Saturday 4th August 2012

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 4th August 2012

Race No. 1Castlewood Kitchens Mixed Final06:51PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $2,150 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STEPHIE’S DREAM4435131.26J A Davis (Riverstone)
2SPICY TIGER52NBTD Attard (Edensor Park)
3LITTLE GEORGIA3725130.90J Zahra (Riverstone)
4SPIRITS THUNDER7564NBTZ Warat (Gladesville)
5PERFECT MARBLE23NBTM Buckley (Catherine Field)
6ESSY LABELLA7F343NBTL Bozovitch (Miranda)
7MY ASUNCION33422NBTA J Powell (Bargo)
8ZOOMERANG76654NBTM J Wotton (Kemps Creek)
9REALITY RUMBLE45NBTB G Baker (Condong)
10PAINT THE TOWN74745NBTD J Brown (Bligh Park)
Race No. 2Phil Davis Memorial Heat 107:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IN TUNE TORANA72133NBTC A Beadman (Cambridge Gardens)
2DESTINED TO BE8465531.03E P Borg (Oakville)
3JIMMY FLY HIGH1261130.65A K Bennett (Wilberforce)
4SPIRIT OF SPOOK12624FSHT E Fear (Cambridge Park)
5SCARLETT’S BOY5562530.98G Denardo (Leppington)
6SHELLY SHELBY31211FSHL A Atchison (Jilliby)
7MISS KEYS6364231.06D S Swain (Box Hill)
8CURLY TRICK12748NBTD Sultana (Londonderry)
9DREAM NO MORE5846731.42R J Zahra (Castlereagh)
10FIRST ARRIVAL4557731.64M Lee (Shanes Park)
Race No. 3Phil Davis Memorial Heat 207:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FREDRICK BALE43853NBTS M Evans (The Oaks)
2BIG CLIFFY6134130.87P M Mckinnon (Norah Head)
3WINSOME CHARLEE15FSHJ Finn (Cranebrook)
4MR. KIBBLE MAN36542NBTD Sultana (Londonderry)
5DANGER MOUSE4827631.02N J Becroft (Kurrajong)
6FAUST’S FELIS1382731.25P Stamenkovic (Londonderry)
7MARK OF LOVE8633130.67J Magri (Austral)
8KNOCKA’S ROCKIN’6837131.38B E Smith (The Rock)
9ADD A VEGAS4868731.00P Togias (Orchard Hills)
10CHOCOLATE STAIN68464NBTF Wotton (Kemps Creek)
Race No. 4Steeline Riverstone Mdn Heat 107:55PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NEEDLE POINT7868FSHF Wotton (Kemps Creek)
2PHILO BEDDOE38642NBTG E Smith (Tumblong)
3REALITY RUMBLE45NBTB G Baker (Condong)
4DOZEN POINTS25FSHJ Finn (Cranebrook)
5FREAKING OUT23235FSTDD M Ames (Narellan)
6TEARIE MACK4FSTDB King (Kingswood)
7PIXEN STONES22626NBTS E Swain (Box Hill)
8NEW STOCK55775NBTN Venuto (Merrylands)
9GAZMICK GIRL577FSHM Burton (Kemps Creek)
10TROPICAL BREEZE78NBTM Lee (Shanes Park)
Race No. 5Betezy 1800 321 321 (1-4) Stake08:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 717 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1YAMMA MOTO62755FSTDJ Simpson (Blaxland)
2FOLKSINGER4345342.24C M Absalom (Glenwood)
3SHIBKA SUKA12676NBTO M Langley (Berkshire Park)
4ALEXIS CASEYB7265FSTDP A Carr (St Fillans)
5BELGENNY ECLIPSE6735242.61C J Faber (Camden)
6CHEVY MALIBU14158FSTDM P Manuel (North Rothbury)
7ALETA CASEY37254FSTDP A Carr (St Fillans)
8EBONY RHINO24381FSTDD M Duncan (Manildra)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Phil Davis Memorial Heat 308:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1AMNESIA5321130.59K Coleman (Nowra)
2BART THE WEAPON15130.99N Brown (Catherine Field)
3ROY DEE78617NBTA J Messina (Llandilo)
4TENTENS5113430.85J A Mackay (Richmond Vale)
5SHOELACE7113230.66P J Rodgers (Freemans Reach)
6ODETTE6828730.52G Whitehead (Riverstone)
7MY SWEET LOVE11163NBTR Matic (Canyonleigh)
8LEVINA CASEY76862NBTP A Carr (St Fillans)
9FIRST ARRIVAL4557731.64M Lee (Shanes Park)
10FOOLS IN MOTION6767831.06P Togias (Orchard Hills)
Race No. 7Phil Davis Memorial Heat 408:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOT SHADOW31FSHJ Simpson (Blaxland)
2PARISETTE84766FSTDS M Evans (The Oaks)
3ELITE STATUS52375NBTJ W Smart (Cobbitty)
4PERFECT POWER1363530.85J R Finn (Warilla)
5FAST TORQUE35256NBTK T Charles (Hopeland)
6PRINCESS MEA6214130.95N Brown (Catherine Field)
7WILD MIDNIGHT8531130.88B R Willard (Blacktown)
8BENCHMARK4143130.54J Magri (Austral)
9FOOLS IN MOTION6767831.06P Togias (Orchard Hills)
10DREAM NO MORE5846731.42R J Zahra (Castlereagh)
Race No. 8Phil Davis Memorial Heat 509:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KOSOVKA GIRL1137630.92P Stamenkovic (Londonderry)
2HAD A BLINDER31112NBTD Swain (Box Hill)
3MARVICKI44548FSTDS M Wheeler (Blue Haven)
4WHERE’S DAMO4618231.16A Hokin (Greendale)
5ROCKABOUT53333NBTA J Bryant (Nowra Hill)
6THAT’S HARLEY67121NBTV L Prest (Young)
7CANSDALE LASS83846NBTR J Zahra (Castlereagh)
8CHUBS THE WEAPON31134NBTN Brown (Catherine Field)
9CHOCOLATE STAIN68464NBTF Wotton (Kemps Creek)
10ADD A VEGAS4868731.00P Togias (Orchard Hills)
Race No. 9Steeline Riverstone Mdn Heat 209:41PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PRADA PRINCESS46766NBTD T Betts (St Marys)
2GAZMICK SHIRAZ23433FSHM Burton (Kemps Creek)
3ZIP ZIP GIRL34255FSHG D Adams (Bossley Park)
4MORIAS5NBTB Smith (Uranquinty)
5WINSOME BLACKIE24FSHJ Finn (Cranebrook)
6WHERE’S JUDE7FSTDA Hokin (Greendale)
7LAVENDER LAD87837NBTM J Wotton (Kemps Creek)
8MUMMY’S GONE37344NBTJ A Davis (Riverstone)
9TROPICAL BREEZE78NBTM Lee (Shanes Park)
10GAZMICK GIRL577FSHM Burton (Kemps Creek)
Race No. 10Globe Memorial Stakes10:04PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S A GEM38376FSTDJ H Aul (Tahmoor)
2AUSSIE WARRIOR14622NBTC A Betts (Kings Park)
3CRAZY CARRIE3766122.75N J Becroft (Kurrajong)
4WATTA WHISPER1221222.54R Matic (Canyonleigh)
5LUCY FRUIT1262322.79A B Campton (Vineyard)
6SIENNA’S MELODY2214822.68T Vella (Blacktown)
7GOANNA MAN42714NBTJ L Martin (Primbee)
8ZIPPING LOGAN46312NBTJ A Chapman (Lidsdale)
9FUN GIRL23218NBTC A Mackenzie (Londonderry)
10WATTA SPEL3847123.03M D Greer (Londonderry)