Friday 23rd July 2010

Greyhound Box Draw For The Gardens – 23rd July 2010

Race No. 1Nsw Nca Maiden Stake04:02PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOOSE55524T F Callen (Argenton)
2MARINA’S PRIDE3252FR A Lee (Lochinvar)
3FUTURE DREAMING24R A Riley (Buchanan)
4TIME MARCHES ON48342C Howard (Millfield)
5COOL JONTY26232D Diver (Medowie)
6SETTING THE PACE63242F L Trowbridge (East Maitland)
7LITTLE MISS DIVA64733P W Tobin (Fennell Bay)
8BOGGABRI LAD2333T Donaldson (Mardi)
9ATOMIK TROUBLES Parrelli (Hinchinbrook)
10WAVE TO GINAT M Halley (Kearsley)
Race No. 2Multicam Middle Distance Heat 104:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LAGOON HOLLY76643D E Jarick (Telegraph Point)
2OMALA BALE56146P Mahoney (Lambton)
3SARGENT TRIGGA11757J Magri (Austral)
4CARLAF1328A M Callaghan (Kearsley)
5CUNDLE MISS23441R Wright (Cundletown)
6BLUE FLASH24214M H Mowle (Gateshead)
7EXPLOSIVE EAGLE44866M P Vella (Mount Lambie)
8CHARLI GIRL62443R R Bell (Blacksmiths)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Newcastle Herald Series Final04:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $2,080 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TRIGGER DASH88253D A Hoare (Shortland)
2VANITY FAIR53174P W Nickerson (Stockton)
3SOLITARY SAM48353D Hoare (Shortland)
4SMOKE DA TUBBY13272J F Callaughan (Luddenham)
5BIONIC BLITZ4152M Parrish (Medowie)
6POPSIE’S PATTY25231J Jaeger (Aberglasslyn)
7DARWIN STUBBY511J Vanderburg (Yarramundi)
8GUNNADOO SPIRIT71254G A Grimwood (Martins Creek)
9WAVE TO BETTY34175T Halley (Kearsley)
10GEORGIA RABBIT33655W Pearce (Holmesville)
Race No. 4The Maiden05:00PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BARB’S TIGERW Kelly (Salt Ash)
2AIR TIGHT74446P Neilson (Maitland)
3INTERSTATE672F L Trowbridge (East Maitland)
4ACE ‘EM GRACEM J Wicks (Taree)
5NORTH COASTT Marsh (Coal Point)
6BUILT FOR ITT S Mason (Cardiff)
7RED BOMBP Lagogiane (Llandilo)
8KEY RAILK R Lean (East Maitland)
9GOLDEN RETURNN W Googe (Wybong)
10ATOMIK FLYERS Parrelli (Hinchinbrook)
Race No. 5Jeffkins Stake05:17PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1NEW SOUTH BAZ68283J R Roche (Kew)
2BE BOSSEE21423P Lagogiane (Llandilo)
3DEADLY DEBSTER71216N C Mccaskie (Gorokan)
4GAUL15117N J Docherty (Swan Bay)
5OPAL MINE42447L A Hudson (Budgewoi)
6HOMER MULDOON41576J G Edwards (Paxton)
7ELL FOR LUCY21173M A Skinner (Abermain)
8BELLS FAIR72833M P Vella (Mount Lambie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Gardens Soc Club Versatility Fn05:35PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at The gardens Of $3,030 Prizemoney.
1st: $2,000 2nd: $500 3rd: $250 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1RACHAEL ROBBO61111E J Robertson (Williamtown)
2RUFF TARTAN71332J Walton (Dunns Creek)
3LIGHTNING POINT21631G J Ernst (Lochinvar)
4OPAL COVE36151L A Hudson (Budgewoi)
5EIFFELLA LEE36862A M Janissen (Woodberry)
6DAY SEAS CRACKER53712P B Mahoney (Lambton)
7LOCHINVAR MARLOW31111R C Smith (Barnsley)
8REDDY TO WHINE42752J Jaeger (Aberglasslyn)
9TIP OFF11753G A Grimwood (Martins Creek)
10COOL ROOKIE14523N K Algie (Clarence Town)
Race No. 7Multicam Middle Distance Heat 205:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1HIGH BALL72273K P Cheetham (Lochinvar)
2ODESSA SHIRAZ21341K Sultana (Londonderry)
3CYPRESS MISS41326W J Deaman (Nulkaba)
4HIP HOP DASHF6457D A Hoare (Shortland)
5CHAINSAW TOMMY51532R Gardoll (Pillar Valley)
6CHARLIE CHEETAH57417D Robinson (Dunbible)
7SUPERSONIC CYRIL84644D J Sanderson (Kurri Kurri)
8ROCK CAKES25623N K Algie (Clarence Town)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Multicam Systems Stake06:12PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1KISS ME DECLAN24385K H Keegan (Greta)
2TIP OFF11753G A Grimwood (Martins Creek)
3JAYDO’S NEGLECT22672R Gardoll (Pillar Valley)
4GLITTERATI13767T S Mason (Cardiff)
5COUNTER STRIKE45538J M Barnett ()
6FEAR THIS FELLAF2312R J Lacava (Windermere Park)
7CITY GLAMOUR46F46S R Bennison ()
8LATE NIGHT OUT48752A M Hand (Raymond Terrace)
9PETTIGO STARFIRE54236A B Slusher (Kearsley)
10JAYDEE GRANT32854R R Bell (Blacksmiths)
Race No. 9Tooheys New Stake06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DIS LOW KATE43553S J Hill (Thornton)
2UNO BELLA BAZ21832J R Roche (Kew)
3WOODBERRY SPIRIT12361J L Stewart (Woodberry)
4LOLLIPOP WILL31223K Cheetham (Lochinvar)
5NOISY TIGER13137J S Miles (Killcare)
6ISADOLL2117TJ Vanderburg (Yarramundi)
7WONGAWILLIDOLF44461D B Werner (Beresfield)
8THREE BOB28732J F Callaughan (Luddenham)
9JERRY BE GOOD75125J L Antonelli (Kemps Creek)
10GROOM LAKE15825D R Mccurry (Lake Illawarra)
Race No. 10Racing Tomorrow Night @ Gardens06:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PETTIGO LORAINE84537P A Carrall (Farley)
2REPLICATOR MAGIC55361D Sanderson (Kurri Kurri)
3EAGLE ROCK FLO25523J R Roche (Kew)
4BONES KELLY71855W J Cunningham (Limeburners Creek)
5TUGGER TOKAAM47455T F Pullman (Keinbah)
6BLUE WHIP33125S R Bennison (Keinbah)
7WOODBERRY STAR33327J L Stewart (Woodberry)
8TRIP WIRE34867J L Harris (Doyalson)
9NIGHT CLUB QUEEN26144G J Perrin (Keinbah)
10SHIPSTERNS BLUFF13838T M Halley (Kearsley)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments