Wednesday 20th October 2010

Greyhound Box Draw For Richmond – Wednesday 20th October 2010

Race No. 1World 4 Pets Mixed Final03:33PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WOWSER41N Staines (Yass)
2MOONGAN GARRY22381R J Oldfield (Cranebrook)
3ALBINO INC6342L A Mcfarlane (Jerrawa)
4DASHING ICON32R G Sullivan (Bargo)
5IMA DROP OUT85863J Roche (Kew)
6LOVATO88854M Wotton (Kemps Creek)
7OLIVER’S BROTHER42J Cumming (Vineyard)
8RUN FOR IT44T Caines (Wedderburn)
9OCTANE KEV87645R Vines (Londonderry)
10LONESOME BETTY5F Attard (Cranebrook)
Race No. 2A1 K9 Boarding Kennels Stake03:51PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1YORKLEA MASTER25718J Magri (Austral)
2WIND CRIES MARY44878P E Chaker (Cranebrook)
384186J R Deeks (Schofields)
4NAOMI KEEPING31113C Roberts ()
5 ROCKET53476J Aul (Tahmoor)
651411A M Lamb ()
7RUNNING 63241J A Chapman (Lidsdale)
8MOONLIT HIDEAWAY54645D L Gooley (Evans Plains)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Steeline Riverstone Stake04:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RONNIE’S GIRL87548A Spinello (Hoxton Park)
2EMMA MONTANNA12527J Zammit (Londonderry)
3CREAMA46543B A Frost (Bargo)
4COLIN’S DREAM87854N Venuto (Merrylands)
5DICE’S DEMON62634N W Staines (Yass)
6TIA KILIFI52725D J Wells (Shanes Park)
7AWESOME TANA36361L Polidano (Berkshire Park)
8SLEEP OVER21413L A Mcfarlane (Jerrawa)
9GENTLE BACCA67278N Venuto (Merrylands)
10MAJOR MAGOO77777N Venuto (Merrylands)
Race No. 4Kevin Waters Towing Maiden04:31PM (NSWtime)
Maiden event over 535 Metres at Richmond Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LOU LOU DYNASTY33725J Intveen (Schofields)
2BEAU CHAMPION45537P N Betar (Plumpton)
3MR SHAK63362J Mcgrath (Lithgow)
4KINGA DAMO32C K Roberts (Dubbo)
5LILYAHNA37G Whitehead (Riverstone)
6FANCY THUNDER43546W J Lutiger (Bringelly)
7JEDDA BELLE45J Aul (Tahmoor)
8SUPER CITRATE74884Z L Smith (Glenning Valley)
9RUNAWAY GYPSY85786F Xuereb (Vineyard)
10THREE PACK RACK85J R Skelton (Swansea)
Race No. 5Forkbiz Stake04:53PM (NSWtime)
Mixed event over 535 Metres at Richmond Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1VAGRANT74873M L Burton (Kemps Creek)
2PHANTOM’S ICON13414R G Sullivan (Bargo)
3LUXURY KING65715M L Burton (Kemps Creek)
4SHACKMAN13153P J Rodgers (Freemans Reach)
5NEBO WEST37744M L Burton (Kemps Creek)
6ZEN CHI ROSE35867B King (Kingswood)
7SARGENT TRIGGA26246J Magri (Austral)
8GET QUOTED43351I F Morgan (Telopea)
9COOL EVENING88468J Baxter (Villawood)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6De Bortoli Wines Stake05:11PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CLASSY ICON63511R G Sullivan (Bargo)
2PIRATE DOS46566G J Caffyn (Berkshire Park)
3PATCH FELLA46335C A Garrard (Maryland)
4DAYDREAM DOOLEY68127W J Bolwell (Macquarie Fields)
5GWEN BENNETT57683C C King (Cranebrook)
6TWITTER ME55423L A Mcfarlane (Jerrawa)
7CHERINA82778J Aul (Tahmoor)
8TIMES ARE TOUGH74574P L Boyd (Richmond)
9LOU LOU FLASH57565J Intveen (Schofields)
10COOL EVENING88468J Baxter (Villawood)
Race No. 7Castlewood Kitchens Final05:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 330 Metres at Richmond Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KENEALLY51311C A Garrard (Maryland)
2SATURN STATE11132B J Caden (Casino)
3ROCKET RON22122J D Fisher (South )
4ELITE IMPACT24853T J Caines (Wedderburn)
5TWO SIX TWO12251N W Staines (Yass)
6BAZ MACK12J Grief (Londonderry)
7LIGHTENING TESSA11731T J Peck (Queanbeyan)
8LOU LOU RAMBO45543J Intveen (Schofields)
9SLEEP OVER21413L A Mcfarlane (Jerrawa)
10GOLD ENFORCER12354M Burton (Kemps Creek)
Race No. 8Tab Number 1 Club Stake05:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MATDAN61644L A Mcfarlane (Jerrawa)
2KINGA WILL31C K Roberts (Dubbo)
3THOMAS VON36154A Storoschenko (Cranebrook)
4GAZMICK GOLD37214M Burton (Kemps Creek)
5TUNZA73624A Bateup (Penrith)
6WHERE’S TONY43662G R Clarke (Kyogle)
7LARKHILL SUBJECT32165Z L Smith (Glenning Valley)
8MASTER CHIEF12358S Westman (Eastern Creek)
9MOONGAN CHASE48874R J Oldfield (Cranebrook)
10LOU LOU FLASH57565J Intveen (Schofields)
Race No. 9Manago Tiles Stake06:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 535 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1THUNDER ZEUS54135W J Lutiger (Bringelly)
2SCOTTY GOES RED643F4A B Campton (Vineyard)
3GOLD 67674M Burton (Kemps Creek)
4DIRTY DIANAF1565J Aquilina (Llandilo)
5PRETTY PRANCER45546J Scott (Werrington Coun)
6FOOLS IN MOTION72188P Togias (Orchard Hills)
7QUEEN LYLA43838M J Wotton (Kemps Creek)
8JOAN’S ROSE58254L P Polidano (Berkshire Park)
9ALMA LINDA67885J P Lopes (St Marys)
10MOONGAN CHASE48874R J Oldfield (Cranebrook)
Race No. 10Globe Memorial Stake06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Richmond Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BRETT PEARL5316J E Moore (Londonderry)
2GENTLEMAN JIM72282B R Pearce (Ryde)
3MEGGSY MAZUMA61385R Nelson (St Marys)
4KEEPING SCORE84555B V Mckivat (Marulan)
5TRIX721T Caines (Wedderburn)
6QUEEN THUNDER71351W J Lutiger (Bringelly)
7DRIESY’S FLYER55346J P Lopes (St Marys)
8UNO EVIL77557J Muscat (Rouse Hill)
9MAJOR MAGOO77777N Venuto (Merrylands)
10GENTLE BACCA67278N Venuto (Merrylands)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments