Friday 29th October 2010

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 29th October 2010

Race No. 1 Mega Mdn H103:55PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1TORNADO FIRET A Hagney (Lake Munmorah)
2IBROX LAURAW M Dance (Somersby)
3BITTENB J Wheeler (Boorowa)
4R J Webster (Cawdor)
5DEZZIE142G A Grimwood (Martins Creek)
6SPLENDOUROUSL A Atchison (Jilliby)
7AVONDALE ELITE35B Hedley (Cooranbong)
8GOLD QUAGMIREW J Harper (Wyee)
9ALBESCENT87354B C Preston (Cessnock)
10DUTCH DANIEL6J W Sweet (Holmesville)
Race No. 2Greyhound Recorder Mega Mdn H204:17PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BIG BANG APPEAL5J Wilson (Lake Munmorah)
2KISHAR BALE2243B J Wheeler (Boorowa)
3CODE NAME BLUE24D J Hawes (Doyalson)
4THINGS MISSINGM Ferguson (Thirlmere)
5HUGGY FELLAE J Castle (Sawyers Gully)
6LACHLAN’S LASSM Moran (Merewether)
7DEVINE FORTEP J Parrelli ( Rothbury)
8HAPPY NIGHTS62W Vanderburg (Castlereagh)
9PURE POLLY4254C J Carl (Londonderry)
10DIVERSITY876W Brown (Cessnock)
Race No. 3Wallsend Diggers Novice Final04:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 715 Metres at The gardens Of $2,380 Prizemoney.
1st: $1,500 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S HERMAN57381R J Mansley (Black Hill)
2SERIAL SPOK41317J F Callaughan (Luddenham)
3*** VACANT BOX ***
4TRAMONTANO23122C Gatt (Catherine Field)
5CHAMPAGNE LAYNE67865G F Brown (Karuah)
6*** VACANT BOX ***
7JAYDEN’S GEM15218F Cini (Mannering Park)
8NICE MINING75466C A Garrard (Maryland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Greyhound Recorder Mega Mdn H304:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BERTAW J Harper (Wyee)
2MR. PRICKLEPANTSS M Evans (The Oaks)
3BEING FREEP Lagogiane (Llandilo)
4SKATESA Pringle (Portland)
5RITZA RONNIEM Gatt (Ingleburn)
6BRAVE ARROW27456D W Tuckwell (Wallsend)
7OCTANE ETHAN43236R J Lambert (Kearsley)
8GOOD ODDS KNOCKA4F J Hurst (Londonderry)
9DUTCH DANIEL6J W Sweet (Holmesville)
10PURE POLLY4254C J Carl (Londonderry)
Race No. 5Simon Coutts Memorial Stake05:15PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LUCY TANGA12653M C Sharman ()
2OPAL COVE22146L A Hudson (Budgewoi)
3TIP OFF11155G A Grimwood (Martins Creek)
4MAGIC COPPER75565S M Richardson (Waratah)
5OPAL JACK12682L A Hudson (Budgewoi)
6MISS MARINA LEE81552R R Bell (Blacksmiths)
7ALBATROSS32133N Atchison (Jilliby)
822442M M Moran (Merewether)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Greyhound Recorder Novice Final05:37PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $2,130 Prizemoney.
1st: $1,400 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1SOLRAY’S DELIGHT6F543N Gray (Allworth)
2SILENT BEACH55723J L Antonelli (Kemps Creek)
3SPECIALTY WASH77272L A Atchison (Jilliby)
4VALENTINE OSTI24181M D Shambler (Elrington)
5BONES KELLY78721W J Cunningham (Limeburners Creek)
6ADMIRAL GEE13172R Groizard (Kearsley)
7BIT ISOLATED11432T A Wilson (Fassifern)
8SISTER PING11G T Adamthwaite (New Lambton)
9WAVE TO BETTY56773T Halley (Kearsley)
10TOMMY TOKAAM52274T F Pullman (Keinbah)
Race No. 7Greyhound Recorder Mega Mdn H405:58PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1STUFFED WISHES44552B L Clive (Weston)
2LAURA’S TIGERW M Dance (Somersby)
3DYNA KATEB J Wheeler (Boorowa)
4NOVA VITEJ W Sweet (Holmesville)
5KNOCKA KNOWS ALLR Kay (Calga)
6I’LL BE KINGF4637D J Hawes (Doyalson)
7BARRINGTON FIRET A Hagney (Lake Munmorah)
8BEST OF FIVE36P J Parrelli (North Rothbury)
9BARB’S DIAMOND46W J Kelly (Salt Ash)
10SHUNT APPEAL6J Wilson (Lake Munmorah)
Race No. 8Greyhound Recorder Mega Mdn H506:13PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MAGIC CASTLEA Pringle (Portland)
2NOTORIOUS BLONDEW M Dance (Somersby)
3OLD BILL27B J Buckley (Clarence Town)
4LANG BOYD4J R Hill (East )
5BANG BANG FIRET A Hagney (Lake Munmorah)
6LATINA23J W Sweet (Holmesville)
7FULLY CHICE J Castle (Sawyers Gully)
8BRINDLE REBEL43255I Absalom (Noraville)
9SHUNT APPEAL6J Wilson (Lake Munmorah)
10SOCIETY 66558G Emerton (Fassifern)
Race No. 9Greyhound Recorder Mega Mdn H606:29PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GOOFY FOOT43552G F Brown (Karuah)
2PRINCE DIABLOG J Miller (Wallacia)
3GRASS CUTTERC Garrard (Maryland)
4KINGPIN START J Hurst (Londonderry)
5CHRONICLE CRACKA25I O Darcey (Luskintyre)
6FIVE STAR SHIRAZM J Jenner (Merrylands)
7BIT TREATED1232T H Wilson (Fassifern)
8SIMON BEARR J Lambert (Kearsley)
9SEAFOOD EXPRESS547T Desira (San Remo)
10KNOW IDEA LUCKY557C O’Donnell (Edgeworth)
Race No. 10 Stake06:48PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1PENNY TOKAAM73113T F Pullman (Keinbah)
2ADEL’S BELLE87365W J Brown (Cessnock)
3CAPRICORN FLYER63765W P Smith (Wyongah)
4BOSSMAN JACK13J W Sweet (Holmesville)
5DEVINE STUNON34417D M Hampson (Greta)
6SCIENCE LESSON67423J S Mcglinn (Abermain)
7BIG BUNGA21142J A Mackay ( Vale)
8SPRING SPECIAL1B May (Maitland)
9ALL MAGIC31237M A Davidson (Fletcher)
10ROCKY RUSH33355F Cini (Mannering Park)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments