Friday 28th November 2008


Race 1 311m M 19.15
GBOTA STAKE
1 COOTA JACK M KENNETH RICHARDS
2 BARRY DAWSON M TREVOR COOK
3 BLIND SPOT M PETER SCOTT
4 CLASSIC MILES M UNAVAILABLE
5 SWANKY EARL M DONNA WIDDOWS
6 SASHA LANE M MARGARET BANNERMAN
7 POPPY’S KISS M NIGEL SMITH
8 FIBROSIS M UNAVAILABLE

Race 2 457m M 19.30
M C DERRICK STAKE
1 MONKEY BONES M GARRY HARDING
2 BONNIE CORONA M UNAVAILABLE
3 MY MUM’S CRAZY M NOELENE BOLTON
4 GO AWAY M ROBERT LOVETT
5 VICTOR LANE M MARGARET BANNERMAN
6 SOLO IRONMAN M PETER SCOTT
7 LE GRANDE M SIDNEY FOOTE
8 EMMA BECKETT M CHRISTOPHER WHITEMAN
9 CARIBBEAN STUD M GARRY HARDING
10 KING OF REDWOOD M GEOFFREY COLLINS

Race 3 311m MX 19.45
ELLIS BREUST PAINTING STAKE
1 HUSKY PETA M UNAVAILABLE
2 PRINCESS JENNA M UNAVAILABLE
3 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
4 BIG COOL MAN M WESLEY MCDONALD
5 HAYDO’S ADO 5 TREVOR COOK
6 BOOM’S BABE M JILL WEIDNER
7 EMERALD LANE M MARGARET BANNERMAN
8 PARRYDISE RIVER M SCOTT PARRY
9 ALI BROOKER 5 ARTHUR FAHEY

Race 4 311m 5 20.00
E HARMER PAINTING STAKE
1 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
2 BUSTER BOB 5 UNAVAILABLE
3 TIGGERLONG OLIVA 5 BRUCE WILLIAMS
4 SWANKY LOCH 5 DONNA WIDDOWS
5 MINK ADAMS 5 TREVOR COOK
6 HOT KISS 5 KYLIE MCDONALD
7 FRIDA BALE 5 SEAN BANNERMAN
8 SWANKY CHIN 5 DONNA WIDDOWS

Race 5 457m 5 20.15
NICE PRODUCTS STAKE
1 DALGAZ DENNIS 5 GARRY PARSONS
2 CONNI’S PRIZE 5 UNAVAILABLE
3 SAPPHIRE HAND 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
4 GOLDEN RUBY 5 MARGARET BANNERMAN
5 CHERRY OSTI 5 LYN WHITE
6 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
7 AUTOBAHN RICKY 5 GEOFFREY SHEATHER
8 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS

Race 6 311m MX 20.30
BLUE PAWS MAIDEN FINAL
1 AWEDSOME SUMMA M WESLEY MCDONALD
2 RICKY RACER M GLEN SCHWENCKE
3 UNO SCARLETT M UNAVAILABLE
4 MY OH MY M ROBERT LOVETT
5 GREENSTONE GIFT 5 DONNA WIDDOWS
6 ANNA ANNA 5 GEOFFREY SHEATHER
7 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN
8 KOLBY LORA 5 JILL WEIDNER
9 VICTOR LANE M MARGARET BANNERMAN
10 REEFTON PHOENIX M MARGARET BANNERMAN

Race 7 457m 5 20.45
AG-N-VET STAKE
1 TOP ENFORCER 5 JASON WILSON
2 WALKABOUT BIRD 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
3 PARRYDISE PALM 5 SCOTT PARRY
4 GUTSY NUGGET 5 JILL WEIDNER
5 BRITANNIA BOY 5 DARYL BREUST
6 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
7 CROWELLA 5 ALAN BLOOMFIELD
8 KIRBY LANE 5 SEAN BANNERMAN
9 PRECISION CITY 5 MATTHEW MILLER
10 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS

Race 8 311m 3/4 21.00
CRUTCHER’S SUPA IGA STAKE
1 PRINCESS JET 4 MATTHEW MILLER
2 REDWOOD PRINCESS 4 GEOFFREY COLLINS
3 GLENFINE 3 UNAVAILABLE
4 DREAMLINE BOY 4 DARYL BREUST
5 TYPHOON SHOES 4 KEITH DERRICK
6 GEOFF’S A HERO 3 LESTER SHEATHER
7 SWANKY PUMPKIN 4 DONNA WIDDOWS
8 WYNDHAM NIKKITA 4 GERARD MOLLOY
9 KERBMEISTER 4 UNAVAILABLE

Race 9 311m 5 21.15
CORNFORD’S HARDWARE STAKE
1 YVONNE’S BEST 5 ALAN BLOOMFIELD
2 BOY PUZZLE 5 LORRAINE THACKER
3 SWANKY ANNIE 5 DONNA WIDDOWS
4 GLENDALE WASTREL 5 GLEN SCHWENCKE
5 AWESOME HUG 5 KYLIE MCDONALD
6 SLICK WILLY 5 GEOFFREY SHEATHER
7 INNER TRADING 5 UNAVAILABLE
8 TRAIN OF PAIN 5 TREVOR COOK
9 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
10 GALBA JULIE 5 ALAN BLOOMFIELD

Race 10 457m 3/4 21.30
NEIL GRIMMER & CO STAKE
1 RAINBOW CAKE 3 DAVID COX
2 PEARL LANE 4 MARGARET BANNERMAN
3 AMBERISATION 4 ARTHUR FAHEY
4 I’M GROUSE 3 UNAVAILABLE
5 SHE WON’T PANICK 4 COLIN BRADLEY
6 ELIZA’S CHOICE 3 DAVID COX
7 CONQUER 4 UNAVAILABLE
8 SPICE SILVER 4 GEOFFREY SHEATHER

Race 11 311m 5 21.45
A RANDS ELECTRICAL STAKE
1 ANOTHER REMUS 5 GARRY HARDING
2 STAR ROSE 5 MASON HARRIS
3 HE WHO NOSE 5 COLIN THACKER
4 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
5 WAMBERAL TEDDY 5 LEONARD SARGOOD
6 CASH FLOW BOY 5 GEOFFREY SHEATHER
7 FEISTY GAL 5 ALAN BLOOMFIELD
8 LET’S GO SPEEDY 5 TREVOR COOK
9 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN
10 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS