Friday 15th April 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 15th April 2011

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens03:54PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BATO’S BULLET85672S A Mehan (Beresfield)
2TOMMY RIP65873N L Pateman (Raymond Terrace)
3REFLECT45672R J Mansley (Blackhill)
4HEAT THE PLATE63W A Vanderburg (Sawyers Gully)
5RUBY JET53C Lamb (Swan Bay)
6BITTER STATE33635P W Parkinson (Lorn)
7WISE HAND1537K Wilcox (Budgewoi)
8BEST OF FIVE36453T J Kunde (Greta)
9LONG LAST4B J Canty (Rutherford)
10BLUE GAUNTLET4475G G Wilson (Medowie)
Race No. 2All-pro Hospitality Stake04:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIT CRACKERS45262D Roach (Lochinvar)
2ATOMIK EBONY8661S Parrelli (Austral)
3OCTANE ETHAN24F13D W Tuckwell (Wallsend)
4MANDAGERY MINT42372P W Parkinson (Lorn)
5CEDAR LIDCOMBE73745R C Harland (Westdale)
6GABLE DRUM1134C Lamb (Swan Bay)
7CARBICIDE62422A E Armstrong (New Lambton)
8ZOMBO85666D J Wells (Shanes Park)
9KELLY BUNDY42117T L Bruce (Branxton)
10TURBO TILLY14647T C Priest (Sawyers Gully)
Race No. 3 Stake04:34PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HAIL QUEENIE22466F L Trowbridge (East )
2PRISTINE GAIN11227N Gray (Allworth)
3LUCY TANGA46343M C Sharman ()
4MONAMOUR36621W J Brown (Cessnock)
6TIA KILIFI72171D J Wells (Shanes Park)
7OXLEY QUEEN11121B E Coombes (Wauchope)
8WICK’S DECISION45121M J Wicks (Taree)
Race No. 4 Maiden04:54PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DOLLAR MAKER335J Jaeger (Aberglasslyn)
2JOY WILL33376S Kempshall (Sandy Crossing)
3COOL JANELLA46244P W Johnston (Toronto)
4REGAL NONSENSE74364J Willis (Taree)
5LIGHTNING DASH245D A Hoare (Shortland)
6SPANISH GRANT2F365C Howard (Millfield)
7MATELLAP W Johnston (Toronto)
8HENAIM47632D Lane (Toongabbie)
9COMBAT ACTION87535T J Murray (Neath)
10HOMBREH Tyndall (Medowie)
Race No. 5Greyhoundproductsdirect.com.au05:14PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MARINA’S PRIDE13851R A Lee (Lochinvar)
2SUNRO CLAPO12324D J Irwin (Maudsland)
3DANNY’S GIRL52425G J Robertson (Williamtown)
4CAWBOURNE HAZE67313R R Bell (Blacksmiths)
5HEAVENLY DOLL73541G L Borrow (Argenton)
6SMOOTH MANNER45328W J Brown (Cessnock)
7GALE WARNING72366A Teofilo (Mona Vale)
8CONVICT STREAK46623D J Wells (Shanes Park)
9LUNGILE LOCH52344S Parrelli (Austral)
1062888N E (Hamlyn Terrace)
Race No. 6Multicam Systems Stake05:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1COLOSSUS SKILOS22872S P Bell (Woodberry)
2INTERSTATE81521C J Hall ()
3PIPPA TANGA1M C Sharman (Muswellbrook)
4SON OF VIERI53423N Broadbent (Elderslie)
5MINI’S FANTASY1B Jarczewski (Ingleburn)
6OUR HONEY BEAR71732T Ransom (Mallabula)
7RAVEN JAG34216T Vanderburg (Freemans Reach)
8KRAKA COLDIE12L Watts (Paxton)
9TIU RENAE53436C Gatt (Catherine Field)
10TITANIC MISS63534W Slade (Beresfield)
Race No. 7Forsythes Stake05:53PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DELIRIUM56413J J Magnisalis (Glendale)
2LO FLYER54435B Mackie (Mt Vincent)
3MARQUIS MISS37112M D Shambler (Elrington)
4LITTLE MISS DIVA34542G Robinson (Greta)
5DUN DUCKETY77576G Adams (Bossley Park)
6OPAL DREAM42831C A Hudson (Budgewoi)
7BIT ISOLATED47768T A Wilson (Fassifern)
8SON OF VEE31242L Watts (Paxton)
9CRACKER BITS73145D Roach (Lochinvar)
10EYE THIRTY36645D Barnett (Aberglasslyn)
Race No. 8Www.betchoice.com.au Stake06:10PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NOISY TIGER37181N E Stokes (Tuncurry)
2AMERICAN IDIOT34235T F Callen (Argenton)
3LEANNE ROBBO75863E J Robertson (Williamtown)
4SNOW WHITE OPAL11162C A Hudson (Budgewoi)
5CAN’T 38353S Brown (Abermain)
6MAGIC ANDREW26272B P Mackie (Mt Vincent)
7BLACK WASH58227L A Atchison (Jilliby)
8BOSSA NOVA BABY83175D Clive (Weston)
9CHARLIE ROSE65543M A Davidson (Fletcher)
10APACHE ICON37473G L Borrow (Argenton)
Race No. 9Newcastle Herald Stake06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GABLE LID4311C Lamb (Swan Bay)
2JIPROCK JENNI41244R A Lee (Lochinvar)
3LILLEY’S FLASH21348I J Betts (Thornton)
4CLOUD BREAK75223A Teofilo (Mona Vale)
5MADY ROJO32134D Roach (Lochinvar)
6STRYKING SARAH27542K T Marsh (Raymond Terrace)
7HARD CANDY18511T L Bruce (Branxton)
8HEART OF FASHION56253A Armstrong (New Lambton)
9DIDDY ASSET73237K J Wilcox (Budgewoi)
10LITTLE BEN63264T C Priest (Sawyers Gully)
Race No. 10Wallsend Diggers Stake06:51PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DIGGER’S COIN44411B S Gorton (Abermain)
2GO WILD JAN11384N E Holloway (Hamlyn Terrace)
3JOHN’S DREAM12227D John (Belford)
4KAINANE’S GIRL13124R L D Jnr (Wyong)
5SPEEDY LUIGI23223I M Drury (Atherton)
6BARB’S DIAMOND41371W J Kelly (Salt Ash)
7CHILLED ICE13134G C Stackman (Cundletown)
8MY GIRL LOLLYPOP25573M J Enright (Aberglasslyn)
9CASHMERE STORM54311D Craig (Upper Lansdowne)
10JASON’S GIFT61614P Line (Taree)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments