Friday 9th September 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Friday 9th September 2011

Race No. 1Welcome To Betchoice Gardens Md03:57PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1THAT’S A MIRACLEFSHK P Cheetham (Harpers Hill)
2LEPPARD8NBTW S Brown (Sawyers Gully)
3HONEY MUFFINFSHJ Jago (Gorokan)
4SOLID LIFTER3NBTC Murray (Pelaw Main)
5CRYSTAL SPUR776NBTJ S Krafczyk (Woodberry)
6THREDBOFSHD John (Lower Belford)
7LIZZY CRUISE23554NBTD F Berwick (Sawyers Gully)
8CHANEL OSTI53522NBTM D Shambler (Elrington)
9DIDDY DREAM6466NBTA W Sessions (Beresfield)
10FLAMIN’ GROOVEY56NBTE T Jago (Gorokan)
Race No. 2Schweppes Stake04:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1WILL MAKE IT8173323.17K A Edden (Belmont )
2HE MANN8438FNBTJ L Willis (Taree)
3KRIDON KEEPING44133NBTB J Mclean (St Davids Estate)
5FRESHIN UP5334223.06M O Mcguire (Taree)
6CAPRICORN TIGER57712NBTW P Smith (Wyongah)
7RAGTIME GAL14788NBTJ R Roche (Kew)
8LIVERPOOL ICE48122NBTR R Bell (Blacksmiths)
9WISTERIA VALLEY86555NBTJ L Willis (Taree)
Race No. 3Multicam Systems Stake04:37PM (NSWtime)
Free For All event over 400 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1HOWES BRADO2173322.87P J Cohen (Kulnura)
2ZAVANCE1746723.13S K Biddle-Leeming (Sawyers Gully)
4MACEY7721122.56R M Millsteed ()
5DUNNO1152622.81J A Mackay ( Vale)
7BIG TOMMIE1171522.72J S Miles (Killcare Heights)
8HAIL QUEENIE3275422.72F L Trowbridge (East )
Race No. 4 Maiden04:57PM (NSWtime)
Maiden event over 515 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MOON UNIT76365NBTA A Mehan (Thornton)
3SHELVED4FSHR Tredway ()
4NAR RHU26FSTDR E Berwick (Sawyers Gully)
5TAKODA32FSHJ A Hawkins (Tumbi Tumbi)
6BINDA GRACE3655FSTDM Roberts (Kurri Kurri)
7MOMENTUM ZAPPER36746FSTDP J Abdallah (Llandilo)
8BUDDY RIGHT32NBTR R Bell (Blacksmiths)
9SHE’S QUOTED74566FSHJ Micallef (Berkeley)
10AL BROOK GIRL86565NBTC E Stuart (Kingswood)
Race No. 5 Stake05:17PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1KENEALLY27422NBTC A Garrard (Maryland)
2STATE OF BEAUTY5422723.18D Cox (East Maitland)
3KAPSALI77788FSTDC Kepreotes (Elermore Vale)
4QUEUE JUMPER13642NBTL M Hutton (Coolongolook)
5SHANE FALCO1485722.79W S Brown (Sawyers Gully)
6WONGAWILLIDOLF7877523.31D B Werner (Beresfield)
7EL TIGRE6123423.03G J Ernst (Lochinvar)
8DUCHESS CANDY4133423.26C L Howard (Millfield)
Race No. 6All Pro Sprint Series (2-6) Ht05:38PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BOLT TED BOLT83136FSHP Lagogiane (Llandilo)
2SHEZA LUCY BLUE51443NBTA E Armstrong (New Lambton)
3LILY APPEAL1458130.21E J Cuneo (Lake Munmorah)
4GROOM LAKE5524330.00D R Mccurry (Lake Illawarra)
5SPLASH ABOUT1178429.96P A Roderick (Weston)
6HEART OF FASHION6322130.30A Armstrong (New Lambton)
7EBB AND FLO88215NBTJ R Roche (Kew)
8BONES KELLY4355330.15W J Cunningham (Limeburners Creek)
9OCTANE ETHAN8878630.18D W Tuckwell (Wallsend)
10SHANDEE66666NBTK R Sutton (Butterwick)
Race No. 7Www.betchoice.com.au Stake05:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHELBY DREAMIN’4226323.18D Parkinson (Salt Ash)
2CREME COCO13643NBTM Enright (Aberglasslyn)
3SWELL FLO34544NBTJ R Roche (Kew)
4CYCLONE LOUIE7622723.80S E Mccann (Warabrook)
5BEHATI BABE3465322.98T C Priest (Sawyers Gully)
6TIRI BARRY47746FSHJ L Willis (Taree)
7MISS MANALISHI172223.14P J Honnery (Clarence Town)
8SIK EM MAX5514422.80R Herbert (Weston)
9WISTERIA VALLEY86555NBTJ L Willis (Taree)
Race No. 8All Pro Sprint Series (2-6) Ht06:18PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1NO SHOW RAY4377430.12G R Howard (Millfield)
2GEORGIA RABBIT4536329.86W Pearce (Holmesville)
3CARBICIDE5447330.21A E Armstrong (New Lambton)
4LAYNE FLO75624NBTJ R Roche (Kew)
5CHRONICLE CRACKA8212429.72I O Darcey (Luskintyre)
6GOODWIN BENNETT13452NBTR E Berwick (Sawyers Gully)
7DARK AND STORMY2388130.02E Harris (Wyong)
8RUN NANNA11222NBTG G Wilson (Medowie)
9SHANDEE66666NBTK R Sutton (Butterwick)
10OCTANE ETHAN8878630.18D W Tuckwell (Wallsend)
Race No. 9Wag Pet Foods Stake06:35PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PURE RAGE87766NBTR K Barnden (Killarney Vale)
2WILL HE PRANG8686423.08D C Woolbank (Warnervale)
3LORD STIMO4415323.29M O Mcguire (Taree)
4GLENMORGAN GIRL42372NBTB Phillips ()
5ON SHOT1346423.04T S Mason (Cardiff)
6BRAT PACK51184FSHJ Crossley (Cessnock)
7ITS SHINE CHILI22615NBTK Schmitzer (Taree)
8GLENMORGAN LADY65133FSHB R Phillips (Gunnedah)
9WISTERIA VALLEY86555NBTJ L Willis (Taree)
Race No. 10Wallsend Diggers Stake06:57PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FOXELLA5268123.19R L G Jnr (Kearsley)
2QUEEN AKAROA5147623.30F L Trowbridge (East Maitland)
3OCTANE PATCH4126523.07N P Mcintosh (Abermain)
4BELL 1351823.20M G Bailey (Bellbird)
5LIGHTNING LUEGO22712FSTDL M Sweetman (Sweetmans Creek)
6TRUE BLUE MATE63147NBTM J Moroney (Lake Munmorah)
7GIMME LOVE82212NBTP Lagogiane (Llandilo)
8MY GIRL LOLLYPOP8381622.96M J Enright (Aberglasslyn)
9WISTERIA VALLEY86555NBTJ L Willis (Taree)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments