Wednesday 19th December 2012

Greyhound Box Draw For – Wednesday 19th December 2012

Race No. 1Australian Colour Tv Stakes03:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1GWENDOLYN SHIRAZ82251FSHD A Galvin (Muswellbrook)
2BAD IMAGE2334122.79A Chircop (Kemps Creek)
3TERRA RISING11FSHJ Mooney (Green Point)
4LACHLAN PHIN31666NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
5ANOTHER PENGALA131F5FSTDD J Gatt (Budgewoi)
6DESPICABLE SUE3863822.87M Pryce (Windsor Downs)
7APPIN ERIC2172522.87D J Wells (Shanes Park)
8HIMALAYAN BLUE12253FSTDJ F Callaughan (Luddenham)
9FORTUONA81488NBTW L Ryan (Riverstone)
10ROWDY RISK3184322.94M Lee (Shanes Park)
Race No. 2Globe Memorial Company Stks03:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS BLACK ASH75257FSHB J Northfield ( )
2LEKTRA FRAZIER32552FSHM F Clayton (Sutton Forest)
3LUKY LOLA14636NBTJ R Garay (Freemans Reach)
4DEMONIC DELAGO77716NBTA T Wade (Kings Langley)
5MO CHEEKS11355NBTD J Wells (Shanes Park)
6FLYING MASTER26237NBTR Nicolaou (Box Hill)
7BLACK GINGER13822NBTD Burgess (Arcadia Vale)
8KATIE’S CONQUEST35145FSTDJ L Sciberras (Horsley Park)
9TACTICAL FORCE36676NBTM F Clayton (Sutton Forest)
10PRINCE BUDDY42475FSHM Conquest (Moss Vale)
Race No. 3Steeline Riverstone Stakes04:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MACARTHUR1454731.31F Busch (St Marys)
2KIA’S ME MUM6578831.29M Lee (Shanes Park)
3SUGAR BULLET23781FSTDB D Pearce ()
4CORRIDOR1FSHS Jones ()
5BARELEN JACK22212FSHB W Anderson (Berkshire Park)
6SILVER JOE SURF47646NBTJ M King (Wilberforce)
7YOUNG TURBO14533NBTC M Proctor (Londonderry)
8FAUSTINA FORTUN2368731.05P Stamenkovic (Londonderry)
9JEANNIE’S GIRL83654NBTA M Hansen (Werrington)
10SEE YA BOYZ75617FSHM F Clayton (Sutton Forest)
Race No. 4Mt Hutton Tab Maiden Ht104:37PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FULL STEAM AHEAD344FSHD Griffiths (Londonderry)
2PART TIME6526NBTP L Boyd (Richmond)
3SPIRITED JOURNEY23324NBTL A Mcfarlane (Jerrawa)
4TEARIE MACK22345NBTB King (Kingswood)
5DESPICABLE TOM42471NBTM Pryce (Windsor Downs)
6SHARKS JUNIOR3NBTJ N Howe (Clarendon)
7WHERE’S MY BABE36378FSHL Polidano (Berkshire Park)
8BARELEN BOBBIE2FSHB W Anderson (Berkshire Park)
9NOISY BOY537FSHK T Pedrana (Cranebrook)
10STELLA’S STAR86727NBTP Togias (Orchard Hills)
Race No. 5Forkbiz Stakes04:57PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUTLAW TORN1413122.71J A Mackay (Richmond Vale)
2SHE CAN SEW16224FSHA S Maxwell (Queanbeyan)
3SET AND MATCH85616NBTC M Proctor (Londonderry)
4MONEY TALKS24362NBTA Pringle (Yetholme)
5DIDDY DRIVE78354FSTDC O Kneeshaw (Bishops Bridge)
6DOSSY’S TIGER6222122.90D Wilson (Lemon Tree Passage)
7CAWBOURNE FLY5658522.80D R Brewer (Llandilo)
8SUBJECT WIN57687NBTR Nicolaou (Box Hill)
9FLYING NIRVANA8381123.06A J Messina (Llandilo)
10SECRET MYSTERY86373NBTR J Tredway ()
Race No. 6Community Christmas Party 1-305:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 618 Metres at Richmond Of $2,295 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $410 3rd: $205 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MY ASUNCION15435FSTDA J Powell (Bargo)
2KEISHA’S PICK78453NBTK S Waddington (St Marys)
3JILL’S ARMY2213235.59D G Righetti (Kellyville)
4IMADON2624736.00D J Hogan (Tregear)
5LADY ANGELA53553NBTP J Abdallah (Llandilo)
6MY FRIEND MITCH33344NBTA J Powell (Bargo)
7C’MON CINDY27354NBTJ J Magnisalis (Charlestown)
8UNO IVY36235NBTS E Oakman (San Isidore)
9CHEVY MALIBU85656NBTR C Neville (Mascot)
10BILLABONG CHILL66547NBTJ R Crawford (Llandilo)
Race No. 7 Stakes05:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS PHOENIX73366FSTDA M Hansen (Werrington)
2ROMANTIC LAD1571FSHB Colless (Georges Hall)
3FAUST’S FEVER45256NBTP Stamenkovic (Londonderry)
4TURBO VIPER24454FSTDJ A Chapman (Lidsdale)
5ADRENALENIUM17366NBTC M Proctor (Londonderry)
6WINSOME BLACKIE3848130.78J Finn (Cranebrook)
7REEAH3568330.95M P Arncliffe (Castlereagh)
8NIMBLE SWIP11F62FSHW Smith (Cranebrook)
9BELLE D’OR55666NBTA M Proctor (Londonderry)
10AUNTY NAGALOT65534NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
Race No. 8Dinky Di Website Stks05:57PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WATTO LOTTO2163630.74J F Callaughan (Luddenham)
2TRENT MATE4762BNBTK T Pedrana (Cranebrook)
3DOZEN POINTS2232431.02J Finn (Cranebrook)
4KEY TO EDEN525F2NBTJ A Mackay (Richmond Vale)
5BELL’S ACTION86341NBTM P Arncliffe (Castlereagh)
6DOLLAR OH FOUR72168NBTC M Proctor (Londonderry)
7CLOSING TIME2133730.77J Finn (Cranebrook)
8CHARMED ASSASSIN1812130.70J Carruthers (Castlereagh)
9DESTINED TO BE7646731.03E P Borg (Oakville)
10INTREPID LADY6474630.93H J Tatian (Bonnyrigg)
Race No. 9Mt Hutton Tab Maiden Ht206:19PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Richmond Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MISS LOUISE BEAR42747NBTA T Wade (Kings Langley)
2ROSEBANK45627NBTB J Rodda (Wilberforce)
3SMALL BLIND32FSHR T Dennis (Richmond)
4COUNT ON YOU257FSHM Eberand (Oakville)
5WINSOME WHO44345NBTJ Finn (Cranebrook)
6TUFF MUDDA232NBTL Vanderburg (Londonderry)
7NAN’S MATE43477NBTJ L Zammit (Londonderry)
8DRIVEN SNOW26235FSHL M Farlane (Jerrawa)
9TAKE THE TIME4385FSHG Lye (Mulgrave)
10LALA LOOPSY76531NBTV Catania (Werrington Coun)
Race No. 10Redden Video Pty Ltd Stks06:34PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOLT OLLIE BOLT52115NBTM Multari (Kemps Creek)
2SMALLTOWN DREAM63274NBTD Wells (Shanes Park)
3WHERE’S ARIEK42132FSHV Jones (Orangeville)
4FLY CANARY FLY72862FSHM W Bell (Austral)
5BORN SHINEY33835NBTA M Hansen (Werrington)
6IN TUNE TORANA2646723.29C A Beadman (Cambridge Gardens)
7ASTEROID AL22514NBTL Barnes (Mulgoa)
8BARB’S EMILY17362FSHI E Hawkes (Vineyard)
9FIRST ARRIVAL63464NBTM Lee (Shanes Park)
10BIT TICKLISH51661FSHD A Galvin (Muswellbrook)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments