Friday 16th November 2012

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 16th November 2012

Race No. 1Welcome To Unibet Gardens Stake03:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SLANDERING ROWE6166530.15P E Seaton (Holmesville)
2LITTLE ITCHY82435FSTDD J Taylor (Riverstone)
3TOMMIE’S TIGER38487NBTW M Dance (Somersby)
4MY BOY BLUE15864NBTW A Vanderburg (Sawyers Gully)
5SWEET THRILL14FSTDJ Jaeger (Aberglasslyn)
6FASHION COURT43861NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
7WHERE’S DORA4130.00B Wood (Abermain)
8RIPPIN’ CIP3421230.50J Fullgrabe (Rothbury)
9QUICKLEE FRIDA47566NBTT W Richards (Wyongah)
10KATH PLAYFAIR7481630.18S Hill (Thornton)
Race No. 2Multicam Routing Systems Stks04:07PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE REIGN34353NBTD B Anderson (Black Hill)
2STYLE IT RIGHT34NBTC D Miller (Tarro)
3FISHAHOLIC633NBTB Sweeney (Booragul)
4DI DIAMOND72623FSHK Heuston (Deep Creek)
5FLYING JACKIE3NBTM Turner (Taree)
6CHAMPAGNE LILLY46522NBTG L Borrow (Argenton)
7CRASHA ASHA32262NBTS J Bennie (Lochinvar)
8NOTORIOUS RAPIDS36543NBTW Brown (Cessnock)
9MR. COSMICFSHS N Kelly (Birmingham Gardens)
10SWEET WHIZFSHS A Tyson (Terrigal)
Race No. 3Greyhound Recorder Stakes04:27PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHINE FOR SHARON4813122.73S T Sweeney (Branxton)
2GO ANNA LEE4153122.64K T Pedrana (Cranebrook)
3SHY DASHA2172222.79S J Mcdermott (Lambton)
4BELL BAILEY6441422.86M G Bailey (Bellbird)
5RUNWAY READY5211822.81C M Proctor (Londonderry)
6GOODWIN BENNETT5676222.92R E Berwick (Sawyers Gully)
7TWO ELLS1521622.84M A Skinner (Abermain)
8LIGHTNING LIZZY1377422.81R L Roderick (Toronto West)
9MODERN IMAGE1563322.85S J Mcdermott (Lambton)
10BEHATI BABE3363722.87T C Priest (Sawyers Gully)
Race No. 4Sires On Ice Stakes04:47PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,465 Prizemoney.
1st: $830 2nd: $240 3rd: $115 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SCREAMER37NBTJ Edwards (Paxton)
2PRINCESS CLAUDIAFSHR Roderick (Toronto)
3ITCHIN’ TO GO6366NBTS N Kelly (Birmingham Gardens)
4COZ DADDY SAID8673NBTH E Rimmer (Fullerton Cove)
5CHEVY VOLTFSHJ Manuel (North Rothbury)
6ENVYFSHP W Tobin (Toronto)
7BENJI BLUEFSHT Ransom (Mallabula)
8GOING OFF36276FSHG J Agius (Dora Creek)
9ASHA SPRITEFSHS Bennie (Lochinvar)
10WHERE’S ZORBA5FSHW Vanderburg (Sawyers Gully)
Race No. 5Tooheys Sprint Series Final05:07PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $2,575 Prizemoney.
1st: $1,800 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VEE TEE SNIPPETS6612129.93S Boyd (Doyalson)
2MALIGNING ROWE2134230.12P E Seaton (Holmesville)
3BLUE FEVER5786129.98G Stewart (Erina)
4TOONY BOY52752NBTD R Smith (Callington)
5MISS DIRECTION53452NBTJ R Collison (Tintenbar)
6TRIDENT FLICK115129.71D M Flanagan (Heddon Greta)
7POWER OF CELINE2512230.28T C Priest (Sawyers Gully)
8BIG WHACKO2862130.11K A Heuston (Deep Creek)
9NOTORIOUS MISS32153NBTB E Hedley (Cooranbong)
10BLOW THE DOH21223NBTE Borg (Windella)
Race No. 6Virbac Stakes05:27PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HALF EMPTY66736NBTS A Gafa (St Clair)
2TOUCH OF GOLD3283329.83G Sparke (Yarrawa)
3SLATER HILL2111429.79C H Lamb (Swan Bay)
4MAJIC TYNE3625529.84G J Robertson (Williamtown)
5BLACK ASTRO BOY5838329.88M J Moroney (Lake Munmorah)
6EBONITE7741730.18M A Skinner (Abermain)
7ROSSO CANE6422729.82D J Dunn (Telarah)
8MAXEEN ROBBO5157130.13E Robertson (Williamtown)
9LES MATE46666NBTK T Pedrana (Cranebrook)
10QUICKLEE FRIDA47566NBTT W Richards (Wyongah)
Race No. 7Newcastle Herald Stakes05:47PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FORREST55563NBTB D Tooth (Glen Martin)
2MISS PIN67183NBTF C Goodall (Cessnock)
3HAYDEN HAIR1343730.37P B Quinton (Muswellbrook)
4KNOCKA DIOR5331530.18W Brown (Cessnock)
5NOTORIOUS MISS32153NBTB E Hedley (Cooranbong)
6LANGO54421NBTJ L Harris (Cooranbong)
7STATE GALLERY75544NBTD S Riley (The Entrance North)
8FINNIAN’S FIRE61733NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
9KATH PLAYFAIR7481630.18S Hill (Thornton)
10LES MATE46666NBTK T Pedrana (Cranebrook)
Race No. 8Greyhoundproductsdirect Stakes06:11PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,925 Prizemoney.
1st: $1,150 2nd: $330 3rd: $165 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SUNRISE BRENT1221529.82C Field (East Gresford)
2OSCAR PEARL15145NBTR A Lee (Lochinvar)
3ABLE SEAMAN21462NBTR F Groizard (Kearsley)
4EL SUTRO1273330.24T M Halley (Kearsley)
5VANDRIDGE6325629.97D F Berwick (Sawyers Gully)
6AVONDALE MILANO1133429.83B J Canty (Rutherford)
7BRIMZ MATE6158529.91D A Roach (Lochinvar)
8CRACKER BITS4415229.78D A Roach (Lochinvar)
9LES MATE46666NBTK T Pedrana (Cranebrook)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Hardys Precision Excavations06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1COOL BLISS77787NBTW J Brown (Cessnock)
2PROVEN WAG66312FSHS A Gafa (St Clair)
3TIME MARCHES ON6158322.95C L Howard (Millfield)
4THREE LONG NECKS4161723.14R L Roderick (Toronto West)
5CHEROKEE MAIDEN1654623.19C L Howard (Millfield)
6CURRENCY CUTIE1121622.84J S Mcglinn (Abermain)
7SHIRL’S CRUSHER1552222.87B L Smoothy (Killawarra)
8LOVERS TIFF21424FSHB A Rees (Nelsons Plains)
9SPEED RISK12226NBTM E Wall (Lansdowne)
10FAST TALKIN’41227NBTD S Riley (The Entrance North)
Race No. 10Woy Woy Poultry Stakes06:52PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,830 Prizemoney.
1st: $1,080 2nd: $315 3rd: $155 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TIP THE BARMAN28183NBTK Hillyard (Glendale)
2BEAU DON6713NBTJ G Edwards (Paxton)
3HEZ ALOUD1623.25L J O’Donnell (Edgeworth)
4HOW’S IT MAGGIE122.96W Slade (Beresfield)
5MUM’S A NUTTA2425123.04W M Ison (Bobs Farm)
6MICROWAVE41732NBTT M Halley (Kearsley)
7BOOTY BABE2123.34H Rimmer (Fullerton Cove)
8SHAMANKA85612NBTJ Zahra (Riverstone)
9JASON EYES1641522.88P B Quinton (Muswellbrook)
10MUM’S LIL’ CIP2213723.18J Fullgrabe (Rothbury)