
5 TWILIGHT GLOW 4 ZADIA SMITH
6 PRINCESS PENGALA 4 DOMINIC GATT
7 GO GO PATSY 4 JOHN GRECH (JNR)
8 SASSY SPIDER 4 RONALD ALCOCK
9 MICKY’S GIRL 5 UNAVAILABLE
10 ELECTRIC CARGO 5 PHILLIP CINI

Race 8 530m FFA 15.36
GRNSW COUNTRY CHALLENGE FINAL
1 TADMORE BUCKSHOT 3 SIMON MA
2 ICY CONQUEST 3 ALFRED CHIRCOP
3 MADELIN CHARM 4 WILLIAM MARMARA
4 KYLIE’S ANGEL 2 ERIC SPARKS
5 TRACEY LEE 5 LINDA HILLSLEY
6 FREE PARIS 3 MARK TUMETH
7 TADMORE LYNDEE 4 SIMON MA
8 BORDER GAL 5 NOEL HAYWARD

Race 9 303m 5 15.54
ORIGINAL JUICE STAKE
1 LA ARGENT 5 JACK CORBEN
2 SPIDER MOSS 5 RONALD ALCOCK
3 TURBO COUNT 5 ROBERT GENTLES
4 MISS THAILAND 5 PAUL BETAR
5 BRINDLE ANGEL 5 CRAIG KING
6 MICKEY’S SHIRAZ 5 ANTHONY SPENCE
7 CAPTAIN MARINA 5 KENNETH LEWIS
8 CLASSY FELLA 5 RONALD ALCOCK
9 SINS COMET 5 JUBAL BEADMAN
10 OVER POWERED 5 JOHN SULLIVAN

Race 10 303m 5 16.12
VICTORIAN BUSHFIRE APPEAL STAKE
1 ELITE EBONY 5 VICTOR OSBORN
2 LEXI ROSE 5 JOSEPH TOTH
3 DANGER CALLS 5 MATHEW WOTTON
4 CRUISE OZ 5 UNAVAILABLE
5 ALIE’S MYSTERY 5 ANGLEO RAPA
6 FAIR HOPE 5 JOHN SULLIVAN
7 MALTESE HERO 5 ALFRED CHIRCOP
8 PEARL’S IMAGE 5 NEVILLE DOWNES
9 SAMSONOR 5 RONALD ALCOCK
10 BEEFER 5 ANN-MARIE TINDALL