Monday 24th March 2008


Race 1 311m M 13.25
GBOTA MAIDEN 311 STAKES
1 MAIMARU MAGIC M JAMIE MUNDY
2 SWANKY SUZIE M DONNA WIDDOWS
3 TOMMIE’S TOKEN M WESLEY MCDONALD
4 MR. FATMAN M SHANNON BERMINGHAM
5 RAWSON M CHRISTOPHER WHITEMAN
6 IMA WARNA M CLAYTON BUTLER
7 BARKLY WIDGIT M GLEN SCHWENCKE
8 FAR SIDE M MERVYN PINNEY

Race 2 311m M 13.45
AG-N-VET STAKE
1 RILEY BLUE M A FAHEY
2 MUNDARRA MISS M CHRISTOPHER WHITEMAN
3 SWANKY ANNIE M DONNA WIDDOWS
4 MISTY CORONA M MERVYN PINNEY
5 Vacant
6 CALLEEN WHISPER M CLAYTON BUTLER
7 SWANKY PUMPKIN M DONNA WIDDOWS
8 KAHU IZMIR M WAYNE TAYLOR

Race 3 311m 5 14.00
BLUE PAWS 311M 5TH GRADE STAKES
1 CHARLIE’S INTENT 5 UNAVAILABLE
2 STONE THE CROWS 5 GARRY HARDING
3 HOT KISS 5 KYLIE MCDONALD
4 ILUKA BETTY 5 KENNETH RICHARDS
5 BOY PUZZLE 5 LORRAINE THACKER
6 OFF THE RICHTER 5 DAVID LONGMORE
7 AWESOME PENNY 5 BRETT MCKENZIE
8 LEADEM HOME 5 BENJAMIN GLASCOTT

Race 4 457m 5 14.15
M C DERRICK STAKE
1 HUGE IMPRESSION 5 ALBERT WILLIAMS
2 AMBERISATION 5 A FAHEY
3 OTIS NIXON 5 MERVYN PINNEY
4 AWESOME WISHES 5 WESLEY MCDONALD
5 NEAT IRISH 5 ANDREW ROWE
6 CRASH HOT 5 SIDNEY FOOTE
7 MACK STAR 5 KYLIE MCDONALD
8 BRAZEN WILLOW 5 LORRAINE ROY

Race 5 311m 5 14.30
EASTER CUP FINAL 311M
1 SWANKY LEISEL 5 DONNA WIDDOWS
2 SWANKY CHIN 5 DONNA WIDDOWS
3 MISS JOE 5 CHRISTOPHER GLASCOTT
4 SWANKY BEAR 5 DONNA WIDDOWS
5 GUNNA MICK 5 SHANNON BERMINGHAM
6 SWANKY JADE 5 DONNA WIDDOWS
7 SMALL THING 5 MERVYN PINNEY
8 DE CORER 5 TERRENCE KEMP
9 ILUKA BETTY 5 KENNETH RICHARDS
10 LIL’ MAGGIE 5 COLIN THACKER

Race 6 457m 5 14.45
EASTER BUNNY STAKES 457M
1 PARDNER’S HOPE 5 KENNETH RICHARDS
2 DREAMLINE BOY 5 Unavailable
3 STRUTH 5 UNAVAILABLE
4 WALTZING WILLOW 5 LORRAINE ROY
5 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
6 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
7 SCOTTIE PRINCE 5 ALBERT WILLIAMS
8 HELEN’S PRIDE 5 GARY HYLAND

Race 7 457m 5 15.00
SWANKY PARK KENNELS STAKE
1 SUNNY KADE 5 ANDREW ROWE
2 BREAK THE LAW 5 WESLEY MCDONALD
3 IZMIR’S ROSE 5 WAYNE TAYLOR
4 WITCH BARKLY 5 GLEN SCHWENCKE
5 Vacant
6 OUR LITTLE JACK 5 A FAHEY
7 ORKO’S MAGIC 5 CHRIS GLASCOTT
8 GOOD ASSASSIN 5 MERVYN PINNEY

Race 8 311m 5 15.15
PIROQUE LODGE STAKE
1 PANFURS 5 ADAM DEHLSEN
2 BILLY BEE JAY 5 SIDNEY FOOTE
3 SWANKY LOCH 5 DONNA WIDDOWS
4 TOKEN ZEPHYR 5 LOIS WOODS
5 MINOR IMPACT 5 MERVYN PINNEY
6 MAJOR EXPLOSION 5 LORRAINE ROY
7 JACOBITE TERRA 5 ANDREW ROWE
8 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
9 SWANKY RICK 5 DONNA WIDDOWS
10 BLUE WHISPER 5 MERVYN PINNEY

Race 9 311m 4 15.30
ELLIS BREUST PAINTING STAKE
1 PICADILLY BABE 4 GARY HYLAND
2 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
3 TRYIN 4 ANDREW ROWE
4 JODORA 4 KYLIE MCDONALD
5 Vacant
6 COURIDJAH LASS 4 MERVYN PINNEY
7 CARLISLE TIGER 4 WILLIAM HAMPTON
8 MEDICI PRINCE 4 ROBERT LOVETT

Race 10 311m 5 15.45
CRUTCHER’S SUPA IGA STAKE
1 GALBA JULIE 5 SHANNON BERMINGHAM
2 TOKEN GLOW 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
3 ALI BROOKER 5 A FAHEY
4 SWANKY SWAN 5 DONNA WIDDOWS
5 LIL’ MAGGIE 5 COLIN THACKER
6 MISS GRAND SLAM 5 MICHAEL DEHLSEN
7 MELISSA JEAN 5 UNAVAILABLE
8 LITTLE MOMENT 5 WAYNE HOGAN