Friday 11th June 2010

Greyhound Box Draw For The Gardens – 11th June 2010

Race No. 1Nsw Nca Maiden Stake03:56PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1COOL JONTY32522D Diver (Medowie)

2SURFIN’ MASTER55553B J Field (East Gresford)

3PRISTINE GAINS J Mcdermott (Lambton)

4IT’S SHOW TIME33B Smoothy (Killawarra)

5GETTIN’ PLENTY3263J L Harris (Doyalson)

6COOL CODY268P Neilson (Maitland)

7ALL DIAMONDS85346W Kraeft (Greenacre)

8NACHOS32222C A Garrard (Maryland)

9AIR TIGHTP Neilson (Maitland)

10MINTABET C Priest (Sawyers Gully)

Race No. 2Greyhoundproductsdirect.com.au04:16PM (NSWtime)
Mixed event over 413 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS MARINA LEE1111R R Bell (Blacksmiths)

2RIPPLE AGOGO27177R J Lacava (Windermere Park)

3CHELSEA GEE27281G J Prisk ()

4EIFFELLA LEE22432A M Janissen (Woodberry)

5ALBATROSS33322N Atchison (Jilliby)

6STRIKING STORM36421R Stewart (Cessnock)

7MAGIC MEDUSA23116L M Henderson (Maryland)

8MARA’S MAN33646P W Malone (Cardiff)

9DIVER’S DALLWOOD14661D C Diver (Medowie)

10NELLIE BABE32141R P Patterson (Taree)

Race No. 3Tooheys New Stake04:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JUNIOR GROVE15146M P Morgan (Windale)

2PURE PETE17365J W Sweet (Holmesville)

3DARK PILGRIM61652W G Davies (Brombin)

4AGENT MAXWELL23124I Absalom (Noraville)

5FEAR THIS FELLA81471R J Lacava (Windermere Park)

6EMLISA EIFFELLA54254G Robinson (Greta)

7ZAVANCE13245S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)

8CASHMERE SUPREME21238D Craig (Upper Lansdowne)

9ZACCARY RIGHT44432R R Bell (Blacksmiths)

10WOODBERRY SPIRIT42442J L Stewart (Woodberry)

Race No. 4The Mdn Stk05:00PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TRUST ME362R K Barnden (Killarney Vale)

2KAOS SURF43334B Tooth (Clarence Town)

3TEN OF HEARTS73387W Kraeft (Greenacre)

4BEDEVILLED7284R J Mansley (Black Hill)

5BOMBSHELL223K A Mansley (Black Hill)

6SCARLETT’S BOY4F342J Denardo (Catherine Field)

7CAN TOUCH THIS54233J Denardo (Catherine Field)

8INTRIGUING BOND56438P J Abdallah (Llandilo)

9SOLRAY’S DELIGHTS J Mcdermott (Lambton)

10COOL CAT KENNYJ Harris (Doyalson)

Race No. 5Cool Mat @ Stud Stake05:18PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DOUBLE HIT41546E J Castle (Sawyers Gully)

2SIMPLY A MISS5228TP A Carrall (Farley)

3TRIXIE LIDCOMBE13352G J Dunphy (Butterwick)

4HERE’S DOLLY51773G G Wilson (Medowie)

5CASHMERE MARIE32443D Craig (Upper Lansdowne)

6JOSE LUIS43784T Callaghan (Stanford Merthyr)

7CHARLI GIRL26421R R Bell (Blacksmiths)

8FIRESIDE BLAZE71332M J Brunker (Londonderry)

9MONA’S SISTER33476A B Pickles (Gorokan)

10CAPRICORN OCEAN71544W P Smith (Wyongah)

Race No. 6Multicam Systems Stake05:39PM (NSWtime)
Free For All event over 515 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LOCHINVAR MARLOW13134R C Smith (Barnsley)

2NEW SOUTH BAZ42216J R Roche (Kew)

3PETTIGO BOND16346G Robinson (Greta)

4BIT STRESSED33423B J May (Maitland)

5FELLA LEE32147T L Stewart (Beresfield Heights)

6EMO APPEAL12417D J Irwin (Maudsland)

7MONAMOUR62317J S Brown (Cessnock)

8JAI ALATION52812J L Harris (Doyalson)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Forsythes Best 8 05:56PM (NSWtime)
Special Event event over 413 Metres at The gardens Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SMOOTH MANNER46444W J Brown (Cessnock)

2ELL FOR LUCY22521G J Robertson (Williamtown)

3PURE POWER PLAY14651D Richardson (Holmesville)

4MASURI71737D Roach (Lochinvar)

5GIFT PACK25527S Smith (Branxton)

6REDDY TO WHINE21561J Jaeger (Aberglasslyn)

7CLASSY SONGAR18781S Greene (Kearsley)

8BELLS FAIR25522M P Vella (Mount Lambie)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 8Bacardi Stake06:17PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BREAD AND BUTTER83755E Harris (Wyong)

2ROSE OF HEATHER16763D J Hawes (Doyalson)

3FRANK SANNETTE41613J L Harris (Doyalson)

4TIP OFF43111G A Grimwood (Martins Creek)

5FLASH SELECTION21657P M Mckinnon (Norah Head)

6PRINCE ERAGON12211M Roberts (Kurri Kurri)

7SHE’S JOKEN12412R Kay (Qld)

8SHORT TIME26225J Cassar (Merrylands)

9BLUE FLASH33574M H Mowle (Gateshead)

10JUST CANDY4411D Richardson (Holmesville)

Race No. 9Multicam Systems Maiden Final06:36PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,980 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GUNNADOO SPIRIT22471G A Grimwood (Martins Creek)

2WILL’S LIABILITY35632C W Bosworth (Dungog)

3BLUE WHIP68383S R Bennison ()

4WHERE’S HERMAN65732R J Mansley (Black Hill)

5CHAMPAGNE LAYNE3722G F Brown (Karuah)

6WAVE TO BETTY2253T Halley (Kearsley)

7WAVE TO ELLE481R R Bell (Blacksmiths)

8BINDABOO BLITZ751S R Bennison (Keinbah)

9BOMBSHELL223K A Mansley (Black Hill)

10KAOS SURF43334B Tooth (Clarence Town)

Race No. 10Sat Night Racing @ Gdns 12/6/1006:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1EAGLE ROCK FLO17222J R Roche (Kew)

2COOL ROOKIE147F1N K Algie (Clarence Town)

3CHLOE’S BLUE231T Callaghan (Stanford Merthyr)

4OXLEY OPAL1342A M Callaghan (Kearsley)

5PENNY TOKAAM7421T F Pullman (Keinbah)

6TRIGGER DASH421D A Hoare (Shortland)

7FINISHER75124S Pearce (Cardiff)

8BOSSA NOVA BABY66643D Clive (Weston)

9VANE IMAGE71286L Watts (Paxton)

10GNARLY13673J A Smith (Wyongah)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments