Tuesday 11th August 2009 Qualifying Heats


Race 1 400m QUAL 19.00
MAIDEN HT 1
1 WONGAWILLINELLY M DOUGLAS MOXEY
2 Vacant
3 FIRST GEAR M JOANNE ZAMMIT
4 Vacant
5 STRYKER’S IMAGE M ANTHONY PAGANO
6 Vacant
7 DAVE CAN DO M WILLIAM COX
8 Vacant

Race 2 400m QUAL 19.02
MAIDEN HT 2
1 ELITE EDITION M STELLA MACKINNON
2 Vacant
3 SEATTLE SOUND M DANIEL RAYMOND
4 Vacant
5 MIGHTY SORT M LEWIS GALEA
6 Vacant
7 BRIDE OF VAMPIRO M SHANNON BOYD
8 Vacant

Race 3 400m QUAL 19.04
MAIDEN HT 3
1 INSTANT MISSILE M ALLEN HANSEN
2 Vacant
3 WONGAWILLIHARRY M DOUGLAS MOXEY
4 Vacant
5 MISS RAPIDO M DOREEN DRYNAN
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 4 400m QUAL 19.06
MAIDEN HT 4
1 UNIQUE BALLERINA M CHARLIE GATT
2 Vacant
3 LUKE’S BOY M WALTER CHISWICK
4 Vacant
5 UNIQUE RESORT M MARK MCMAHON
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 5 400m QUAL 19.11
MAIDEN HT 5
1 PERCY LEBLANC M GEORGE TYRPENOU
2 Vacant
3 MY MUM LINA M ROBERT GENTLES
4 Vacant
5 COOL INUENDO M DENIS HOGAN
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 6 400m QUAL 19.13
MAIDEN HT 6
1 TENISHA ROYALE M SCOTT VASSALLO
2 Vacant
3 GORDO’S FATBOY M ALLEN HANSEN
4 Vacant
5 UNDER OFFER M STELLA MACKINNON
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 7 400m QUAL 19.15
MAIDEN HT 7
1 MEMORIES OF MUM M STEVEN WESTMAN
2 Vacant
3 KID COLT M JAMES PATEMAN
4 Vacant
5 JUST STRYKER M ANTHONY PAGANO
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 8 400m QUAL 19.17
MAIDEN HT 8
1 PRIVATEER M LESLIE FLETCHER
2 Vacant
3 MIDNIGHT SLICK M DOMENICO LAURICELLA
4 Vacant
5 THUNDER IZMIR M FRANK DAROS
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 9 400m QUAL 19.22
MAIDEN HT 9
1 WAVE CHASER M ALAN PAGE
2 Vacant
3 SOPHIE’S GEAR M JOANNE ZAMMIT
4 Vacant
5 FLAMING THUNDER M MARK ARNCLIFFE
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 10 400m QUAL 19.24
MAIDEN HT 10
1 DARK MADNESS M KEVIN BROWN
2 Vacant
3 IDLE LAD M WILLIAM MULLIGAN
4 Vacant
5 TADMORE TIPSTER M TOM ASTBURY
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 11 400m QUAL 19.26
MAIDEN HT 11
1 ERISTOFF M RODNEY DUFF
2 Vacant
3 ALL SILENT M STELLA MACKINNON
4 Vacant
5 GO TERESA M MARK ARNCLIFFE
6 Vacant
7 WILD SURF M ANDREA SPINELLO
8 Vacant

Race 12 400m QUAL 19.28
MAIDEN HT 12
1 LIGHT OF GOLD M RICHARD JONES
2 Vacant
3 NOBLE STRYKER M ANTHONY PAGANO
4 Vacant
5 EMMA MONTANNA M JOANNE ZAMMIT
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 13 400m QUAL 19.33
MAIDEN HT 13
1 LOU LOU RAMBO M JOHN INTVEEN
2 Vacant
3 WONGAWILLIJUDY M DOUGLAS MOXEY
4 Vacant
5 LAYNE M ALAN PAGE
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 14 400m QUAL 19.35
MAIDEN HT 14
1 FAST DUCHAMP M PAVKA STAMENKOVIC
2 Vacant
3 LOU LOU DYNASTY M JOHN INTVEEN
4 Vacant
5 MYLIE CAN DO M WILLIAM COX
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 15 400m QUAL 19.37
MAIDEN HT 15
1 LETTERMAN M PAUL BETAR
2 Vacant
3 SHAMANHO M JOANNE ZAMMIT
4 Vacant
5 SONIA BAY M MARIE BURTON
6 Vacant
7 STRYKER’S VISION M ANTHONY PAGANO
8 Vacant

Race 16 400m QUAL 19.39
MAIDEN HT 16
1 PRISTINE M JOHN MCKEON
2 Vacant
3 ROSIE CARVER M LESLIE BURTON
4 Vacant
5 BRAVE IZMIR M FRANK DAROS
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 17 400m QUAL 19.44
5TH GRADE HT 1
1 JANDERRA’S MAGIC 5 LESLIE WHITTON
2 Vacant
3 SOMBRE PHANTOM 5 MATHEW EGGE
4 Vacant
5 VAGRANT 5 DENISE ROBINSON
6 Vacant
7 GAZMICK BRONTE 5 MARIE BURTON
8 Vacant

Race 18 400m QUAL 19.46
5TH GRADE HT 2
1 JENNY MYER 5 FRANK BUSCH
2 Vacant
3 SOMBRE FLASH 5 MATHEW EGGE
4 Vacant
5 MIDNIGHT LACE 5 DOREEN DRYNAN
6 Vacant
7 SONNY’S BOY 5 LESLIE WHITTON
8 Vacant

Race 19 400m QUAL 19.48
5TH GRADE HT 3
1 WILD NERO 5 ANDREA SPINELLO
2 Vacant
3 JOSHUA PAUL 5 PAUL GRECH
4 Vacant
5 FLASH MEGAN 5 MATHEW EGGE
6 Vacant
7 HARRY HAULAGE 5 R SMITH
8 Vacant

Race 20 400m QUAL 19.50
5TH GRADE HT 4
1 SABRE SONIC 5 JOHN MOORE
2 Vacant
3 BRINJOLA’S MAGIC 5 BRIAN PEARCE
4 Vacant
5 SHACOBY LEE 5 TERRENCE NORTHEY
6 Vacant
7 HOOKED OUT 5 KEITH WADDINGTON
8 Vacant

Race 21 400m QUAL 19.55
5TH GRADE HT 5
1 JETHRO ROCKET 5 JOHN AUL
2 Vacant
3 ARIEK MIRAGE 5 KEITH JONES
4 Vacant
5 HUGO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
6 Vacant
7 VENICE FANTASY 5 STEVEN WESTMAN
8 Vacant

Race 22 400m QUAL 19.57
5TH GRADE HT 6
1 AWESOME CHAPMAN 5 JASON SKYBINSKY
2 Vacant
3 EVIL TADMORE 5 CHARLIE DIMECH
4 Vacant
5 SHIPSTERNS BLUFF 5 JAIMIE DAVIS
6 Vacant
7 LONDON BOUND 5 SUSAN SUNDSTROM
8 Vacant

Race 23 400m QUAL 19.59
5TH GRADE HT 7
1 DIZZY MAGOO 5 DEBBIE WHITE
2 Vacant
3 SHACOBY ANN 5 TERRENCE NORTHEY
4 Vacant
5 CHERINA 5 JOHN AUL
6 Vacant
7 GHOST TREE 5 JAIMIE DAVIS
8 Vacant

Race 24 400m QUAL 20.01
5TH GRADE HT 8
1 INSTANT TAKE OFF 5 ALLEN HANSEN
2 Vacant
3 JENNY BANNER 5 LEONARD POLIDANO
4 Vacant
5 CHICA SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
6 Vacant
7 EMI SHIRAZ 5 TOD MOXON
8 Vacant

Race 25 400m QUAL 20.06
5TH GRADE HT 9
1 DAH RED PORSCHE 5 PETER WITHERS
2 Vacant
3 ATOMIC CLAIM 5 DOMENIC TRAINO
4 Vacant
5 COLIN’S DREAM 5 BRADELY BARNES
6 Vacant
7 AMBROSOLI 5 LEONARD POLIDANO
8 Vacant

Race 26 400m QUAL 20.08
5TH GRADE HT 10
1 JIMMY HAUNTS 5 ALLEN HANSEN
2 Vacant
3 TEDDY MOSS 5 BRUCE GALE
4 Vacant
5 DIRECT INJECTION 5 DARYL BATES
6 Vacant
7 GENERAL ORLOV 5 MARIE BURTON
8 Vacant

Race 27 400m QUAL 20.10
5TH GRADE HT 11
1 MARGIE’S TOKEN 5 JOHN MOORE
2 Vacant
3 SPINAYARN IVY 5 NOEL OVINGTON
4 Vacant
5 ANNE’S BOND 5 DARYL BATES
6 Vacant
7 WEST HUNTER 5 JASON SKYBINSKY
8 Vacant

Race 28 400m QUAL 20.12
5TH GRADE HT 12
1 KARLOO SHACOBY 5 TERRENCE NORTHEY
2 Vacant
3 MILADY CHLOE 5 DAVID SUNDSTROM
4 Vacant
5 SPYRO 5 ROSS MCDOUGAL
6 Vacant
7 CROWN TIKI 5 JASON SKYBINSKY
8 Vacant

Race 29 400m QUAL 20.17
5TH GRADE HT 13
1 MAJOR EGO 5 MARK VELLA
2 Vacant
3 TADMORE TWISTER 5 TOM ASTBURY
4 Vacant
5 DUCHAMP FORTUNE 5 PAVKA STAMENKOVIC
6 Vacant
7 LARRY’S MEMORY 5 ALLEN THOMAS
8 Vacant

Race 30 400m QUAL 20.19
5TH GRADE HT 14
1 BIG RED RIG 5 JAMIE CARROLL
2 Vacant
3 BONDY BURNS 5 WAYNE O’BRIEN
4 Vacant
5 JEALOUS PARTNER 5 DAVID WILSON
6 Vacant
7 GO GO PATSY 5 JOHN GRECH (JNR)
8 Vacant

Race 31 400m QUAL 20.21
5TH GRADE HT 15
1 UPTA SPEED 5 JOHN AUL
2 Vacant
3 ARIEK RUTH 5 KEITH JONES
4 Vacant
5 MISS MARAYONG 5 DEBBIE WHITE
6 Vacant
7 Vacant
8 Vacant

Race 32 400m QUAL 20.23
5TH GRADE HT 16
1 COMING THROUGH 5 LEONARD POLIDANO
2 Vacant
3 DIXIE ROYALE 5 RALPH SMITH
4 Vacant
5 BAWDY’S LAMENT 5 JOHANNES VANDERBURG
6 Vacant
7 HANDY DANDY 5 WAYNE O’BRIEN
8 Vacant