Sunday 12th July 209


Race 1 311m M 13.15
GBOTA DISPLAY LOGIC HEAT 1
1 STYLISH BEEN M GRAHAM BROWN
2 YAMBLA CLINT M BRIAN LORD
3 BLACK MARG M UNAVAILABLE
4 REE REMUS M UNAVAILABLE
5 SHIRAZ SALLY M KERRIE WALKER
6 MISS MILLIE MAC M GARRY ANESBURY
7 SWANKY KATH M DONNA WIDDOWS
8 TURTON ROAD M ARTHUR FAHEY
9 WISE MAN M ARTHUR FAHEY
10 FOOL’S TOMBOY M DONNA WIDDOWS

Race 2 457m MX 13.30
E HARMER PAINTING
1 DARK DECEPTION M W LAMB (NSW)
2 CROW’S DELIGHT M GARRY HARDING
3 STATE OF RILEY M KYLIE MCDONALD
4 AWESOME ADO M MATTHEW ADAMS
5 BOWSTREET SQUIRE 5 UNAVAILABLE
6 SECRET CHANT 5 JAMES MCKECHNIE
7 SHERKHAN 5 TANIA CAHILL
8 TARRAGON 5 JASON WILSON

Race 3 311m M 13.45
GBOTA DISPLAY LOGIC HEAT 2
1 JUNE COURT M H HUNTER
2 UNO DI M BRIAN LORD
3 CRAZY WINGS M ARTHUR FAHEY
4 SWANKY BEE M DONNA WIDDOWS
5 JOSH’S WORD M WILLIAM HODGE
6 GRAND WAY M UNAVAILABLE
7 BEATRICE MAY M UNAVAILABLE
8 STRAWBERRY KISS M KERRIE WALKER
9 MISS RAPID JET M ARTHUR FAHEY
10 BRINDLE KESTRAL M DONNA WIDDOWS

Race 4 457m 5 14.00
AG N VET STAKES
1 DYNAMITE ADO 5 MATTHEW ADAMS
2 SAM’S DELIGHT 5 GARRY HARDING
3 FREDLY 5 UNAVAILABLE
4 BLING BLING ADO 5 TREVOR COOK
5 STEALTHY MAGIC 5 UNAVAILABLE
6 FUZZY KISSES 5 UNAVAILABLE
7 IRINKA DI 5 BENJAMIN SWANSTON
8 BELFAST BEAUTY 5 GEOFFREY SHEATHER

Race 5 311m FFA 14.15
CRUTCHERS SUPA IGA STAKES
1 IDLE ASSET 2 UNAVAILABLE
2 SWANKY CHIN 3 DONNA WIDDOWS
3 WALKABOUT ROXY 3 CHRISTOPHER WHITEMAN
4 KERBMEISTER 2 UNAVAILABLE
5 KALI RAMIREZ 4 ARTHUR FAHEY
6 HARRY GRONDO 2 BRIAN LORD
7 WRONG WAY JACK 3 DANIEL WALKER
8 VINOPIROZZI 1 UNAVAILABLE

Race 6 570m NG 14.30
SWANKY PARK KENNELS
1 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
2 PATTY CAKE 2 DAVID COX
3 BOND VOYAGE 5 KERRIE WALKER
4 JACARANDA RIDGE 5 PETER SCOTT
5 BARRYLEX 4 LOIS WOODS
6 MISS MINI MOVER 5 KERRIE WALKER
7 BOWSTREET SECRET 5 UNAVAILABLE
8 MEDELLIN 5 DAVID COX

Race 7 311m 4/5 14.45
MAX DERRICK STAKES
1 BOMBA STYLE 5 KERRIE WALKER
2 SWANKY BEAR 4 DONNA WIDDOWS
3 TIME HUSTLER 5 WILLIAM HODGE
4 AFTER SHOCK 5 TREVOR COOK
5 INNER TRADING 5 UNAVAILABLE
6 KURRAWA GIRL 5 GEOFFREY SHEATHER
7 AWESOME HUG 4 KYLIE MCDONALD
8 PRINCESS JET 4 CLAYTON BUTLER

Race 8 457m 4/5 15.00
CORNFORDS STAKES
1 LITTLE KISS 5 KYLIE MCDONALD
2 COLD TEA JACK 5 DANIEL WALKER
3 CHERRY OSTI 5 LYN WHITE
4 WEE BIT IRISH 4 UNAVAILABLE
5 Vacant
6 SET UP 4 GEOFFREY SHEATHER
7 BONNIE HENRY 5 TANIA CAHILL
8 FOGGART’S WALK 5 KEITH DERRICK

Race 9 311m 5 15.15
ELLIS BRUEST PAINTING
1 FOXY MIN 5 ROBERT HARRISON
2 HEY DARL 5 UNAVAILABLE
3 BRUCE’S BEEN 5 GRAHAM BROWN
4 GAZMICK MARLEY 5 GARRY ABERNETHY
5 SWANKY DEMETRI 5 DONNA WIDDOWS
6 WAMBERAL TEDDY 5 LEONARD SARGOOD
7 POTENZA FURY 5 CLAYTON BUTLER
8 KALI CRAZY 5 GORDON HERBERT
9 COOTA JACK 5 KENNETH RICHARDS
10 MISS ADDIS 5 GARY HYLAND

Race 10 457m 5 15.30
WORKERS STAKES
1 KALIANDRA 5 GORDON HERBERT
2 CLASSY BEEN 5 GRAHAM BROWN
3 BIG COOL CHEV 5 DANIEL WALKER
4 ZANI’S ROCKET 5 KERRIE WALKER
5 BRITTANIA 5 TANIA CAHILL
6 BARNEY’S TRILOGY 5 TANIA CAHILL
7 GALBA LINDA 5 GEOFFREY SHEATHER
8 SCOTCH AND DRY 5 KYLIE MCDONALD

Race 11 311m 5 15.45
VOLUNTEERS STAKES
1 GREENSTONE GIFT 5 DONNA WIDDOWS
2 BEECHALLA 5 GEOFFREY SHEATHER
3 BENA LONG TIME 5 WILLIAM HODGE
4 COUNTRY GEM 5 ROBERT HARRISON
5 BEIN’ CANNY 5 UNAVAILABLE
6 SECRET SPIRIT 5 GEOFFREY SHEATHER
7 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
8 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
9 PINK SLIP 5 PAUL MARSH
10 GROGAN BOY 5 LEONARD SARGOOD

Race 12 311m 5 16.00
TEMORA SHIRE COUNCIL STAKES
1 LITTLE MISS HERO 5 DENNIS STEWART
2 FINE ACHIEVER 5 TERRENCE KEMP
3 ROYAL ADO 5 TREVOR COOK
4 SWANKY NATALIE 5 DONNA WIDDOWS
5 CASH FLOW BOY 5 EMMANUEL ATTARD
6 KALINITE 5 GORDON HERBERT
7 SWANKY RICK 5 NOLA RICHARDS
8 SHELLE AGENT 5 UNAVAILABLE
9 OSTI’S HUSTLER 5 JASON WILSON
10