Saturday 18th September 2010

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 18th September 2010

Race No. 1 Heat 105:32PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MADE A MISTAKE81M C Moncrieff (Kahibah)
2CAPRICORN DRAMA74677J A Smith (Wyongah)
3GRIP AND RIP26532R R Bell (Blacksmiths)
4HE’S JAY 74332S A Mehan (Beresfield)
5DEVIL FELLA12357R E Berwick (Sawyers Gully)
6MIDNIGHT NICK46461B P Mackie (Mt Vincent)
7BURRAGORANG GIRL58873B K (Booragul)
8 FELLA1162B W Batey (Greta)
9KRACKER BLACK66786J P Lipinski (Blackalls Park)
10AMAZING CHUNKEY66886M Howden (Halekulani)
Race No. 2Duncan Dart Memorial Heat 205:52PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BENAUDREY55221T S Mason (Cardiff)
2MOONSHINE ROWE53478E Seaton (West Wallsend)
3STATE OF BEAUTY26562W Kearns (Lochinvar)
4EL TIGRE13434G J Ernst (Lochinvar)
5SINS SISTER4221J Crossley (Cessnock)
6GRUB’S PRIDE53F31T Bruce (Branxton)
7LUCY FRUIT17842A B Campton (Vineyard)
8ESS ESS THUNDER44411S Gyftos (Londonderry)
9DENVER STORM81818K R Sutton (Butterwick)
10MINT LORIAN58667A Freeman (East Branxton)
Race No. 3Duncan Dart Memorial Heat 306:13PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TEE REX234F1R R Bell (Blacksmiths)
2KINDA RUSSAN55647R Moncrieff (Sawyers Gully)
3SHESA SHOPPER13452M C Moncrieff (Kahibah)
4PURE RAGE41478R K Barnden (Killarney Vale)
5HEAD ON MISS215J Crossley (Cessnock)
6WHO MADE IT87361T L Bruce (Branxton)
7TRIGGER DASH31424D A Hoare (Shortland)
8VIOLET BELLE64751D W Tuckwell (Wallsend)
9KRACKER BLACK66786J P Lipinski (Blackalls Park)
10DENVER STORM81818K R Sutton (Butterwick)
Race No. 4 Maiden Series Heat 106:34PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1THREE BUDGIES5M C Moncrieff (Kahibah)
2VEE MANS GIRLL Watts (Paxton)
3TREV’S SHED74237S J Mcdermott (Lambton)
4COAST CHIC132K J Elliott (Minmi)
5VITAMIN4S Smith (Branxton)
6JOAN JETT22563T F Callen (Argenton)
7AIR TIGHT46626P Neilson ()
8ALL ABOUT AMELIAR W King (Branxton)
9OCTANE KEV42876R Vines (Londonderry)
10CHAMPAGNE BLITZ63877G F Brown (Karuah)
Race No. 5Julian Craig Stake06:54PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ASTEROID LEE56355R V Jnr (Londonderry)
2TEEVEE BLACK25575T V Gaunt (Morisset)
3TAH ROBLYN43452S J Malone (Edgeworth)
4KING OF HUNGE64514P Neilson (Maitland)
5MAGIC COPPER23175S M Richardson (Waratah)
6DEADLY SILENT13353P Neilson (Maitland)
7BRALYN SHORTY82363J L Harris (Doyalson)
8COOLEM GAIN88887T F Callen (Argenton)
9ALBE’S A MYSTERY67454B K Sweeney (Booragul)
10JUMPING JOLA66474R Moncrieff (Sawyers Gully)
Race No. 6Multicam Systems Stake07:17PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $890 Prizemoney.
1st: $525 2nd: $150 3rd: $75 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TOMMY TOKAAM46314T F Pullman ()
2MINT ENFORCER42135P W Parkinson (Lorn)
3CHEVY BUSTA22445M P Manuel ( Rothbury)
4YOUNG DARKNESS62264R R Bell (Blacksmiths)
5EASTLEY 7153FR K Barnden (Killarney Vale)
6BREAD AND BUTTER85766E Harris (Wyong)
7VALENTINE OSTI23232M D Shambler (Elrington)
8CHIEF ZSA37665B J Buckley (Clarence Town)
9TRESTLES71864P Vas (Valentine)
10CAPRICORN OCEAN77467J A Smith (Wyongah)
Race No. 7Duncan Dart Memorial Heat 407:34PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1DEVINE STATE56866R K Barnden (Killarney Vale)
2ZA’MA DOLL144G R Freeman (East Branxton)
3MAGIC ANDREW54126B P Mackie (Mt Vincent)
4IKON85213T R Marsh (Coal Point)
5KOTARA ICE45688R Moncrieff (Sawyers Gully)
6BALIKU STAR48655B J Buckley (Clarence Town)
7SHANDEE75256K R Sutton (Butterwick)
8MIGHT AND CROW764F4T F Callen (Argenton)
9GATESHEAD GIRL65744D J Abbott (Mount Hutton)
10KRACKER BLACK66786J P Lipinski (Blackalls Park)
Race No. 8Duncan Dart Memorial Heat 507:59PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SEAN’S PET48386M D Shambler (Elrington)
2IMA BEAN67763R Moncrieff (Sawyers Gully)
3GOLDEN COPPER26132S M Richardson (Waratah)
4VOLATILE SHADOW27867D W Greenwood (Toronto)
5BLITZEM BELLE76238T R Marsh (Coal Point)
6RED BLONDE86485B P Mackie (Mt Vincent)
7STEALTH LIKE43464W J Lusty (Branxton)
8SHIPSTERNS81378A J Milburn (Wallsend)
9MINT LORIAN58667A Freeman (East Branxton)
10GATESHEAD GIRL65744D J Abbott (Mount Hutton)
Race No. 9Blue Paws Maiden Series Heat 208:21PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $710 Prizemoney.
1st: $400 2nd: $115 3rd: $55 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BAZ COOLR Moncrieff (Sawyers Gully)
2OUR HONEY BEAR4T Ransom (Mallabula)
3CHAMPAGNE VENUS82346G F Brown (Karuah)
4VALLEY MIST1752D Burgess (Arcadia Vale)
5DARK AND STORMYE Harris (Wyong)
6MINI VIXEN6243R Vines (Londonderry)
7EAGLE CHOC532J L Harris (Doyalson)
8MEGA MINT4P W Parkinson (Lorn)
9LIAR LIAR RUSSAN33568R W King (Branxton)
10KAYLA LEE ROBBO34545E J Robertson (Williamtown)
Race No. 10Duncan Dart Memorial Heat 608:41PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $935 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $80 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SOLITARY SAM35385D Hoare (Shortland)
2SAVANT12174R Vines (Londonderry)
3AWESOME ECLIPSE3117C J Faber (Camden)
4ZA’MA ENFORCER3185G R Freeman (East Branxton)
5BUILT FOR IT28F73T S Mason (Cardiff)
6NIKKI SIX58878T F Callen (Argenton)
7BELLA MINT1226P W Parkinson (Lorn)
8QUEEN AKAROA54747F L Trowbridge (East Maitland)
9AMAZING CHUNKEY66886M Howden (Halekulani)
10GATESHEAD GIRL65744D J Abbott (Mount Hutton)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments