Saturday 3rd July 2010

Greyhound Box Draw For – Saturday 3rd July 2010

Race No. 1Castlewood Kitchens Mixed Final06:59PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ATLANTA FALCON51P Chaker (Cranebrook)

2OOMPA LOOMPA57222K D Bray (Kingswood Park)

3GOOD AS DONE62324C Reinke (Londonderry)

4SHAMANHO24531J Zammit (Londonderry)

5SUNSET ETHICS51D J Smith (Moorebank)

6GET QUOTED64I F Morgan (Telopea)

7TIGER’S REBEL522B Dargan (Narellan Vale)

8GWEN BENNETT34231C C King (Cranebrook)

9SWIPER LULU25T Vella (Blacktown)

10LOU LOU FLASH74325J Intveen (Schofields)

Race No. 2Richmond Racing Every Saturday07:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GRAFFITI TIGER32314J Chapman (Lidsdale)

2I’M STEPPING OUT41374S E Swain (Box Hill)

3CHASE THE SHIRAZ31253C A Ragen (Canyonleigh)

4DARK MOON RISIN’11257A Rowe ()

5MARMALADE SKY241T7M F Abela (Rouse Hill)

6WINDSOR BALE51416S M Evans (The Oaks)

7MIRO BOLT63681A Rowe (Goulburn)

8DILMAH44261A Rowe (Goulburn)

9RICKARD63352M W Austin (St Marys)

10BOUNCING BUNNY44128M Arncliffe (Castlereagh)

Race No. 3Goodsey @ Stud Rocky Ridge Farm07:36PM (NSWtime)
Mixed event over 717 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LA PEARL38334S B White (Nowra Hill)

2SLICK LEE11111K T Pedrana (Cranebrook)

3*** VACANT BOX ***

4FREE YOUR MIND56317J R Crawford (Llandilo)

5COOL TUNE67341V Bartolo (Bonnyrigg)

6*** VACANT BOX ***

7OBJECTION33434D Mustafa (Bringelly)

8BLACK BOLTER47262L J Britton (Nambeelup)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4 Heat 107:56PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JAY JAY TIGER24284C P Shih (Cromer Heights)

2LAPTEK HELEN12887S B Pooley (Londonderry)

3SUPER HINDYG Adams (Neath)

4HOCKEY FAN22832C M Reinke (Londonderry)

5MY LORNA8443M P Arncliffe (Castlereagh)

6SO CHUFFED25126C A Mackenzie (Londonderry)

7LAVENDER OAK28R White (Thirlmere)

8LOU LOU DYNASTY83446J Intveen (Schofields)

9LOU LOU BLONDE37858R J Oldfield (Cranebrook)

10YA WITH ME46B C Ryan (Yarramundi)

Race No. 5Steeline Riverstone Stake08:14PM (NSWtime)
Mixed event over 618 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SWEET FENOIR17F1J Vanderburg (Yarramundi)

2SARGENT TRIGGA24117J Magri (Austral)

3MY THIRD GONE21355R J Kay (Lowood)

4ALTARIO62543D M Warren (Mummel)

5SUMMER SPRING21414P J Rodgers (Freemans Reach)

6JOSETTE BALE11441S M Evans (The Oaks)

7ARTHUR RITIS65131D Sultana (Londonderry)

8RONRAY REWARD54153R A Steele (Menangle Park)

9SUPERLICIOUS38545D Mustafa (Bringelly)

10TRIP WIRE43486J L Harris (Doyalson)

Race No. 6Courtesy Appliances Service Stk08:34PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AUNTY EDNA14477W R Sugars (Voyager Point)

2EFFICIENT EFFECT58121P J Rodgers (Freemans Reach)

3NO DINGO44552A B Campton (Vineyard)

4KAILUA BAY14756P Stamenkovic (Londonderry)

5CALLAMAC LAD16232S B White (Nowra Hill)

6REG AIN’T JOKEN23551A Kada (Yarramundi)

7LA BIANCA61351E E Sanchez (Lidsdale)

8EL GRIFFO61124R J Griffiths (Wallacia)

9DEVINE CAPE24542P J Parrelli ( Rothbury)

10WILL GORGEOUS42551C Vasilis (Bardwell Park)

Race No. 7World 4 Pets Stake08:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUPERIOR SHIRL65243J R Keller (Cambridge Park)

2MY BOY JASON22653C M Reinke (Londonderry)

3RUSHCUTTERS BOY61646W Boreland (Werombi)

4RIVERSIDE JAZCAT36363M J Williams (Londonderry)

5JORDASH27246C M Reinke (Londonderry)

6PURE UNLEADED27546R Stewart (Prairiewood)

7TINY REJECT61836J Intveen (Schofields)

8SHOCK POSITION36147L P (Londonderry)

9WONGAWILLIHARRY86374P W Mantach (East Hills)

10ANGEL OF ANAHEIM46461J R Green (Ambarvale)

Race No. 8De Bortoli Wines Stake09:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SERA BALE64333S M Evans (The Oaks)

2ALL SILENT32442S A Mackinnon (Londonderry)

3ZIPPY ZIN611J F Callaughan (Luddenham)

4APOLLO NIMBUS21883N Brown (Catherine Field)

5RONNY’S FIRST11773J Muscat (Rouse Hill)

6GOLD TIGER31576B Dargan (Narellan Vale)

7NOT ALL BLACK71221D Mathias (Lithgow)

8MAGIC HAYNE23215P J Rodgers (Freemans Reach)

9NITRO HAVOC6317B Ferguson (Austral)

10DABEER ZARGON73553R Lengling (Dapto)

Race No. 9Globe Memorial Maiden Heat 209:41PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1THEN QUOTEDI Morgan (Telopea)

2LOU LOU FLASH74325J Intveen (Schofields)

3SWIPER LULU25T Vella (Blacktown)

4BLACK RILO35862J Zammit (Londonderry)

5SHAY LEXIS32862C C King (Cranebrook)

6MAGIC DUST43244J S Crawford (Llandilo)

7THUNDER ZEUS153W J Lutiger (Bringelly)

8FLYING ASH55431C M Reinke (Londonderry)

9GRAFFITI BRIDGE54587M Arncliffe (Castlereagh)

10MELKATE74746C M Reinke (Londonderry)

Race No. 10Kevin Waters Towing Stake10:04PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BELLA’S HABIT68421J R Erwin (Ambarvale)

2SHIRAZ D’OR1333C M Proctor (Londonderry)

3NOT SO FANCY81732W J Lutiger (Bringelly)

4KAPTAIN KAY12245G Erwin (Ambarvale)

5BARNEY NIMBUS2813N Brown (Catherine Field)

6CORPORATE GOLD32322M L Burton (Kemps Creek)

7JOIN THE FOOL66371A Teofilo (Mona Vale)

8COUNTER OFFER56562S A Mackinnon (Londonderry)

9TIAN HAO SURFER17216R Steele (Menangle Park)

10WINFREY723F8A Messina (Llandilo)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments