Friday 16th July 2010

Greyhound Box Draw For 16th July 2010

Race No. 1Gardens Soc. Clb Top Up Day Mdn04:02PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $1,690 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1MR. NIKKI SIX25775K L Davis (Kanwal)
2FLASHING OPAL63348J Hanson (Orchard Hills)
3THUNDER WEST34624C Howard (Millfield)
4MISS KIMMY36523D J Sanderson (Kurri Kurri)
5SETTING THE PACE6324F L Trowbridge (East )
6CAN TOUCH THIS67265J Denardo (Catherine Field)
7HOWES BRADO3P J Cohen (Kulnura)
8HILL OF GOLD6243R Bell (Blacksmiths)
9EBONY IDOL35477K J Wilcox (Budgewoi)
10DAKODA ROSE455R Camille (Gunning)
Race No. 2The Stake04:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $360 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1COSMIC LIGHT67724I E Wales (Firefly)
2WONGAWILLIDOLF44446D B Werner (Beresfield)
3SHEZA SURFY43654D Flanagan ()
4UNO BELLA BAZ62183J R Roche (Kew)
5HEY CHAZ37767C A Garrard (Maryland)
6DIS LOW KATE14355S J Hill (Thornton)
7OMALA BALE75614P Mahoney (Lambton)
8PENNY TOKAAM17738T F Pullman (Keinbah)
9BONES KELLY71855W J Cunningham (Limeburners Creek)
10TUGGER TOKAAM47455T F Pullman (Keinbah)
Race No. 3Gardens Soc. Clb Versatility H104:42PM (NSWtime)
Special Event event over 413 Metres at The gardens Of $2,500 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $460 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1TWO SETS ALL13223J E Edmondson (Lowood)
2RUFF TARTAN77133J Walton (Dunns Creek)
3OPAL COVE73615L A Hudson (Budgewoi)
4TADMORE BUCKSHOT12113S Ma (Forestville)
5LONESOME BUCK34143F Attard (Cranebrook)
6EM ARE53263R Moncrieff (Sawyers Gully)
7TIP OFF11175G A Grimwood (Martins Creek)
8NACHOS26421C A Garrard (Maryland)
9SERENA WILL46748R Moncrieff (Sawyers Gully)
10INFINITE ANGEL56751K S Waddington (St Marys)
Race No. 4Nsw Nca Maiden05:02PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $1,690 Prizemoney.
1st: $900 2nd: $290 3rd: $150 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1GO WILD MAT26775R J Flanagan (Cessnock)
2NORTHERN LEADER7C Howard (Millfield)
3HOWES MISS MUFFY3P J Cohen (Kulnura)
4PYRAMID PARKT738K Waddington (St Marys)
5BRINDLE REBEL4J A Mackay ( Vale)
6TAYLAH’S SHAK8M Daley (Gateshead West)
7HONEY BREE6R W Tallon (Swansea)
8BILLY STATE5R Moncrieff (Sawyers Gully)
9AIR TIGHT74446P Neilson (Maitland)
10CHAMPAGNE VENUS5654G F Brown (Karuah)
Race No. 5Gardens Soc. Clb Versatility H205:17PM (NSWtime)
Special Event event over 413 Metres at The gardens Of $2,500 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $460 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1EIFFELLA LEE33686A M Janissen (Woodberry)
2NANA PLAZA54325C Kay (Buchanan)
3ALBERT’S RETURN13115A G Newstead (Wallsend)
4MINT DANCER82181W Davies (Brombin)
5LOCHINVAR MARLOW43111R C Smith (Barnsley)
6KISS ME DECLAN32438K H Keegan (Greta)
7OPAL MINE64244L A Hudson (Budgewoi)
8COOL ROOKIEF1452N K Algie (Clarence Town)
9IMA BEANT8723R Moncrieff (Sawyers Gully)
10STEALTH LIKE85524W J Lusty (Branxton)
Race No. 6Multicam Systems Stake05:37PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $2,140 Prizemoney.
1st: $1,210 2nd: $380 3rd: $200 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1BRUISER24844S J Brown (Sawyers Gully)
2JUNIOR GROVE26681M P Morgan (Windale)
3CAPRICORN FLYER28676W P Smith (Wyongah)
4FELLA LEE76646T L Stewart (Beresfield Heights)
5DARK PILGRIM13781W G Davies (Brombin)
6ALL DONE687TTT R Marsh (Coal Point)
7LATE NIGHT OUT64875A M Hand (Raymond Terrace)
8JAYDEE GRANT53285R R Bell (Blacksmiths)
9TRIP WIRE34867J L Harris (Doyalson)
10MISS CRIBRALTAR78554B C Peck (Gunning)
Race No. 7Forsythes Stake05:56PM (NSWtime)
Mixed event over 600 Metres at The gardens Of $2,140 Prizemoney.
1st: $1,210 2nd: $380 3rd: $200 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1NIGHT CLUB QUEEN62614G J Perrin (Keinbah)
2JOSE LUIS34324T Callaghan (Stanford Merthyr)
3VELOCITY CLOUD51514J A Mackay (Richmond Vale)
4CYCLONE ALICE36477B C Peck (Gunning)
5COOL KAITLYN34438M D Daley (Gateshead West)
6HERE’S DOLLY73256G G Wilson (Medowie)
7SIMPLY A MISS11218P A Carrall (Farley)
8CHARLI GIRL66244R R Bell (Blacksmiths)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Gardens Soc. Clb Versatility H306:12PM (NSWtime)
Special Event event over 413 Metres at The gardens Of $2,500 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $460 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1STRIKING STORM64218R Stewart (Cessnock)
2NOISY TIGER31313J S Miles (Killcare)
3FLYING BUZZARD82122D Richardson (Holmesville)
4RACHAEL ROBBO56111E J Robertson (Williamtown)
5COOL MARIA61144G J Dunphy (Butterwick)
6LUCKY SANTOS83166C A Garrard (Maryland)
7REDDY TO WHINE14275J Jaeger (Aberglasslyn)
8SHANDEE65423K R Sutton (Butterwick)
9YOUNEEK GALAXY154T Ransom (Mallabula)
10RAPID GUY LUKE54516B C Peck (Gunning)
Race No. 9Gardens Soc. Clb Versatility H406:35PM (NSWtime)
Special Event event over 413 Metres at The gardens Of $2,500 Prizemoney.
1st: $1,450 2nd: $460 3rd: $240 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1LIGHTNING POINT32163G J Ernst (Lochinvar)
2MAGIC COPPER35111S M Richardson (Waratah)
3RIPPLE AGOGO57335R J Lacava (Windermere Park)
4WONGAWILLIBILL63848D B Werner (Beresfield)
5BLAZE OF CLASS31454W G Davies (Brombin)
6MY BOY’S COOL16328G J Algie (Taree)
7NEW SOUTH BAZ16828J R Roche (Kew)
8DAY SEAS CRACKER65371P B Mahoney (Lambton)
9VIOLET JOAN67751V M Cassar (Cundletown)
10TAX DODGE156T R Marsh (Coal Point)
Race No. 10Racing Tom. Night @ The Gardens06:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $360 3rd: $190 Unplaced: $50.

No.NameFormTrainer

1SPIRIT OF TANGO16444R H Shepherd (Freemans Reach)
2JUST CANDY41176D Richardson (Holmesville)
3PETITE CONQUEST14N Becroft (Kurrajong)
4CHAMPAGNE LAYNE17726G F Brown (Karuah)
5EAGLE ROCK FLO22552J R Roche (Kew)
6YOUNEEK SAPHIRE177T Ransom (Mallabula)
7EYE THIRTY33312T J Murray (Neath)
8THREE BOB42873J F Callaughan (Luddenham)
9PETTIGO LORAINE84537P A Carrall (Farley)
10CAPRICORN OCEAN46774W P Smith (Wyongah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments