Saturday 5th February 2011

Greyhound Box Draw For The Gardens – Saturday 5th February 2011

Race No. 1Eden’s Restaurant Open Tonight05:24PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1GO WILD MAT85538R J Flanagan (Cessnock)
2THREEPENCE4R A Hindmarsh (Weston)
3SIERRA NEVADA6883M A Skinner (Abermain)
4BRIMZ MATE75323D Roach (Lochinvar)
5FANTASY DANCE6I Wicks (Saratoga)
6SURF ON TAP5R L Stock (Highfields)
7WOW WEE8R E Browne (Aberdare)
8RICHY WRIGHT56638G P Beard (Berowra)
9KNOW IDEA LUCKY55746G Hetherington (Paxton)
10MY BOY BUDDY25845P Mahoney (Lambton)
Race No. 2Sky Racing Stake05:40PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ACE ‘EM GRACE18684M J Wicks (Taree)
2DORA MINT41717W G Davies (Brombin)
3MATTY’S MARISKA33572G G Brodie (Abernethy)
4PRUELLA18154R Groizard (Kearsley)
5STEALTH LIKE52332W J Lusty (Branxton)
6METHODICAL51237P Constable (Aberdeen)
7BONES KELLY77776W J Cunningham (Limeburners Creek)
8FLYING COPPER11881J T Summers (Tintinhull)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Tooheys New Stake05:55PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JASON’S GIFT22712P Line (Taree)
2LARA ANNE11477D J Seath (Taree)
3QUICK MINT12125W G Davies (Brombin)
4GLENMORGAN GIRL14232B Phillips (Gunnedah)
5FESTIVITY57F61M A Skinner (Abermain)
6TENNESSEE ANGEL85314S Lanesbury (North Rothbury)
7SEAFOOD BANQUET46F43M Anderson (Black Hill)
8TOPSHOT ASSASSIN33342D J Seath (Taree)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Betchoice Maiden Stake06:16PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MISS ENERGETIC37P W Parkinson (Lorn)
2MADY ROJO32432D Roach (Lochinvar)
3LONG CHECK72L Rendina (New Lambton)
4RUM BILLY RUM375T Donaldson (Mardi)
5MINOR TIMES32323I Wicks (Saratoga)
6SHARKS DOUBLE25352P Constable (Aberdeen)
7WALTZING FLO84344J R Roche (Kew)
8DANCING ASSASSIN44R Browne (Aberdare)
9MY BOY BUDDY25845P Mahoney (Lambton)
10BIFF O’HARA76488P Mahoney (Lambton)
Race No. 5Schweppes Stake06:33PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1MADAM BEAR52725D F Berwick (Sawyers Gully)
2TEE REX13625R R Bell (Blacksmiths)
3THREE OH THREE53218R Whitelaw (Abernethy)
4MEGA MINT22126P W Parkinson (Lorn)
5OAMARU LASS82343K C Markham (St Helens Park)
6CLOVER LIDCOMBE67782G J Dunphy (Butterwick)
7FOXELLA17147R L G Jnr (Kearsley)
8GOLDEN COPPER14881J T Summers (Tintinhull)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Multicam Systems Stake06:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1LILLEY’S LOCK85746I J Betts (Thornton)
2PARALYZED71577S J Boyd (Killarney Vale)
3OXLEY OPAL37211A Watts (Pembrooke)
4CRACKER BITS11167D Roach (Lochinvar)
5BIDDYKEN PRINCE65263R R Bell (Blacksmiths)
6MINT DANCER16284W Davies (Brombin)
7DEZZIE25122G A Grimwood (Martins Creek)
8BIT CRACKERS81264D Roach (Lochinvar)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Greyhoundproductsdirect.com.au07:13PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1BLAZE OF CLASS32225W G Davies (Brombin)
2STRYKING SARAH52421K T Marsh (Raymond Terrace)
3MAGIC COPPER56574S M Richardson (Waratah)
4EL TIGRE36435G J Ernst (Lochinvar)
5BRITNEY DANCER71345W G Davies (Brombin)
6TEEVEE BLACK73167T V Gaunt (Morisset)
7MARA’S BOY52875P W Malone (Cardiff)
8CES’S HONOUR16664P J V Haren (South Maitland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8All-pro Hospitality Stake07:33PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1ALBATROSS36325N Atchison (Jilliby)
2WICK’S DECISION31551M J Wicks (Taree)
3TIRI TEDDY16354A Langman (Old Bar)
4FELLA LEE46454T L Stewart (Beresfield Heights)
5*** VACANT BOX ***
6DAY SEAS CRACKER86574J L Stewart (Woodberry)
7TOBREN SPEED26126N A Falls (Backmede)
8GUS DO IT25516W J O’Malveney (Doyalson)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Bacardi Stake07:58PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1JET FAN221S Pearce (Londonderry)
2THOR’S CASEY23743B R Garland (Gunnedah)
3MADE TO RUN71354S J Hill (Thornton)
4MISS POT BLACK88313R F Whitelaw (Abernethy)
5MISS FREAK13356G E Allerton (Greta)
6RAGTIME GAL76331J R Roche (Kew)
7DASJON313S J Boyd (Killarney Vale)
8OFF TO GLEBE4421P Constable (Aberdeen)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Wallsend Diggers Stake08:19PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormTrainer

1DARK AND STORMY66466E Harris (Wyong)
2MAN OF BISMARK7814W Slade (Beresfield)
3DAPHNE JOYCE2187R R Bell (Blacksmiths)
4CEDAR LIDCOMBE57374R C Harland (Westdale)
5COLLISION SIGN87643D R Leard (Gateshead)
6I’M SO SWEET77166K J Capper (Cessnock)
7RED RUBY17848D J Abbott (Mount Hutton)
8ZARLI’S ANGEL77475K P Smith (Shortland)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***