Wednesday 10th November 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Wednesday 10th November 2010

Race No. 1Castlewood Kitchens Heat 103:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ROCKET RON23218J D Fisher (South )
2RUNNING 24114J A Chapman (Lidsdale)
3TINY REJECT11533J Intveen (Schofields)
4WATTA WHISPER41222R Matic (Canyonleigh)
5ODNOC ANNIE44211N W Staines (Yass)
6MISTER BANNER27653N W Staines (Yass)
7JIMMY BAMBOO37415P M Schofield (Llandilo)
853144T N Northey (Lithgow)
9STAR RISK83832P Moran (Londonderry)
10LADY ELORA62751E Sanchez (Lidsdale)
Race No. 2Castlewood Kitchens Heat 203:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS CHEVAL1J Vanderburg (Londonderry)
2MAGIC DUST13436J S Crawford (Llandilo)
3LITTLE EMGEE43222K Sherd (Queanbeyan)
4GALE WARNING31164A Teofilo (Mona Vale)
5WATTA FELLA14334M D Greer (Londonderry)
6OLIVER’S BROTHER421J Cumming (Vineyard)
7STARBURST JACK16536S D Barron (Cambridge Park)
8BOWERSOCKS45114D I Drynan (Llandilo)
9CAN’T 22461S Brown (Abermain)
10APOLLO NIMBUS36353D J White (Fairfield)
Race No. 3A1 K9 Boarding Kennels Stake04:13PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MARCO MAN74661E A Bont (Oakville)
2JUST ALBI12156W J Lutiger (Bringelly)
3STARBURST DELL17836S D Barron (Cambridge Park)
411461J A Chapman (Lidsdale)
5*** VACANT BOX ***
6INDIANA ROSE27588E A Bont (Oakville)
7UNO JAG56626D I Drynan (Llandilo)
8STARBURST JOEY36613S D Barron (Cambridge Park)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4De Bortoli Wines Maiden04:31PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SATIN MAGIC48335K Sherd (Queanbeyan)
2GEORGIE LYN4366L D Tsohalis (Hebersham)
3HUGGLE5E P Borg (Oakville)
4LOU LOU DYNASTY55374J Intveen (Schofields)
5ROBUST SHIRAZ86635M P Arncliffe (Castlereagh)
6FLYING SAM P Hardman (Bligh Park)
7JOHNNY WILLM Ferguson (Thirlmere)
8FREEZER83675K H Plumridge (Douglas Park)
9JEDDA BELLE4565J Aul (Tahmoor)
10FOXY MONA LISA858C Arletos (Llandilo)
Race No. 5Kevin Waters Towing Stake04:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1FREE YOUR MIND24424J R Crawford (Llandilo)
2ROSE PATTERN25756A G Tutt (Hawker)
3KAZMIC’S BOSS43866S A Lambley (Padstow)
4LAGOON HOLLY45585R A Jones (Raby)
5BAZZA SHIRAZ31826D J Gladman (Parkes)
6TAKE OVER FOX1612C Arletos (Llandilo)
7LIZARD’S LOSS4865FH Tatian (Bonnyrigg)
8PLATINUM PLAYBOY411B Attard (Guildford)
9NO MATTER61587K H Plumridge (Douglas Park)
10MEDWAY 85675W Saliba (Lethbridge Park)
Race No. 6Forkbiz Stake05:11PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUST MICK86774W J Lutiger (Bringelly)
2CHAMPAGNE OSTI27841D J Gladman (Parkes)
3DOIN’ NUFFIN86683L D Purnell (South )
4DYNAMIC FROST74411B A Barrington (Berkshire Park)
5LA BIANCA57322E E Sanchez (Lidsdale)
6ZIPPY ZIN57476L P Polidano (Berkshire Park)
7AWESOME KEITH26433K T Pedrana (Cranebrook)
8KAZMIC’S FLASH51584S A Lambley (Padstow)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Tab Challenge Final05:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIG GIFT73151C Arletos (Llandilo)
2TIA KILIFI72552D J Wells (Shanes Park)
3DREAM TRAP65662C Arletos (Llandilo)
4BRETT PEARL16171J E Moore (Londonderry)
5SILVER JUBILEE51122J G Edwards (Paxton)
6LOU LOU RAMBO17431J Intveen (Schofields)
7QUEEN THUNDER51282W J Lutiger (Bringelly)
8QUANDO QUANGO12281J Moore (Londonderry)
9TINY REJECT11533J Intveen (Schofields)
10SUPER COOPER61543J E Moore (Londonderry)
Race No. 8 Stake05:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1AWESOME TRENT41FK Pedrana (Cranebrook)
2TOTAL CALM82723D I Drynan (Llandilo)
3TAKE CARE73137M Arncliffe (Castlereagh)
4MEDWAY SHIRAZ56248R J Gentles (Windsor)
5WHERE’S TONY62743G R Clarke (Kyogle)
6COOL GIFT12C Arletos (Llandilo)
7THUNDER ZEUS53428W J Lutiger (Bringelly)
8JOAN’S ROSE25475L P Polidano (Berkshire Park)
9CLUES86666M P Arncliffe (Castlereagh)
10NO MATTER61587K H Plumridge (Douglas Park)
Race No. 906:10PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SAIGON PLEASURE22J D Fisher (South Nowra)
2BELLA DAWN536E A Bont (Oakville)
3STARBURST LEES D Barron (Cambridge Park)
4RAVEN JAG4T Vanderburg (Freemans Reach)
5HAZY CRAZY34386P J Abdallah (Llandilo)
6LONESOME BETTY5F Attard (Cranebrook)
7PINEAPPLE CITY23286D Mustafa (Bringelly)
8RUSTY JENMAR62564A G Tutt (Hawker)
9RADICAL BOND415P J Abdallah (Llandilo)
10AL BROOK GIRL88664C E Stuart (Kingswood)
Race No. 10Castlewood Kitchens Heat 306:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S CLEO317B Willard (Blacktown)
2VIOLENT THUNDER31888W J Lutiger (Bringelly)
3MISS RED VIXEN31585P Moran (Londonderry)
4HILLTOP HARRY16328S D Barron (Cambridge Park)
5SAN FERNANDO11841M S Matic (Canyonleigh)
6CLAIM TO FAME71111A J Powell (Bargo)
7BARNEY NIMBUS21458D J White (Fairfield)
8MOVE OVER TIGER11677A Wade (Kings Langley)
9KISSIN’ CHLOE64821R Hoogenboom (Werombi)
10GUNLAW FOX81426P M Schofield (Llandilo)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments