Saturday 4th June 2011

Greyhound Box Draw For Richmond – Saturday 4th June 2011

Race No. 1Headbound @ Stud Stake06:57PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WATTA WHISPER1112122.68R Matic (Canyonleigh)
2HEAVENLY DOLL61213NBTG L Borrow (Argenton)
3RUNNING 8277422.88P L Boyd (Richmond)
4TIA KILIFI4311523.16D J Wells (Shanes Park)
5BLITZ THE BUSH12115FSHG R Ginn (Cudal)
6SOOTICA3823322.79R Smith (Shanes Park)
7QUEEN THUNDER3732223.08W J Lutiger (Bringelly)
8BERELLA SHILO5134122.73L E Renner ()
9MASTER LEGEND35163FSHG R Ginn (Cudal)
10ZUMBA PEARL116NBTA (Llandilo)
Race No. 2 @ Stud Stake07:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIME AND MONEY4561336.24A Bragg (South Penrith)
2LARKHILL SUBJECT27466NBTZ L Smith (Glenning Valley)
3REGAL CHLOE37713NBTG Summerfield (Worrigee)
4HUSKY RAIDA52223NBTD M Warren (Mummell)
5OUR TOY COWBOY2F438NBTA Ginn (Cudal)
6ALEISHA ALLEN42562NBTB J Wheeler (Boorowa)
7WINSTON EXPRESS52445FSTDP Lagogiane (Llandilo)
8MISS WISCONSIN24334NBTA Ginn (Cudal)
Race No. 3Bess Electrical Oaks Heat 107:39PM (NSWtime)
Special Event event over 535 Metres at Richmond Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TADMORE COLLETTE4321130.64C Dimech (South Windsor)
2FANCY KAYLA5447530.88W J Lutiger (Bringelly)
3SUPREME ODESSA7578830.81K Sultana (Rouse Hill)
4ART OF DESIRE35347NBTG Summerfield (Worrigee)
5NANA COOK1211630.62G D Cook (Rosemeadow)
6SOPHIA LEE BAY2188531.00M L Burton (Kemps Creek)
7WENZKE3658430.48B E Smith (Uranquinty)
8MINNY GIGGLES63538FSHA Ginn (Cudal)
Race No. 4Rydges Port Macquarie Maiden07:56PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOPE NO MOREFSHV Multari (Claremount Meadows)
2COME IN STRANGERF3657FSHD M Warren (Mummell)
3FORCE CODE225NBTM Pavlin (Orangeville)
4BLU EVENING22FSHD S Swain (Box Hill)
5DYNA CATH5762FSHB J Wheeler (Boorowa)
6RYAN WHILEY33723NBTJ A Higgins (Currans Hill)
7TOMMIE’S TIGER352B5NBTW M Dance (Somersby)
8LADETTE25544NBTG W Lynch (Raby)
9BLUE GAUNTLET52867FSTDG G Wilson (Medowie)
10RESCOLE74454NBTR Nicolaou (Box Hill)
Race No. 5Bess Electrical Oaks Heat 208:14PM (NSWtime)
Special Event event over 535 Metres at Richmond Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CATCH THE POST58344NBTR Nicolaou (Box Hill)
2RASCAL2113530.98S E Swain (Box Hill)
3SEVENTEEN7311330.78A Wade (Kings Langley)
4ELECTRIFYING FIX11225NBTC Wilson (Elermore Vale)
5MOONSHINE CADDIE35126FSTDW J Lutiger (Bringelly)
6WINSOME SHIRAZ6163130.54M J Finn (Warilla)
7PREMIER JOURNEY43412NBTJ Carruthers (Castlereagh)
8RED HALO4586731.06A Messina (Llandilo)
Race No. 6Bess Electrical Oaks Heat 308:34PM (NSWtime)
Special Event event over 535 Metres at Richmond Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1IRISH KISS1116830.55P Lagogiane (Llandilo)
2KIOWA REBEL6184730.85J Brown (Pheasants Nest)
3LOVE ACTUALLY11881NBTS Kirby (Spring Terrace)
4SIENNA’S DELIGHT11246NBTD S Swain (Box Hill)
5SWIPER LULU5321F30.60K Sultana (Rouse Hill)
6ROSE OF HEATHER1475431.00D J Hawes (Lake Munmorah)
7FANCY ANGEL7774631.26QW J Lutiger (Bringelly)
8UNO PARTY GIRL2161830.80G J Perrin ()
Race No. 7Crowne Plaza Terrigal (1-3) Ht08:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SENSO UNICO18568NBTJ King (Wilberforce)
2VEGAS BABY87848NBTN Venuto (Merrylands)
3ROUGH AND TOUGH7765631.08C Betts (Kings Park)
4PURE POLLY54333NBTD J Wells (Shanes Park)
5ATLANTA FALCON1867430.90P Chaker (Cranebrook)
6MR. GAZMICK62415FSHM L Burton (Kemps Creek)
7DYNA HACKETT5136530.72B J Wheeler (Boorowa)
8GO WILD LYN28376NBTR A Jones (Raby)
9PRETZEL86546FSHC A Betts (Kings Park)
Race No. 8De Bortoli Wines Stake09:11PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLIE’S SPIRIT2111730.85J R Brown (Pheasants Nest)
2PURELY SLY56874NBTP S Berry (Blacktown)
3MYTHOLOGICAL46433NBTD M Warren (Mummell)
4WANNA RUN4685831.26P L Boyd (Richmond)
5LAURA’S TIGER4612130.73W M Dance (Somersby)
6ARCTIC CHILL76463NBTS E Swain (Box Hill)
7POST CARD BANDIT1114130.61D Foley (Geurie)
8COOL ROMAN61788NBTD G Righetti (Kellyville)
Race No. 9 @ Stud (1-3) Heat 209:29PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KNOCKA BLUE4137FSHR C Neville (Mascot)
2KELDOR74815NBTJ M King (Wilberforce)
3HARRY’S COMET35446NBTK J Staines (Jerrawa)
4DYNA BARJI42F88NBTB J Wheeler (Boorowa)
5WOODY’S RAIDAF513230.56D M Warren (Mummell)
6FIRST ARRIVAL7556731.64M Lee (Shanes Park)
7TOONY TITAN68121FSHT M Moxon (Toongabbie)
8BROTHER TWINK15441FSHL Vanderburg (Londonderry)
9PRETZEL86546FSHC A Betts (Kings Park)
Race No. 10Selectawards.com.au (1-3) Ht 309:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DEVILLE133NBTN Wheeler (The Oaks)
2LITTLE SHELDON46132NBTA Plasier (Penrith)
3IBROX TIGER32F45NBTW M Dance (Somersby)
4PASHA BARKER35355FSHD Anderson (Black Hill)
5SUPER LYN73114NBTC Dimech (South Windsor)
6MOLLY 4764631.06P J O’Malley (Leeville)
7RUTHLESS GRIFFOF157FSTDR J Griffiths (Wallacia)
8INCH PERFECT46365NBTJ King (Wilberforce)
9PRETZEL86546FSHC A Betts (Kings Park)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments