Saturday 28th April 2012

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 28th April 2012

Race No. 1Steeline Riverstone Mixed Final06:54PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REAR END4F234NBTM Chong (Londonderry)
2MIDNIGHT PROWLER4322NBTA T Wade (Kings Langley)
3ANRON’S BOY57333NBTA M Foley (Maitland)
4CHARLIE’S FUNDS3373131.18M W Bell (Austral)
5MANHATTEN LEE253NBTF Xuereb (Vineyard)
6RAPPA JACKSON4226130.97P Lagogiane (Llandilo)
7WIRADJURI DEANO7F362NBTE G Wall (St Clair)
8DIGGER’S BLUFFF4NBTJ M Green (Warners Bay)
9INTREPID LADY52245NBTR W M Murray (St Marys)
10INTOXIC5NBTR Bulman (Smithfield)
Race No. 2Ricky Brewer 18th Birthday Final07:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $2,370 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $460 3rd: $230 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1*** VACANT BOX ***
2*** VACANT BOX ***
3*** VACANT BOX ***
4*** VACANT BOX ***
5*** VACANT BOX ***
6*** VACANT BOX ***
7*** VACANT BOX ***
8*** VACANT BOX ***
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3John Varley Memorial07:40PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GOD STAR4252530.96M Saal (Highfields)
2ZIPPING ONYX81436FSTDJ A Chapman (Lidsdale)
3PROVEN PONTIAC8716830.66S Gafa (St Clair)
4FLAVOURS4714830.43J R Finn (Warilla)
5*** VACANT BOX ***
6SUBJECT WIN78554FSTDR Nicolaou (Box Hill)
7DANA TRAVIS3222430.55N A Brown (Catherine Field)
8GABLE LID64576NBTN A Brown (Catherine Field)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Forkbiz Maiden Heat 108:04PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPY HAND4542NBTR Dean (Riverstone)
2WYONA GIRL5FSTDC Sorrenson (Londonderry)
3MICKY DEE2544FSHR W M Murray (St Marys)
4BOCCA22NBTA R Bateup (Emu Plains)
5LANSVALE ROXY25333FSHJ F Callaughan (Luddenham)
6LITTLE ITCHY6FSHD J Taylor (Riverstone)
7PAINT THE TOWNFSHD J Brown (Bligh Park)
8INTOXIC5NBTR Bulman (Smithfield)
9SHIBKA SUKA7NBTO M Langley (Berkshire Park)
10MUMMY’S GONE44NBTJ A Davis (Riverstone)
Race No. 5Elwin Holmes Memorial08:26PM (NSWtime)
Special Event event over 717 Metres at Richmond Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GAIL ALLEN14381FSTDS A Rhodes (Maldon)
2HOT BUZZARD31342FSTDR R Bell (Blacksmiths)
3ZSA ZSA6315141.95D E Garrett (Somersby)
4CAPTAIN KRUNCH43114FSHD Sultana (Londonderry)
5FOLKSINGER8876542.24C M Absalom (Glenwood)
6RYBENBROOK FLICK3613742.13M J Eberand (Oakville)
7TIGGERLONG BLISS36272NBTJ W Cusack (The Rock)
8FLYING PEGGY76524NBTJ F Callaughan (Luddenham)
9AWESOME ODY77772FSTDO M Vassilakis (Matraville)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Wenty Leagues Club Trophy Final08:41PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $4,480 Prizemoney.
1st: $3,000 2nd: $800 3rd: $400 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WANDY NEG73353NBTF C Hardman (Bligh Park)
2MISS NICOLE5431135.59J Cassar (Merrylands)
3GOTTA PROBLEM12222NBTD M Warren (Goulburn)
4DUSTY VALLEY1843435.68A M Foley (Maitland)
5CASSAR GIRL76432NBTJ Cassar (Merrylands)
6SPRING KEROMA5135135.72A Azzopardi (Londonderry)
7TADMORE GIZMO5852336.01S Ma (Forestville)
8SNOOPY COLLINS54434NBTC J Carl (Londonderry)
9ME CONFUSED53115NBTF M Goodwin (Queanbeyan)
10KAZAR26275NBTA Pagano (Llandilo)
Race No. 7Sebel Resort & Spa Hawkesbury09:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KING ESCORT64412FSHR J Griffiths (Wallacia)
2MISS HORIZON47461FSTDO M Vassilakis (Matraville)
3BEV’S CHARM4553331.05A J Messina (Llandilo)
4FAIRYTALE STYLE1246NBTV L Prest (Young)
5CRAZY MANIAC12338NBTC Mullens (Londonderry)
6MAGIC AMERIZO25225NBTJ Carruthers (Castlereagh)
7FIRST ARRIVAL6352431.64M Lee (Shanes Park)
8SAMMIE1338531.59M S Blissett (Riverstone)
9MAGGIES A LEGEND18547FSHR F Whitelaw (Abernethy)
10SHOTGUN POWER16438NBTG Masterson (Hexham)
Race No. 8Penrithelectrical.com.au Stakes09:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GANGSTER ROXON5651131.01M Soames (Werrington)
2LONG TIME72346NBTJ Cassar (Merrylands)
3ELECTRO STORM47171NBTM J Ferguson (Londonderry)
4ATLAS67575NBTE G Wall (St Clair)
5RITZA PING6141431.06N Saloum (Berkshire Park)
6VICE ADMIRAL4221231.09F M Goodwin (Queanbeyan)
7SCARLETT’S BOY3443430.98G Denardo (Leppington)
8JUST MICK5845430.68W J Lutiger (Bringelly)
9PURELY DANGEROUS7816730.95R Nicolaou (Box Hill)
10HE’S HOTZ STUFF62774NBTL J Warren (Austral)
Race No. 9Betezy 1800 321 321 Mdn Heat 209:44PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LAVENDER LAD52245NBTA M Gannon (Llandilo)
2FAT QUOTED26NBTI F Morgan (Telopea)
3INTREPID LADY52245NBTR W M Murray (St Marys)
4ABBA JAKFSHD Righetti (Kellyville)
5PLATINUM DANCERFSHK Burnett (Bringelly)
6LOLA’S IMAGEFSHF Xuereb (Vineyard)
7READY TO SWOOP36655FSHC M Proctor (Londonderry)
8COOL KATIE84773NBTS Perkov (Londonderry)
9PIXEN STONES8FSHS Swain (Box Hill)
10EL CONFIDENT44774NBTE Choras (Concord)
Race No. 10Australia Colour Tv Co. Stakes10:08PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CALLA MAREE6148631.18A P Spence (Werombi)
2HICKOK83734FSHN A Brown (Catherine Field)
3PLATINUM REWARD72712NBTB Attard (Guildford)
4EUREKA KAZ72643NBTB Turner (Berkshire Park)
5OUR SERENADE57414NBTF Xuereb (Vineyard)
6HOT CHOPPER38363NBTJ Cassar (Merrylands)
7MISS ABRAMOVICH53373FSTDJ Polidano (Quakers Hill)
8SINGAPORE SLIP251530.84M Stegnjaic (Rouse Hill)
9SIDDY CLASSF12FSHS E Swain (Box Hill)
10SIMPLY SKODA166NBTP J Rodgers (Freemans Reach)