Wednesday 8th February 2012

Box Draw For – Wednesday 8th February 2012

Race No. 1 Blue Paws Sprint Heat 107:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1SHOTGUN POWER63613FSHG Masterson (Hexham)
2RUBINATE66436FSHJ R Roche (Kew)
3TRUE BLUE MATE5521223.04M J Moroney (Lake Munmorah)
4MISS MANALISHI6114622.79P J Honnery (Clarence Town)
5BEHATI BABE731F722.98T C Priest (Sawyers Gully)
6KYLIE KYLIE41FSHD Wilson (Abermain)
7CAN’T 1363722.76S Brown (Abermain)
8 BACK5632623.10G P Harborne (Warabrook)
9SANDASHA DIAMOND1366FSHN R Gray (Allworth)
10MISS MELLIE12866FSHA M Lucas (Whittingham)
Race No. 2Welcome To Betchoice Gardens Md07:28PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1TAYLA’S FANTASY37742NBTT A Ball ()
2BABY SHE ROCKS45482NBTT J Sanderson (Munni)
3LIBERTY MOON635NBTB A Keene (Twelve Mile Creek)
4PRINCESS BEC766F3NBTT A Pullman (Rothbury)
5GOODWIN BILLSKY73NBTK Yates (Neath)
6CARAMEL SLICE3FSHJ M King (Wilberforce)
7FLAMIN’ GROOVEY37354NBTE T Jago (Gorokan)
8BLACK BONZA43785NBTR W Hawkshaw (Clifton)
9CHEROKEE MAIDEN63775NBTC L Howard (Millfield)
10CAPRICORN MAN445NBTJ A Smith (Wyongah)
Race No. 3Betfair Blue Paws Sprint Heat 207:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MRS WILSON3541223.01T C Priest (Sawyers Gully)
2JUST THE DREAM84342NBTS J Hill (Thornton)
3OPAL DREAM2324722.99C A Hudson (Budgewoi)
4DO US PROUD137FSHJ R Roche (Kew)
5LOW KEY84533NBTR Mansley (Black Hill)
6SALLY VELLA1448722.90B K Sweeney (Booragul)
7TURLINJAH161823.07B J Buckley (Clarence Town)
8NAB THE RAINBOW21177NBTN R Gray (Allworth)
9WISTERIA VALLEY55731NBTJ L Willis (Taree)
10MISTER BONNY1474723.21P J Honnery (Clarence Town)
Race No. 4 Maiden08:08PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at The gardens Of $1,420 Prizemoney.
1st: $800 2nd: $230 3rd: $110 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE CHERYL5NBTM Daley (Gateshead)
2CAWBOURNE CHICFSHA J Lord (Cawdor)
3KIMS SPLASH4NBTP W Neilson ()
4LIMITED ADDITION4NBTM W Rimmer (Fullerton Cove)
5UNO ME6FSHC Oakman (San Isidore)
6MUMMY COOLFSHM J Moroney (Lake Munmorah)
7CAT’S BACKNBTD O Wilson (Abermain)
8NUNDLE FIRE7NBTS N Kelly (Birmingham Gardens)
9CAPRICORN MAN445NBTJ A Smith (Wyongah)
10CHEROKEE MAIDEN63775NBTC L Howard (Millfield)
Race No. 5Stayers Of Tommorow (1-2) Ht 108:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1VELOCITY PULSE45347FSTDS M Ellis (Morayfield Qld)
2PEPPER SHOT11316FSHD E Garrett (Somersby)
3C’MON CINDY51F65FSTDT J Halligan (Wallsend)
4ERNIE BILKO31335FSTDT A Donaldson (Mardi)
5TEN SHILLINGS45264FSTDD B Werner (Beresfield)
6LILLEY’S FLASH75367NBTI J Betts (Thornton)
7LOCHINVAR VICINI32614FSTDR C Smith (Barnsley)
8WILMA STANLEY42461FSHJ King (Wilberforce)
9EVIE SHIRAZ63768NBTR J Mansley (Blackhill)
10KING ESCORT57576FSHG W Lynch (Raby)
Race No. 6Www.betchoice.com.au Stakes08:48PM (NSWtime)
Mixed event over 515 Metres at The gardens Of $1,870 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STRATAVON DID2278530.03R A Riley (Buchanan)
2SPIRIT2848729.96J A Hawkins (Tumbi Tumbi)
3TWO TREE HILL7216329.68C H Lamb (Swan Bay)
4MARVICKI33178NBTS M Wheeler (Blue Haven)
5BLACK ASTRO BOY2424629.88M J Moroney (Lake Munmorah)
6DELIRIUM4422729.78J J Magnisalis (Charlestown)
7BIT ISOLATED5355729.78T A Wilson (Fassifern)
8SHEZA LUCY BLUE51135NBTS E Mccann (Warabrook)
9BLAZING WOK65267NBTJ R Roche (Kew)
10WALTZING FLOF4544NBTJ R Roche (Kew)
Race No. 7Stayers Of Tomorrow (1-2) Ht 209:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The gardens Of $2,230 Prizemoney.
1st: $1,350 2nd: $400 3rd: $200 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1MIGA NUT23216FSTDJ Heard (The Entrance No)
2YARRAMUNDI STAR1FSHV Roz (Rosebery)
3DEB’S NIGHTMARE34235NBTB E Evans (Moonbi)
4CARBICIDE5654435.10A E Armstrong (New Lambton)
5FLYING REBEL77181FSHJ F Callaughan (Luddenham)
6GOOD AS OSTI53725FSTDM D Shambler (Elrington)
7THAT’S A MIRACLE62455FSTDK P Cheetham (Harpers Hill)
8HURRICAN RAZOR26187FSTDW L Lay (Kurri Kurri)
9JEN56271FSHR R Warren (Cooranbong)
10UNDERBELLY77646NBTG A Targett (Wyee)
Race No. 8Wallsend Diggers Stakes09:26PM (NSWtime)
Grade 5 event over 515 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1STIKS AND STONES1734530.44W M Ison (Bobs Farm)
2FRODO’S PLAYER7617730.55F C Goodall (Cessnock)
3DURNBRIDGE21231FSTDK L Sanderson (Kurri Kurri)
4HARRY HIGH PANTS1754530.04P L Akers (Rutherford)
5KADOTTIE DANCER61554NBTG J Case (Rankin Park)
6VELOCITY ZOOM28231FSHA Coyte (Neath)
7YORE PLUM TREE1FSTDC H Lamb (Swan Bay)
8PERUSIAN25522NBTT H Wilson (Fassifern)
9HAZY TOPAZ464F3FSHJ S Maitland (Mannering Park)
10HEIDI CHOICE178FSHA M Lucas (Whittingham)
Race No. 9Betfair Blue Paws Sprint Heat 309:46PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER REBEL1122.92N R Gray (Allworth)
2VALLETTA VELLA1322.99B K Sweeney (Booragul)
3BLUE NINJA26614NBTJ R Roche (Kew)
4KEEP MY COOL71485NBTS N Kelly (Birmingham Gardens)
5GO WILD CONNOR4838222.86T Ball (Singleton)
62846722.93L A Hudson (Budgewoi)
7HOT IMAGING3836323.08M D Daley (Gateshead)
8CAR CRASH2151FSHP W Neilson (Maitland)
9GOODWIN YOUNG32475NBTK Yates (Neath)
10TENNESSEE BELLE43578NBTT Halley (Kearsley)
Race No. 10Betfair Blue Paws Sprint Heat 410:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at The gardens Of $1,780 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150 Unplaced: $40.

No.NameFormBestTrainer

1DIVA LARRICKI26752NBTD M Priest (Sawyers Gully)
2ELITE TARAWI1631422.96M P Manuel ( Rothbury)
3SPITFIRE STU2215NBTC H Lamb (Swan Bay)
4TERESE33466NBTP J Honnery (Clarence Town)
5LUCY ELUSIVE7355723.10B K Sweeney (Booragul)
6CONDOR BALE33558NBTJ R Roche (Kew)
7JAY EM AYE35358NBTD J Crowfoot (Cessnock)
8HOLY TOLLY7712623.13J S Mcglinn (Abermain)
9MAGGIES A LEGEND15FSHR F Whitelaw (Abernethy)
10CHAMPAGNE BLITZ4783823.42G F Brown (Karuah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments