Friday 15th July 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 15th July 2011

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Md03:56PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BUCK WILDER4228NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
2COOL RUSH2322NBTJ M Barnett (Reedy Creek)
3HOPE AND GLORY84FSHI B Rose (Taree)
4GUN SHOW33553NBTG E Allerton (Greta)
5STRATAVON DID32NBTR A Riley (Buchanan)
6TOMMY RIP32224NBTN L Pateman (Raymond Terrace)
7DEFYING GRAVITY6473NBTJ E Hanson (Mcgraths Hill)
8C’MON CINDY25NBTJ J Magnisalis (Glendale)
9I’M STILL HERE82643NBTJ S Mcglinn (Abermain)
10RUBY WEDNESDAY75364NBTT R Marsh (Coal Point)
Race No. 2Sky Racing Stakes04:16PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S A DRINKER63723NBTB K Sweeney (Booragul)
2RUBY ROBBO3332230.38E J Robertson (Williamtown)
3COOL CODY7673230.03P W Neilson (Maitland)
4MEGUNDA351729.98J S Mcglinn (Abermain)
5NON FICTION7177129.57I G Hanna (Wallsend)
6VERY SPECIAL6121FSTDI O Darcey (Luskintyre)
7CHILL AWAY4776130.00W C Slade (Beresfield)
8TOUCH OF GOLD8221330.25G Sparke (Denman)
9BARB’S DIAMOND6312630.24W J Kelly (Salt Ash)
10SUAVE STICKA3181530.16R A Hindmarsh (Weston)
Race No. 3Social Club Versatility H104:40PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PERITAS82472NBTN J Docherty (Swan Bay)
2BARB’S TICKO33122NBTB E Kelly (Salt Ash)
3FANTASY DANCE32F4423.31I Wicks (Saratoga)
4JOHN BOOTH42326NBTM P Morgan (Windale)
5FRIENDS FOREVER7128123.39R Groizard (Kearsley)
6LOCHINVAR COCO8115322.58R C Smith (Barnsley)
7ELECTRIFYING FIX2527322.91C Wilson (Elermore Vale)
8CEE TEE PEE41521FSHT L Turnbull (Sofala)
9GIFT PACK6264523.08S Smith (Branxton)
10DEADLY SILENT7743423.25P W Neilson (Maitland)
Race No. 4Blue Paws Maiden Final05:00PM (NSWtime)
Novice Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1REAL LIES3NBTM J Eberand (Oakville)
2MODERN IMAGE2123.06S J Mcdermott (Lambton)
3LAGOON CAIRO722NBTG G Wilson (Medowie)
4SIERRA NEVADA5785123.06M A Skinner (Abermain)
5WISE HEAD2432NBTT R Marsh (Coal Point)
6PERISHER VALLEY2527123.51D John (Lower Belford)
7JOY WILL34362NBTW Robertson (Cessnock)
8WISE HAND77783NBTK Wilcox (Budgewoi)
9SHORT BLACK22223NBTS C Atkins (Maryland)
10MOON UNIT65254NBTA A Mehan (Thornton)
Race No. 5Gbota V & L Dolling Memorial05:19PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $2,260 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DASJON3171123.03S J Boyd (Doyalson)
2ELITE SPRINGS18582NBTP Quinton (Muswellbrook)
3MADAM BEAR8843123.27D F Berwick (Sawyers Gully)
4DIGGER’S COIN6375123.02B S Gorton (Abermain)
5BIT WASABI4223122.61S A Ebbeck (Fennell Bay)
6SNOW WHITE OPAL8175122.84C A Hudson (Budgewoi)
7BAZ COOL5152122.94R Moncrieff (Sawyers Gully)
8AIR TIGHT41182NBTL Absalom (Firefly)
9MINOR TIMES1446223.44I K Wicks (Saratoga)
10GOMMEROI3457223.20G J Robertson (Williamtown)
Race No. 6Greyhound Products Direct Stk05:38PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MARINA’S PRIDE75848NBTR A Lee (Lochinvar)
2NO DINGO35323NBTA B Campton (Vineyard)
3SON OF VIERI51113NBTN Broadbent (Elderslie)
4CANDYLICIOUS14282FSHT L Turnbull (Sofala)
5TITANIC MISS5362230.14W C Slade (Beresfield)
6DOZEN MATTER8467629.93R W Green (Warners Bay)
7MYRON’S ANGEL45364NBTJ M Green (Warners Bay)
8PURE AS2723429.63B Hedley (Cooranbong)
9SON OF VEE7241829.97L Watts (Paxton)
10MISS WESTEND63327NBTJ E Heard (The Entrance North)
Race No. 7Www.betchoice.com.au Stake05:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1RAMBLING GYPSY45315FSHK J Staines (Jerrawa)
2BOGGABRI BLAZE67768FSTDK J Kemp (Caboolture Qld)
3MISS CHERRELLE64257FSHJ Hayley (Tooradin)
4BARNEY’S LEE13434FSHR A Lee (Lochinvar)
5CHAMPAGNE VENUS8358735.01G F Brown (Karuah)
6KEY TO EDEN84711FSHE J Castle (Sawyers Gully)
7NIGHT CLUB QUEEN5775435.10G J Perrin (Keinbah)
8HUSKY RAIDA35221FSHD M Warren (Goulburn)
Race No. 8Social Club Versatility H206:15PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MR. DAPTO14323.46P W Neilson (Maitland)
2WEONA BANQUET36187FSHK J Staines (Jerrawa)
3PIPPA TANGA2124523.22M C Sharman (Muswellbrook)
4COONAWARRA CHICK315NBTT Turnbull (Sofala)
5SHEZA LUCY BLUE5211323.33S E Mccann (Warabrook)
6MR. DEVIOUS2188123.04K Schmitzer (Taree)
7KOTARA BEAR6113422.85R A Lee (Lochinvar)
8NERRIGUNDAH84542FSTDW J Harper (Wyee)
9JUNIOR GROVE5643823.39M P Morgan (Windale)
10GRAFFITI BRIDGE66374FSHT Turnbull (Sofala)
Race No. 9Wallsend Diggers Maiden06:35PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1OUR BLUE DREAM2NBTT Hallignan (Wallsend)
2HAMISH TANGA82247NBTM C Sharman (Muswellbrook)
3SHORT BLACK22223NBTS C Atkins (Maryland)
4FIVE STAR PLUS25374NBTR E Browne (Aberdare)
5BELL BAILEY53734NBTM G Bailey (Bellbird)
6MOON UNIT65254NBTA A Mehan (Thornton)
7INDIANA FLASH667FSHM G Bailey (Bellbird)
8GOODWIN YOUNG84343NBTR E Berwick (Sawyers Gully)
9ROCHAMBEAU277NBTR Bell (Blacksmiths)
10CHER RABBIT7375FSHG Ekert (Abermain)
Race No. 10Social Club Versatility H306:55PM (NSWtime)
Special Event event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TERESA’S FANTASY4214223.16B Jarczewski (Ingleburn)
2EBB AND FLO16432NBTJ R Roche (Kew)
3MINOR TIMES1446223.44I K Wicks (Saratoga)
4LUCY TANGA2231423.04M C Sharman (Muswellbrook)
5ELL FOR LUCY7442423.06M A Skinner (Abermain)
6SHAK ATTACK17123.07P W Neilson (Maitland)
7BAZMO’S BABE12152NBTT L Turnbull (Sofala)
8KRAZY FRAZ15178FSTDR R Bell (Blacksmiths)
9DIDDY DEVIL2184423.37C O Kneeshaw (Bishops Bridge)
10LADY LONGLEGS5513FNBTT L Turnbull (Sofala)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments