Friday 8th January 2010


1 GBOTA MAIDEN STAKE MAID 311M 7.30 P.M.
1 SCARBOROUGH – NOLA RICHARDS
2 GREENSTONE FRITZ – WILLIAM SCHWENCKE
3 WALKABOUT RALPH – CHRIS WHITEMAN
4 LORIAN’S GOLD – ROBERT MCGREGOR
5 V A C A N T
6 LOBSTER JOE – LEONARD SARGOOD
7 REGAL BROOKER – BENJAMIN TALBOT
8 DALGAZ BOB – DALE ASHTON

2 – AG N VET STAKES MAID 457M 7.45 P.M.
1 ROSE VALE CHASER – DAVID JORDAN
2 FIRST PEARL – JILL WOULFE
3 MARLEEN’S GIFT – BENJAMIN SWANSTON
4 DALGAZ LUCY – GARRY PARSONS
5 NAKASE STORM – MATTHEW MILLER
6 ENOCH JOHN – ALBERT SHOVAN
7 STYLISH SWIFT – JASON WILSON
8 ROCKER BALE – NOELENE BOLTON

3 – SWANKY PARK KENNELS MX 311M 8.00 P.M.
1 TEXAS BUDDY – CHRIS WHITEMAN
2 FLASHBACK FALLS – LOIS WOODS
3 RILEY GOLD – A FAHEY
4 SWANKY KATH – DONNA WIDDOWS
5 FUZZY KISSES – ALBERT SHOVAN
6 BUDDHA LEFT GOAL – BENJAMIN TALBOT
7 EL LOCO ASSASSIN – BRIAN LORD
8 DALGAZ LUCKY – DALE ASHTON

4 – BLUE PAWS HEAT 1 5 Gd 457M 8.15 P.M.
1 KEDO’S KYDOS – LEONARD SARGOOD
2 LAST COIN – BENJAMIN TALBOT
3 STEEL BAND – CHRIS WHITEMAN
4 MISS ADDIS – GARY HYLAND
5 V A C A N T
6 STYLISH DAZZ – JASON WILSON
7 IRINKA DI – BENJAMIN SWANSTON
8 HAYDO’S ADO – A FAHEY

5 – MAX DERRICK STAKES 4/5 Gd 311M 8.30 P.M.
1 KALI RAMIREZ – GORDON HERBERT
2 REDWOOD DASHER – BRUCE WILLIAMS
3 HE WHO NOSE – COLIN THACKER
4 BEIN’ CANNY – GARRY HARDING
5 FOGGART’S WALK – KEITH DERRICK
6 ROYAL ADO – TREVOR COOK
7 SWANKY PUMPKIN – DONNA WIDDOWS
8 TAMBO TIGER – C NEWMAN

6 – CORNFORDS STAKES 5 Gd 311M 8.45 P.M.
1 SKYZA – BRUCE WILLIAMS
2 MAJOR MIRAGE – MATTHEW ADAMS
3 FAST EM – GRAEME HULL
4 COURAGEOUS – BENJAMIN TALBOT
5 KALINITE – ALLISON GREEN
6 RAPID GUY LUKE – BRUCE PECK
7 SWANKY SUZIE – DONNA WIDDOWS
8 ALIBOND – LORRAINE THACKER

7 – BLUE PAWS HEAT 2 5 Gd 457M 9.00 P.M.
1 STARKASE COMET – MATTHEW MILLER
2 MILLY’S SURPRISE – BENJAMIN TALBOT
3 YAMBLA CLINT – BRIAN LORD
4 COOL JESS – BRETT MCKENZIE
5 JENMAR DICE – GARY HYLAND
6 DARGO DEVIL – C NEWMAN
7 WESTERN FANTASY – ALBERT WILLIAMS
8 LAURIE’S HAZE – CHERRYL BRADLEY

8 – ELLIS BRUEST PAINTING B8 311M 9.15 P.M.
1 MINK ADAMS – TREVOR COOK
2 SWIFT CHARIOT – C NEWMAN
3 V A C A N T
4 KID SULLIVAN – GARRY HARDING
5 RUPTURE – ALBERT SHOVAN
6 V A C A N T
7 KALIANDRA – GORDON HERBERT
8 HARRY GRONDO – BRIAN LORD

9 – BLUE PAWS HEAT 3 5 Gd 457M 9.30 P.M.
1 JOCK’S RAVEN – BRIAN LORD
2 CROUCH AND HOLD – MERVYN PINNEY
3 CAREFUL MOVE – BENJAMIN TALBOT
4 ROYAL LAD – C NEWMAN
5 V A C A N T
6 LATE NEWS – JILL WOULFE
7 SAM’S CHANCE – WILLIAM HAMPTON
8 SAM’S DELIGHT – GARRY HARDING
10 – WORKERS STAKES 5 Gd 311M 9.45 P.M.

1 GREENSTONE PETE – WILLIAM SCHWENCKE
2 JUNE COURT – BRIAN LORD
3 TURTON ROAD – A FAHEY
4 TANTES MIST – SHIRLEY COLLISON
5 MY MUM’S CRAZY – NOELENE BOLTON
6 BUILD A BANK – A FAHEY
7 MISS MILLIE MAC – GARRY ANESBURY
8 FAST WES – GRAEME HULL