Saturday 13th August 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 13th August 2011

Race No. 1De Bortoli Mixed Final07:00PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,090 Prizemoney.
1st: $1,360 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ARE GEE BEE46654NBTN Curby (Northmead)
2DYNA ARCTIC131.22B J Wheeler (The Oaks)
3DYNA GROLL3622NBTB J Wheeler (The Oaks)
4RHINO SPECIAL6434131.02D Duncan (Manildra)
5FLYING REBEL2583NBTJ F Callaughan (Luddenham)
6LADETTE572F4NBTG W Lynch (Raby)
7EBONY RHINO78542NBTD M Duncan (Manildra)
8KALVIN CLEIN33553NBTC M Proctor (Londonderry)
9RESTRICT5NBTF Malone (Goulburn)
10SILVER COINS44725NBTD Burgess (Arcadia Vale)
Race No. 2Betfair Richmond To Wenty Heat 107:24PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER LYN86265NBTC Dimech (South Windsor)
2IRINKA DIMITY1232542.71R L Smith (Forbes)
3THRILLING BLOOM31341FSTDL Atchison (Jilliby)
4TRAVEL BUG MISS3112642.44J Little (Wilton)
5GRACEFUL JEWEL42564NBTJ A Saunders (Merrylands)
6FIVE STAR SHIRAZ41635FSTDM J Jenner (Merrylands)
7JEDD LION14152NBTR J Webster (Cawdor)
8ZIPPING GOLD81223NBTJ F Rudd (Londonderry)
9MISS PENNYPACKER45888NBTR Absalom (Peakhurst)
10LUCKY SPECIAL86657FSHL M Cook (Mandurama)
Race No. 3Steeline Riverstone Stake07:44PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KIA’S ME MUM7577831.29M Lee (Shanes Park)
2EVIE SHIRAZ38142FSTDL A Atchison (Jilliby)
3WESTERN CAPE1282FSTDS Nikolakopoulos (Parramatta)
4VEGAS BABY48587NBTN Venuto (Merrylands)
5DAYBREAK RHINO1534631.41D M Duncan (Manildra)
6COLLEEN’S COMET52443FSHJ Little (Wilton)
7HOT SHOT LAWYER38F13NBTD I Drynan (Llandilo)
8BUMBY JOHNSON5213331.35P M Schofield (Berkshire Park)
9YOU’RE FUNNY65214NBTC Proctor (Londonderry)
10OUR LAYLA15531.14J L Sciberras (Horsley Park)
Race No. 4Castlewood Kitchens Mdn Heat 107:59PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LA LUNA5FSHG M Whitehead (Riverstone)
2DILLON MAGIC68856NBTN Venuto (Merrylands)
3COOL SNAPPER65243FSHK Selten (Blayney)
4WILMA’S CHOICE4FSHA J Messina (Llandilo)
5COME TO RIO33NBTS Nikolakopoulos (Parramatta)
6BOUZY STANLEY22FSHM Demedio (Corinda Qld)
7UP ROARFSHJ J Magri (Austral)
8TOMMIE’S TIGER2B525NBTW M Dance (Somersby)
9EMILY’S HOT58655NBTC C King (Cranebrook)
10FANCY THUNDER75488NBTM Lee (Shanes Park)
Race No. 5Phil Davis Memorial Final08:19PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $7,600 Prizemoney.
1st: $5,000 2nd: $1,500 3rd: $750 Unplaced: $50.

No.NameFormBestTrainer

1SIENNA’S MELODY1321130.87K Sultana (Londonderry)
2NON CONFORMING1513130.38J J Magri (Austral)
3PLATINUM LOVE2611130.56J J Magri (Austral)
4IRINKA JOEY1282NBTR L Smith (Forbes)
5IRINKA GABBY32NBTR L Smith (Forbes)
6BOB’S ICON2224231.32D Roberts (Picton)
7HE’S NO BOY3223131.11J D Lawson (Aberdeen)
8SPRING GUN1414130.54G J Board (Orange)
9OUR DYNAMO1142230.80B R Wood (Abermain)
10OZ JOURNEY3641231.04J R Laurence (Castlereagh)
Race No. 6Betfair Richmond To Wenty Heat 208:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HUSKY RAIDA14161NBTD M Warren (Goulburn)
2ELITE SHOWGIRL31617NBTW Christie (Greta)
3YELLA MUSTARD2111141.95J A Mackay (Richmond Vale)
4WEST BANK21375FSTDR G Hamilton (Koonawarra)
5COOL SLATTS15344FSTDR Birrell (Appin)
6BLUE’S A CHOKER15166FSTDM Clayton (Sutton Forest)
7HANDS UP54711NBTJ Aquilina (Llandilo)
8HE’S HOTZ STUFF67365FSHL J Warren (Austral)
9REFLECT78774FSHR J Mansley (Blackhill)
10MISS PENNYPACKER45888NBTR Absalom (Peakhurst)
Race No. 7Kevin Waters Stake08:56PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CITRINE31766FSHJ Laurence (Castlereagh)
2GEORGIE’S HAND24244NBTD Dean (Nyora)
3OZ JOURNEY3641231.04J R Laurence (Castlereagh)
4ANTIQUA BAY5687331.12M Burton (Kemps Creek)
5TIME AND MONEY2113331.13A Bragg (South Penrith)
6DOITY JOE1584631.14L P Polidano (Berkshire Park)
7COULTA BRIGHT1126130.63R J Johnson (Canley Heights)
8SHAD STAR8567631.30M P Arncliffe (Castlereagh)
9LEADING HAND6663331.23D R Dean (Nyora)
10CATCH ME NANNU77476NBTP Frendo (Pendle Hill)
Race No. 8Betezy 1800 321 321 Stake09:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LETOYA VALLEY44325FSTDR W M Murray (St Marys)
2SOLAR OCTANE46224NBTJ J Magri (Austral)
3MY BOY CALEB34373NBTJ Zahra (Riverstone)
4FAST DRAW6113NBTL P Polidano (Berkshire Park)
5THINGS CHANGE78235NBTL P Polidano (Berkshire Park)
6ZIPPING MAN13613NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
7QUEEN OF RAIN2566231.25M D Greer (Londonderry)
8WARWICK AVENUE73131FSHC M Proctor (Londonderry)
9OH KAY54452NBTA J Messina (Llandilo)
10KELLYMIRE45724NBTR J Gentles (Windsor)
Race No. 9Castlewood Kitchens Mdn Heat 209:42PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SILVER COINS44725NBTD Burgess (Arcadia Vale)
2SMILING JOURNEY74754NBTJ Carruthers (Castlereagh)
3TOMMO EAGLE5FSHJ A Mackay (Richmond Vale)
4PICKO22423NBTW M Dance (Somersby)
5FLASH JACK RHINO77FSTDD M Duncan (Manildra)
6SNOOPY COLLINS32346NBTC J Carl (Londonderry)
7DON’T STARE42673FSTDM P Russell (Bossley Park)
8BEV’S CHARM23242NBTA J Messina (Llandilo)
9GRACEFUL SHIRAZ64487NBTR J Gentles (Windsor)
10COOL HAMI76684FSHK Selten (Blayney)
Race No. 10World 4 Pets Stake10:04PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LA BIANCA75563FSTDE E Sanchez (Lidsdale)
2STORMY AFFAIR13264NBTD I Drynan (Llandilo)
3COOL IZMIR53145FSHK J Staines (Jerrawa)
4RANGO IZMIR44113FSHK Staines (Jerrawa)
5CHAINSAW LAD25265FSHW R Christie (Greta)
6RAVEN JAG1653123.02T Vanderburg (Freemans Reach)
7JUNGLE DRUMSF8635FSHJ Little (Wilton)
8KINDA ELITE2267722.80E E Sanchez (Lidsdale)
9MISSY GIRL36344FSTDK Selten (Blayney)
10WATTA LASS55374NBTM D Greer (Londonderry)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments