Monday 13th April 2009


Race 1 340m M 13.30
CAMBELLS CASH & CARRY STAKE
1 NO IMPACT M GREGORY CLAY
2 RUSH HOURS SON M ED THOMPSON
3 SAMEDI M ED THOMPSON
4 BAT GIRL M DANIEL GALVIN
5 ANY TROUBLE M SANDRA WARNER
6 STRANGE ECLIPSE M MARK MUNN
7 BLACK BRAE M LLOYD ROCK
8 ALLOW ME M MARK MORGAN
9 ELECTRIC RAZOR M SANDRA WARNER

Race 2 340m 5 13.50
WATTLE PAINTS STAKE
1 HATCHETT 5 SANDRA WARNER
2 GO MAY GO 5 GARY MCIVOR
3 FAR TOO LATE 5 MARK TAYLOR
4 SHAKE IT OFF 5 MARK MORGAN
5 HEY SENORITA 5 ROSALIE MCIVOR
6 IDOL ASSASSIN 5 SANDRA WARNER
7 CHERYL’S JOY 5 GARY RYAN
8 DODI’S DIANA 5 MARK MUNN
9 GO YOU MUPPET 5 RUSSELL HARLAND
10 GOOD TIMES 5 GREGORY CLAY

Race 3 340m 5 14.10
GREYHOUND RECORDER DASH FINAL

To Be Determined

Race 4 340m 4/5 14.30
FROZEN PUPPIES STAKE
1 SHE’S A ROBBO 5 GREGORY CLAY
2 BONDI GOLD 5 RUSSELL HARLAND
3 HURRICANE HOLLY 4 ROSALIE MCIVOR
4 TEARAWAY TIGER 4 KENNETH BELL
5 CAWBOURNE SOX 5 KERRIE SHANLEY
6 SPEEDY BAY 5 GARY MCIVOR
7 MCINTYRE LASS 5 JOY POLLARD
8 KEGGIT 5 MATTHEW ALLEN
9 MICKEY’S SHIRAZ 5 ANTHONY SPENCE
10 GOOD TIMES 5 GREGORY CLAY

Race 5 402m M 14.50
COOL MAT @ STUD STAKE
1 CLUB MAN M GEOFFREY STACKMAN
2 SLOW POKE M MARK MORGAN
3 FINGERS OF GOLD M GREGORY CLAY
4 MATER MACQUEEN M GREGORY CLAY
5 HOWES TIGGY M DANIEL GALVIN
6 FAST HARRY M UNAVAILABLE
7 FAIR BOND M GREGORY CLAY
8 WINSOME SHADOW M BERNARD KEFT
9 BON FLYER M DANIEL GALVIN

Race 6 402m 4 15.10
NORTHERN DAILY LEADER STAKE
1 PINGA 4 ED THOMPSON
2 PSYCHIC 4 RUSSELL HARLAND
3 CHLOE TANGA 4 KENNETH BELL
4 BINDY STRIKE 4 ROSALIE MCIVOR
5 TRACKER GAITES 4 DANIEL HATCH
6 STORMY WYNMORE 4 ROSALIE MCIVOR
7 COURTHOUSE PUB 4 RUSSELL HARLAND
8 CHAUFFEURED 4 SPENCER STORCH

Race 7 402m 5 15.30
IGA TAMWORTH CHOCOLATE EGG
1 UNO DIAMOND 5 PHILLIP MORGAN
2 QUALITY CONTROL 5 RUSSELL HARLAND
3 HASSELL 5 ERIC SHARMAN
4 WALKABOUT JOY 5 GREGORY CLAY
5 PEPSI GAITES 5 DANIEL HATCH
6 HIDE HI 5 SANDRA WARNER
7 GYPSY STAR 5 BERNARD KEFT
8 BELL’S HOPE 5 KENNETH BELL
9 SERINA STAR 5 UNAVAILABLE
10 RUSH HOUR LAD 5 ED THOMPSON

Race 8 457m NG 15.50
VIRBAC VETSEARCH EASTER CUP

To Be Determined

Race 9 457m MX 16.10
WINNING EDGE STAKE
1 FLOJEN FLYER M SANDRA WARNER
2 RUSH ON DAISY 5 ED THOMPSON
3 PURE HOOTS M MARK ROBERTS
4 COURTHOUSE LASS 5 VERONA WILSON
5 JUNGLE SURFER M RUSSELL HARLAND
6 BUILDER BOBBY M GREGORY CLAY
7 IT’S ALL GOSSIP M GARY MCIVOR
8 GOSSIP GIRL M MARK MUNN

Race 10 457m 5 16.30
CARLOS IGA STAKE
1 ROGUE SHIRAZ 5 JOY POLLARD
2 CRANE CREW 5 MARK MORGAN
3 ELLA TANGA 5 RICHARD WILTON
4 BLACK TYRO 5 SANDRA WARNER
5 RUSH HOUR KID 5 ED THOMPSON
6 HALLE JOHNS 5 ROBERT FAULKNER
7 MICK TANGA 5 ERIC SHARMAN
8 CHEEKY SOFI 5 GARY MCIVOR