Wednesday 30th November 2011

Greyhound Box Draw For – Wednesday 30th November 2011

Race No. 1Betfair Blue Paws Maiden Heat 107:02PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROB JACK53NBTD L Richardson (Holmesville)
2TUCK SHOP36258NBTR L Roderick (Toronto West)
3LORD RAMAFSHA (Londonderry)
4BEEJAY ROWE52435NBTP E Seaton (Holmesville)
5HANSOME REDBACK25NBTG Robertson (Williamtown)
6OFF THE MAPFSHN K Benhard (Clarence Town)
7SUGNA27NBTW G Davies (Holmesville)
8TAYLA’S FANTASY6FSHT A Ball (Singleton)
9SHINARNFSHW J Harper (Wyee)
10MISTY HABANAFSHN R Auld (Glendenning)
Race No. 2Betchoice Gardens Stakes07:25PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1BORN SLIPPY1828623.02I W Hilditch (Windale)
2BIT SKIPPY2842823.28T A Ebbeck (Blackalls Park)
3TERESE3413NBTP J Honnery (Clarence Town)
4BECKY’S EXPRESS36134NBTP A Roderick (Weston)
5CREEP FAST4471723.01P J Morgan (Stockrington)
6FIRE MULDOON16825NBTJ G Edwards (Paxton)
7RAGING BULL34554FSHA T Wiseman (Kangy Angy)
8WALLY’S EXPRESS12577NBTP A Roderick (Weston)
9MISTER BONNY5123.21P J Honnery (Clarence Town)
10VELOCITY STRIKE13818FSHT Murray (Neath)
Race No. 3Multicam Systems Stakes07:44PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SAVANT7524722.92K Yates (Neath)
2GO WILD CONNOR2447522.86T Ball (Singleton)
3JAYPEE SHELBY1223522.77G J Robertson (Williamtown)
4CABLE MULDOON11126NBTJ G Edwards (Paxton)
5LIGHTNING LIZZY3171722.81R L Roderick (Toronto West)
6MAJIC TYNE2311522.86G J Robertson (Williamtown)
7AMERICAN IDIOT5245223.43T F Callen (Argenton)
8APRIL’S LEGACY1111122.68K Cheetham (Harpers Hill)
9LUCKY LOCHO73742NBTN P Clifton (Maitland)
10BURRAGORANG GIRL3568522.97B K Sweeney (Booragul)
Race No. 4Betfair Blue Paws Maiden Heat 208:03PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SPITFIRE STUFSHC H Lamb (Swan Bay)
2FOAM PARTYFSHA B Campton (Vineyard)
3MIND THE GAPFSHS J Vas (Valentine)
4LORD RAINFSHB A Keene (Twelve Mile Creek)
5BY COLLAR GEE63283NBTA Sepping (West Ryde)
6CHEVY ANGEL3FSHH G Norman (Wallsend)
7TEE FOR TILLY3NBTM A Skinner (Abermain)
8TAI ONE ON378NBTB K Sweeney (Booragul)
9DETONATEFSHJ R Finn (Warilla)
10ABBEY’S CHANT5NBTN K Benhard (Clarence Town)
Race No. 5Sky Racing Stakes08:26PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STRATAVON DID1713730.03R A Riley (Buchanan)
2CHASING DE CASH7511529.65J S Miles (Killcare Heights)
3SIERRA NEVADA55416NBTM A Skinner (Abermain)
4MODERN IMAGE1326129.80S J Mcdermott (Lambton)
5BRAVADO DOS73458NBTT L Bruce (Branxton)
6SOLRAY’S DELIGHT8246330.17S C Atkins (Maryland)
7WHINGING WRENCH11216FSTDJ S Miles (Killcare Heights)
8EYE THIRTY6453529.96T J Murray (Neath)
9JAMALU76457FSHG Brodie (Abernethy)
10SOLITARY SAM8552829.89T Murray (Neath)
Race No. 6Woy Woy Poultry St.leger Ht 108:46PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR MANOLO1581129.52R C Smith (Barnsley)
2WAIMEA GAIN21582NBTS C Atkins (Maryland)
3AQUA JACK45313NBTA Azzopardi (Londonderry)
4PERFECT POWER31113FSHJ R Finn (Warilla)
5EL BONITO5811229.69J S Crawford (Llandilo)
6GENERAL TRIGGA42111FSHR Manojlovic (Rossmore)
7SUCKER PUNCH34615NBTD Sultana (Londonderry)
8TIZ NOW1421229.69J A Mackay ( Vale)
9ANLON LUCYFSHA T Wiseman (Kangy Angy)
10LOCHINVAR VICINI326NBTR C Smith (Barnsley)
Race No. 7Woy Woy Poultry St.leger Ht 209:06PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1JENNI THE WEAPON26111NBTN A Brown (Catherine Field)
2GABLE DRUM1872829.75C H Lamb (Swan Bay)
3SNOOPY COLLINS22616NBTC J Carl (Londonderry)
4FLAVOURS5124329.48J R Finn (Warilla)
5LACHLAN’S CASH4112229.63M Moran (Merewether)
6SURE AS25124FSHS E Swain (Box Hill)
7MINZA RED ONE15122NBTC Gatt (Catherine Field)
8CHAMP KIND1727130.09R E Browne (Aberdare)
9LOCHINVAR VICINI326NBTR C Smith (Barnsley)
10LOCHINVAR ONYXNBTR C Smith (Barnsley)
Race No. 8Woy Woy Poultry St.leger Ht 309:26PM (NSWtime)
Special Event event over 515 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ROYAL JIMMY1211FSHC D Brennen (South Windsor)
2ZIPPING CATRA2231429.50J A Mackay (Richmond Vale)
3SPLASH ABOUT3111329.96P A Roderick (Weston)
4COMPLICIT16113NBTC J Carl (Londonderry)
5TOUCH OF GOLD2664129.83G Sparke (Yarrawa)
6NON FICTION6137329.57I G Hanna (Wallsend)
7CAUSING KAOS3464129.58G J Algie (Taree)
8FREE WILL11FSHA Azzopardi (Londonderry)
9LOCHINVAR ONYXNBTR C Smith (Barnsley)
10MAMMOTH FOOL7677FSHG Dunphy (Butterwick)
Race No. 9Www.betchoice.com.au Stakes09:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1LOCHINVAR FOX416430.01W G Davies (Holmesville)
2RIVER ROAD63177NBTC R Lane (Singleton)
3STUFFED WISHES4534830.54B L Clive (Weston)
4HOT DELILAH6578730.31D I Clive (Weston)
5HAY JESS16274FSHA M Callaghan (Kearsley)
6WANTED FELON45228NBTR E Browne (Aberdare)
7MOLLY’S MERCEDES76585NBTG J Perrin ()
8THAT’S A MIRACLE12353FSTDK P Cheetham (Harpers Hill)
9JOHN BOOTH4557630.25M P Morgan (Windale)
10MAGNETIC CARGO47178NBTJ R Mcgrath (Lithgow)
Race No. 10Wallsend Diggers Stakes10:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1FRODO’S PLAYER23162NBTF C Goodall (Cessnock)
2FOUNDY’S LASS31561NBTC Lane (Singleton)
3TENNESSEE BELLE42335NBTT Halley (Kearsley)
4PERLORIAN5782523.48S A Ebbeck (Fennell Bay)
5CHEVY BELLE1783322.81J A Mackay (Richmond Vale)
6MULTI MANALISHI4137NBTP J Honnery (Clarence Town)
7STUNNING CHLOE1FSHT L Bruce (Branxton)
8BILLYJIM1376NBTP A Roderick (Weston)
9TOMMY RIP6354523.21N L Pateman (Raymond Terrace)
10GENUINE TEARS2468823.31F E Power (Noraville)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments