Friday 18th June 2010

Greyhound Box Draw For 18th June 2010

Race No. 1Nsw Nca Stake04:01PM (NSWtime)
Maiden event over 413 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NOISY TIGER3J S Miles (Killcare)

2MERAZD A Hoare (Shortland)

3CHAMPAGNE BLITZG F Brown (Karuah)

4EMMA ROBBOE J Robertson (Williamtown)

5SON OF VEEL Watts (Paxton)

6AL BROOK GIRL83433C E Stuart ()

7BEPEA BILL52267G I Campbell (Raymond Terrace)

8CAN TOUCH THIS54233J Denardo (Catherine Field)

9DELIRIUM4J J Magnisalis (Glendale)

10YOUNG MARSH6J Fullgrabe (Rothbury)

Race No. 2Blue Paws Sprint Series Ht104:21PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLUFF GIRL52163M R Dawson (Mt Forbes)

2BRUISER24844S J Brown (Sawyers Gully)

3TRIGGER DASH421D A Hoare (Shortland)

4MIDNIGHT NICK18446B P Mackie (Mt Vincent)

5WALK THE LINE34152J Cassar (Merrylands)

6CHAMPAGNE LAYNE3722G F Brown (Karuah)

7BEACHLEY LANE32763L M Henderson (Maryland)

8BIANCO62743J Harris (Doyalson)

9SIROCCO PIRATE46817J Fullgrabe (Rothbury)

10ANTARCTICA7F574V M Bennett (Wilberforce)

Race No. 3Blue Paws Sprint Series Ht204:41PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1EAGLE ROCK FLO17222J R Roche (Kew)

2PENNY TOKAAM7421T F Pullman (Keinbah)

3VANE IMAGE71286L Watts (Paxton)

4CASHMERE SUPREME21238D Craig (Upper Lansdowne)

5LO FLYER34755B Mackie (Mt Vincent)

6IT’S THE FASHION54527H K Stewart (Belmont)

7BUD SANNETTE21138J L Harris (Doyalson)

8FEAR THIS FELLA14718R J Lacava (Windermere Park)

9MY BLACK BESS54845H L Hanson (Nabiac)

10BEST RUSH65776M R Dawson (Mt Forbes)

Race No. 4The 05:02PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHAMPAGNE VENUS5G F Brown (Karuah)

2PERIGNON5G F Brown (Karuah)

3GOOFY FOOT2273G F Brown (Karuah)

4TEN OF HEARTS73387W Kraeft (Greenacre)

5CHLOE’S BANDIT36866E Harris (Wyong)

6DUCK TAILS73557D W Greenwood (Toronto)

7PURE RAGE544R K Barnden (Killarney Vale)

8SCARLETT’S BOY4F342J Denardo (Catherine Field)

9SUPER SINGLE47466D R Leard (Gateshead)

10PATCHWORK ORANGE17738L Absalom (Firefly)

Race No. 5Multicam Systems Stake05:18PM (NSWtime)
Free For All event over 413 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SHORT TIME26225J Cassar (Merrylands)

2BELLS FAIR25522M P Vella (Mount Lambie)

3MASURI71737D Roach (Lochinvar)

4MARA’S MAN33646P W Malone (Cardiff)

5*** VACANT BOX ***

6OPAL COVE12517L A Hudson (Budgewoi)

7GIFT PACK25527S Smith (Branxton)

8CLASSY SONGAR18781S Greene (Kearsley)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Jeffkins Best 805:40PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at The gardens Of $2,880 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SUPER LAURIE14112J S Miles (Killcare)

2FASCINATE MARINA55675N E (Hamlyn Terrace)

3FLASH SELECTION21657P M Mckinnon (Norah Head)

4COUNTER STRIKE78644J M Barnett (Singleton)

5*** VACANT BOX ***

6BIT STRESSED33423B J May ()

7DARK PILGRIM16521W G Davies (Brombin)

8BOW TANGA37613M Sharman ()

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Cool Mat @ Stud Stake05:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CASHMERE MARIE32443D Craig (Upper Lansdowne)

2KIANIRA38338I R Hoggan ()

3CUNDLE MISS34163R Wright (Cundletown)

4SIMPLY A MISS5228TP A Carrall (Farley)

5HERE’S DOLLY51773G G Wilson (Medowie)

6CAPRICORN FLYER12286W P Smith (Wyongah)

7GEORGIA RABBIT14443W Pearce (Holmesville)

8CAPRICORN OCEAN15446W P Smith (Wyongah)

9MEXICAN BEANS12533H L Hanson (Nabiac)

10DISPARAGING54364R B Campbell (Greta)

Race No. 8G/hound Rec Down On Ya Luck Fn06:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,980 Prizemoney.
1st: $1,250 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SAILAWAY FELLA28552F Cini (Mannering Park)

2GOODWIN DELL37742B Young (Kearsley)

3ZACCARY RIGHT44321R R Bell (Blacksmiths)

4GLITZY RASCAL26831S M Wheeler (Blue Haven)

5SPOT’S A MISS4F742P A Carrall (Farley)

6CANDY MAN62642D Clive (Weston)

7MIGHTY HOT35831N Becroft (Kurrajong)

8CRABAPPLE HITS25251W J Harper (Wyee)

9BEACHLEY LANE32763L M Henderson (Maryland)

10HEY CHAZF3773C A Garrard (Maryland)

Race No. 9Blue Paws Sprint Series Ht306:36PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TRUST ME3621R K Barnden (Killarney Vale)

2FLO ABLE MAN52565J R Roche (Kew)

3WOODBERRY STAR45735J L Stewart (Woodberry)

4JUNIOR GROVE15146M P Morgan (Windale)

5COSTA LOT33171P W Nickerson (Stockton)

6SPIRIT OF TANGO16444R H Shepherd (Freemans Reach)

7JAYDEE GRANT65253R R Bell (Blacksmiths)

8OPAL MINE16424L A Hudson (Budgewoi)

9SOLITARY SAM18834D Hoare (Shortland)

10HEIR TO GRACET5664I R Hoggan (Churchable)

Race No. 10Blue Paws Sprint Series Ht406:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1CHANCE FOR US71724V M Cassar (Cundletown)

2WOODBERRY SPIRIT42442J L Stewart (Woodberry)

3COOL KAITLYN73573M D Daley (Gateshead West)

4COOL ROOKIE147F1N K Algie (Clarence Town)

5BLUE FLASH33574M H Mowle (Gateshead)

6EASTLEY DRIVE33363R K Barnden (Killarney Vale)

7NAVEL JUICE34377P A Dalton (Taree)

8VARGAS73464S Smith (Branxton)

9COCO APPEAL86754J Harris (Doyalson)

10JAK JAK46254J R Roche (Kew)

0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments