Saturday 18th December 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 18th December 2010

Race No. 1Red Lea Chickens Mixed Final06:49PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JACOBITE LORD53253D J Kerr (Orange)
2DI JAMAICA26461C Gatt (Catherine Field)
3PURE MOTAHOME37322E Jones (Oakdale)
4MADDI BALE4T3S Rhodes (Maldon)
5MAGINNIS MAGEE2462A J Messina (Llandilo)
6RHINO SPECIAL764D Duncan (Manildra)
7LADETTE63554G W Lynch (Raby)
8SPRING AIM1M P Hardman (Bligh Park)
9DONNA DELANEY78185D M Delaney (Wyong)
10EIFFEL GLORY56545C C King (Cranebrook)
Race No. 2Wag Pet Foods Stake07:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HOMICIDAL HAVOC24325B Ferguson (Austral)
2DESTINED TO BE34183E P Borg (Oakville)
3SOUTHERN FLYER18667A Messina (Llandilo)
4NATURAL FLAME136R A Steele (Menangle Park)
5MR. CALUELA15642D G Righetti (Kellyville)
6SCHIPPER62167P Stamenkovic (Londonderry)
7NORMAC GOLD27172P Bigeni (Girraween)
8MAXIMUM THREAD6112B Barton (Greystanes)
9PRECIOUS NATIVE42178M Tubinas (Moorebank)
10NO WAY ANG83877C M Reinke (Londonderry)
Race No. 3Debortoli Wines Rich To Wp Ht 107:31PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SNOWY RIVER MAN76565G A Targett (Wyee)
2PLATINUM PLAYBOY44443B Attard (Guildford)
3MISS PENNYPACKER56584R Absalom (Peakhurst)
4SPICEY SPY47247L J Fletcher (Oakville)
5CAPRICORN FLYER72523W P Smith (Wyongah)
6BAGUS26137S Ngurah (Milperra)
7CIN CIN SHIRAZ12235S Ma (Forestville)
8FLASH RHINO51363D M Duncan (Manildra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Thedogs.com.au Maiden07:56PM (NSWtime)
Maiden event over 618 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PARALYZEDF2787S M Wheeler (Blue Haven)
2DONNA DELANEY78185D M Delaney (Wyong)
3*** VACANT BOX ***
4NITROUS RAY87226P N Betar (Plumpton)
5MATERA GEM65857C Trave (Whalan)
6*** VACANT BOX ***
7LATE INVITATION85365L Studders (Pendle Hill)
8ELITE SHOWGIRL24725W Christie (Greta)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Steeline Riverstone Rich 2 Wp H08:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MARK WHO71141M P Arncliffe (Castlereagh)
2ASTON ABIRA24135S B White (Nowra Hill)
3JAYWALKING25663G M Derrick (Tumblong)
4JEDD LION27254R J Webster (Cawdor)
5WHERE’S NORMA44478J Romeo (Smithfield)
6TAX STIMULUS34556B Turner (Berkshire Park)
7SNEAK ATTACK54432C M Reinke (Londonderry)
8HOTTIE DOS22712W R Sugars (Voyager Point)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Courtesy Appliances Services St08:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHAD STAR63287M P Arncliffe (Castlereagh)
2LYNDOR LEE66552M P Arncliffe (Castlereagh)
3TOKEN OF DREAMS17335C J Caldwell (Muswellbrook)
4HYPNOTIC HAVOC61167B Ferguson (Austral)
5MCQUEEN11F J Hurst (Londonderry)
6I’M MIGHTY MAGIC63621N Becroft (Kurrajong)
7PETITE CONQUEST23832N Becroft (Kurrajong)
8AWESOME STAR27185K L Blythe (Glossodia)
9RED HALO185A Messina (Llandilo)
10ROBUST SHIRAZ51856M P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 7Richmond, The Place To Be Stake09:01PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JANITOR BALE22765S Rhodes (Maldon)
2HANIFY’S BELLE11632M J Ferguson (Thirlmere)
3RIVERSIDE JAZCAT14523M J Williams (Londonderry)
4COLLY’S GIRL12243B Turner (Berkshire Park)
5TINY MEITA67776S B Pooley (Londonderry)
6COOL ROMAN37561D G Righetti (Kellyville)
7UNO BILL48722M P Arncliffe (Castlereagh)
8LITTLE MR. DEANO44344J W Smart (Cobbitty)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Bess Electrical Services Stake09:19PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TOTAL ONE44346P Moran (Londonderry)
2HARISON BALE62235S Rhodes (Maldon)
3SMOKEY MACOOL66735M R Dawson (Mt Forbes)
4JACOBITE SWORD11461D J Kerr (Orange)
5NOT AN ANGEL28446P Moran (Londonderry)
6PRADA BAZAAR27314L W Miller (Mullion Creek)
7LITTLE BLUE GEM61784D J Taylor (Tweed Heads)
8RED RULER32156D Russell (Innisplain)
9GHOST OF VEGAS36876S Rhodes (Maldon)
10LET IT GO84564D Kirk (Millfield)
Race No. 9Betfair Maiden09:39PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIGTIME HAVOC66378B Ferguson (Austral)
2CURSORY GLANCE76325E P Borg (Oakville)
3SCARLETT’S BOY36535J Denardo (Catherine Field)
4ARROW HANDR Dean (Riverstone)
5SAINT DESIGN78225N Saloum (Berkshire Park)
6MORTAL COMBAT23232T Robinson (Lethbridge Park)
7RADICAL DOSJ Coyle (Riverstone)
8HUGGLE46345E P Borg (Oakville)
9MAVERICK HANDR Dean (Riverstone)
10JACK THE WEAPONN Brown (Catherine Field)
Race No. 10Castlewood Kitchens Stake10:03PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLACK BOB43616A B Campton (Vineyard)
2CRACKING THUNDER12BM Tubinas (Moorebank)
3GEORGIE LYN15275L D Tsohalis (Hebersham)
4ROCK THE WEAPON155N Brown (Catherine Field)
5SIGNATURE MISS67753J B Norris (Moorebank)
6CHEZEL DUST66553J D Proietto (Emu Plains)
7MAXIMILLIONS6713A P Spence (Werombi)
8BRINDLE SEA75423A J Messina (Llandilo)
9CAPRICORN OCEAN77636J A Smith (Wyongah)
10UNO EVIL74585J Muscat (Rouse Hill)