Saturday 12th December 2009


1 – CAMPBELL’S CASH & CARRY STAKE 5 Gd 340M 7.30 P.M.
1 DAGNIA – KEVIN SILLS
2 BLACK BRAE – LLOYD ROCK
3 PEARL’S IMAGE – STEPHEN HOWARTH
4 BALEENA SPECIAL – JANET SILVER
5 KOKODA DINAS – DANIEL GALVIN
6 RICHAY – MARK MUNN
7 BELLE DIABLO – SIMONE TAYLOR
8 SOMEDAY SANDEE – BARRY HOBSON

2 – TAMWORTH SUPPORTERS CLUB STAKE MAID 340M 7.50 P.M.
1 BOGGABRI JACK – LEE CODD
2 CHEEKY ALLOVER – RUSSELL HARLAND
3 V A C A N T
4 FOXY RAIDER – LLOYD METCALF JNR
5 V A C A N T
6 IN LIKE FLIN – ROBERT MUNN
7 V A C A N T
8 WILD REX – AMANDA BRODBECK

3 – GREYHOUND RECORDER TROPHY FINAL MX 340M 8.10 P.M.
1 KAY RUDD – JOHN JORDAN
2 HOW DO UNO – DAVID HOWARTH
3 CLOVIEW DAZZLER – STEPHEN TAYLOR
4 BUZZ LIGHTSPEED – KENNETH BELL
5 CAWBOURNE CLARE – DANIEL GALVIN
6 AYRTON GLOW – RUSSELL HARLAND
7 KAYLOR IN PRINT – ROBERT BRAY
8 CRY AT WILL – STEPHEN HOWARTH
9 BLACK BRAE – LLOYD ROCK
10 DAGNIA – KEVIN SILLS

4 – RAPIDVITE TROPHY FINAL 5 Gd 340M 8.30 P.M.
1 STATE CRUISER – DANIEL GALVIN
2 MISS AMBER CLARE – RUSSELL HARLAND
3 WEWAK DINAS – RUSSELL HARLAND
4 STRIKE A PENNY – ED THOMPSON
5 RUSH HOUR WILLIE – JOY POLLARD
6 DONDUS – JOHN HURST
7 GAMBARRA GOLD – STEPHEN HOWARTH
8 SHREWD BRANDON – DANIEL HATCH

5 – NORTHERN DAILY LEADER STAKE 3/4 Gd 340M 8.50 P.M.
1 BUY PLANE – COLIN BURNS
2 TOLL BOUND – BARRY HOBSON
3 SUPRA – DAVID HOWARTH
4 BONDI GOLD – RUSSELL HARLAND
5 MULWEE BLUE – RODNEY MARLOW
6 SHINBONE ARCHER – SIMONE TAYLOR
7 BAMBA KING – ROBERT WITHERS
8 GO YOU MUPPET – RUSSELL HARLAND

6 – CARLOS IGA STAKE 5 Gd 402M 9.10 P.M.
1 RICKY SPECIAL – MAURICE AUSTIN
2 SHIRAZ VALLEY – ROBERT MUNN
3 STRIKE ME IN – ED THOMPSON
4 KALAHUBI – BENJAMIN SPENCE
5 RICKY’S WINDMILL – DONALD JARICK
6 SPECIAL TEARS – WILLIAM BROWN
7 CHERYL’S JOY – GARY RYAN
8 SWIP LIGHTNING – DONALD JARICK

7 – WWW.NSWNCA.COM.AU STAKE MX 402M 9.30 P.M.
1 AWESOME BARRIER – LLOYD METCALF JNR
2 TRUMAN GAITES – DANIEL HATCH
3 AIR COOL – BENJAMIN SPENCE
4 FAMILY GUY – KENNETH BELL
5 COUNTRY FLYER – DANIEL GALVIN
6 APACHE LEE – ROBERT RYAN
7 RIDE THE WAVE – ROBERT MUNN
8 RICON – JANET SILVER

8 – VIRBAC STAKE 4 Gd 402M 9.50 P.M.
1 BRUMBY TRICK – RUSSELL HARLAND
2 KIA OCTANE – ROBERT WITHERS
3 MAGGIE’S LEAP – NEVILLE MOORE
4 COURTHOUSE LASS – VERONA WILSON
5 MR. KODACHI – JUNE LANESBURY
6 PRINCE MOJO – RUSSELL HARLAND
7 WYNMORE ROSES – BARRY HOBSON
8 COME ON CURLY – THOMAS PULLMAN

9 – LES EVANS MEATS BEST 8 B8 457M 10.10 P.M.
1 BEAT’EM – KEVIN SILLS
2 SHOOTER MCDEE – RUSSELL HARLAND
3 PINJARRA MISS – KEVIN SILLS
4 COLUNDER – ROBERT MUNN
5 I’M A GUNNER – DONALD JARICK
6 RUSH HOUR LAD – ED THOMPSON
7 LOYAL MOMENT – LEE CODD
8 MISS MASON – RUSSELL HARLAND
9 ROGAN BLUE – STEPHEN HOWARTH
10 RAGING SURF – ED THOMPSON

10 – COOL MAT @ STUD MIXED STAKE MX 457M 10.30 P.M.
1 JACK BRISTOW – DANIEL PICKERING
2 EARTHQUAKE BLAKE – BARRY EVANS
3 BAT GIRL – RUSSELL HARLAND
4 AWESOME GOD – STEPHEN HOWARTH
5 V A C A N T
6 BLACKALLS JACK – JUNE LANESBURY
7 QUIET STRIKE – MARK TAYLOR
8 ISLAND ROCK – ROBERT WITHERS