Wednesday 9th April 2008


Race 1 515m M 19.06
SARA LEE AUSTRALIA STAKE
1 CAMEO APPEARANCE M JEANETTE ROCHE
2 LATIN AGENCY M BEVERLEY SWEENEY
3 MONDAY MIRAGE M WILLIAM DANCE
4 KAZANGEL M BARRY HOWELL
5 NO TURNING BACK M JULIE SMITH
6 MODERN MINGLE M ROBERT GAY
7 MILTON M ROBERT SMITH
8 BRAVO MAX M DAVID HOWARTH
9 MIDDLE STUMP M JOHN HEARD
10 PASADOBLE M JULIE SMITH

Race 2 515m 5 19.25
FONTERRA BRANDS AUSTRALIA STAKE
1 CENTRE PAGE 5 GLEN BEUZEVILLE
2 CHEEKY GIRL 5 PETER MASSA
3 JORDY TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
4 REGAL LEO 5 FRANK POWER
5 SKYE TOKAAM 5 COREY SPLIET
6 OFF STUMP 5 JOHN HEARD
7 RIDE THE LINE 5 DAVID HOWARTH
8 MARRASHE 5 WENDY BROWN
9 IPISH ASSASSIN 5 WENDY BROWN
10 GOODWIN OLIVIA 5 GLEN QUIRK

Race 3 515m 4/5 19.45
MCCAIN FOODS STAKE
1 ACADEMY DESIRE 5 BETTY KEENE
2 MRS. BUZZARD 4 GLEN QUIRK
3 DIDDY FELLA 5 DAVID WERNER
4 NO CRACKERS 5 DAVID SCHUTZ
5 DANGER BOY 5 JEANETTE ROCHE
6 ELADNARA LASS 5 MARK ARANDALE
7 FIVE NOTCH 5 WAYNE SMITH
8 NASI GORENG 5 JEANETTE ROCHE
9 POWER OF DESTINY 5 HELEN PULLMAN
10 HOT POT 5 TERRY CALLEN

Race 4 515m M 20.05
INGHAMS ENTERPRISES STAKE
1 SONGAR HANDYMAN M SONIA GREENE
2 MERLOT MADNESS M JEANETTE ROCHE
3 LOHNRO’S MAGIC M KIRA MURRAY
4 RUSTY’S READY M BEVERLEY SLOAN
5 SILENT BENNY M WARREN SLADE
6 TABU SORO M RON BELL
7 JUSTA TOMBOY M DESMOND WOOLBANK
8 IBROX THE BRAVE M WILLIAM DANCE
9 PASADOBLE M JULIE SMITH
10 MIDDLE STUMP M JOHN HEARD

Race 5 413m 4/5 20.25
MPM MARKETING STAKE
1 HAREM BAR 4 MALCOLM CUNEO
2 ULTRA COLLISION 4 TERRY CALLEN
3 KELLY’S LEGACY 4 WARREN SLADE
4 LITTLE ABBEY 4 TONY MASON
5 KIT KAT CLUB 4 MERVYN SKINNER
6 HYSTERIA MAGIC 5 TERRY CALLEN
7 BAMBA KING 4 COREY SPLIET
8 RIVER DEX 5 ANTHONY SLUSHER
9 BEND IT 5 ANDREW GROIZARD
10 MISHKAS PUZZLE 5 RUSSELL MANSLEY

Race 6 600m NG 20.45
BIDVEST STAYERS TROPHY FINAL
1 MARINA’S BEST 5 ROBERT SMITH
2 ON THE COUCH 4 RON BELL
3 AUNTY PITTIPATTI 5 BARRY HARMEY
4 ALARMING JAN 4 LORRAINE ATCHISON
5 FLAMIN’ COBBER 5 GLEN QUIRK
6 MIMATE BART 3 RON BELL
7 IZA CAR 4 IAN DARCEY
8 YOUNG ALEX 3 RON BELL
9 BLUE TONGUE 5 PETER TOBIN
10 WINKY WONG 5 GLENN EKERT

Race 7 413m FFA 21.05
SIMPLOT AUSTRALIA STAKE
1 EPIDEMIC 1 GERALD LEE
2 KOOKABUNNA FLASH 2 ROBERT FLANAGAN
3 NELLY PEPPER 4 DIANE SKINNER
4 LUDICRY 4 SUSAN SMITH
5 Vacant
6 DR. JOJO 4 BEVERLEY SWEENEY
7 CHILI NEGRA 1 RUSSELL KING
8 MISS ELLY MINT 3 ROBERT SMITH

Race 8 600m 4/5 21.25
SAFRIES P/L STAKE
1 MAGIC SURF 5 MARK DAVIDSON
2 JADORE 5 LORRAINE ATCHISON
3 SO YOU SAY 5 JOHN MILES
4 KISS ME MISSUS 5 KEVIN KEEGAN
5 WINKY WONG 5 GLENN EKERT
6 POISON WOK 5 DAVID RICHARDSON
7 SOPHIE’S MAGIC 5 MARK DAVIDSON
8 SOLITO 4 GERALD LEE
9 IBROX WHISPER 5 WILLIAM DANCE
10 NAILED IT 5 ANDREW GROIZARD

Race 9 413m 5 21.42
NESTLE AUSTRALIA STAKE
1 FRENCH GIFT 5 KARL MILLER
2 KELLY’S BETTY 5 WARREN SLADE
3 MISS MCCLYMONT 5 GARY ERNST
4 WABOFI 5 WENDY BROWN
5 RELAY 5 MARK MORGAN
6 CHEVY ASSASSIN 5 JODY MANUEL
7 KING TOKAAM 5 HELEN PULLMAN
8 BRIDAL SUITE 5 GARRY SHARROCK
9 FUTURE VIRUS 5 KARL MILLER
10 KEG LEG KEEGAN 5 DAVID MARSHALL

Race 10 413m 5 22.05
A RAPTIS & SONS STAKE
1 SLICK STATE 5 RONALD BROWN
2 EXCEPTIONAL ISA 5 WAYNE ATTWILL
3 PEPPERMINT MAID 5 DAVID RICHARDSON
4 KISS ME AIDIE 5 KEVIN KEEGAN
5 CLASSY SONGAR 5 SONIA GREENE
6 OSTI LEE DREAM 5 DESMOND WOOLBANK
7 JOSH RUSSAN 5 RUSSELL KING
8 MODERN SURVIVOR 5 RUTH WALLACE
9 SON OF VENUS 5 ATHOL ARANDALE
10 BLUE UTOPIA 5 TERRY CALLEN