Sunday 22nd August 2010

Greyhound Box Draw For – Sunday 22nd August 2010

Race No. 1Medivet Products Heat 102:15PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PAUA TO TERRIFY12331D P Jones (Wagga Wagga)
2CANDY FLEX33415S Bannerman (Reefton)
3BATLOW BOB61264R Oakman (San Isidore)
4MY WILD WAYS73351C F Thacker (Temora)
5FAST WES53828G S Hull (Wagga Wagga)
6SLEEP OVER14251L A Mcfarlane (Jerrawa)
7HARRY GRONDO75217B A Lord (Jindera)
8OMAR FLEX166M M Bannerman (Reefton)
9CATHY’S POWER55672M G Niele (Berringa)
10MISS CRIBRALTAR46768B C Peck (Gunning)
Race No. 2Kevin Oakman 1st Winning Traine02:36PM (NSWtime)
Maiden event over 320 Metres at Wagga Of $760 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $65 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1AMBER RHIANNA264B D Honey (Wagga)
2SEE MORE CAKE882D J Cox (Wagga Wagga)
3ALL OVER IT872C Thacker (Temora)
4STILL A VIRUS2762A Person (Adamstown)
5LIGHTNING KEEKEE34832P M Menz (The Rock)
6GIGGLES AND HOOT233P D Ward (Wagga Wagga)
7BOWSTREET SPIRIT27363M G Niele (Berringa)
8BON AMOROUS68482T Heaton (Batlow)
9BRONX75474J E Williamson (Lake )
10LITTLE TWITCHY587S W Mcguiness (Haigslea)
Race No. 3Medivet Products Heat 202:56PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ELITE BUSTER18311B D Honey (Wagga)
2ELECTRIC BILL53821G J Anesbury (Wagga)
3BURGAY41674R Oakman (San Isidore)
4MEL’S MAGIC38372G C Sheather (Young)
5CASSIUS DECK27414J M Mcclelland (Jindera)
6SHE’S A SUNLIT24222P H French (San Isidore)
7WALKABOUT RALPH68811A C Fahey (Barmedman)
8NINJA WARRIOR74676N R Tait (Wangaratta)
9BOWSTREET BREEZE46474M G Niele (Berringa)
10BIG WANALTA86466B J Martell (Tallangatta)
Race No. 4Wagga’s 35th 03:19PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Wagga Of $760 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $65 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BOWSTREET ROYALE43374M G Niele (Berringa)
2IVY SMASH ‘EM53263N Smith (Wagga Wagga)
3PARRYDISE LADY7S A Parry (Wagga Wagga)
4SIMONA78734J E Williamson (Lake Bathurst)
5ABSOLUTE BOND57535N R Tait (Wangaratta)
6LIGHTENING TILLI68784L A Mcfarlane (Jerrawa)
7DAKODA ROSE55885R Camille (Gunning)
8LEE CONJORNI8D Jones (Wagga Wagga)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Elvuka 1st Race Winner In 197503:42PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1FIRE AWAY21365R Oakman (San Isidore)
2BOWSTREET MASTER23313M G Niele (Berringa)
3ALBINO MOOSE11436L A Mcfarlane (Jerrawa)
4CHEL’S CHOICE41342K A Oakman (Wagga Wagga)
5IMA GANGSTER12378J M Mcclelland (Jindera)
6FRENCH CAKET1155D J Cox (Wagga Wagga)
7SUMMARISE66767L A Mcfarlane (Jerrawa)
8WHERE CREATIVE63868B Talbot (Forest Hill)
9AGGIE MALTA87363G E Smith (Tumblong)
10DARK BARITONE58458M P Ellis (Jindera)
Race No. 6Medivet Products Heat 304:06PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1APOLLO JET14313D P Jones (Wagga Wagga)
2JASMA FLEX615S M Bannerman (Reefton)
3BINDY MCLACHLAN21656B D Honey (Wagga)
4BUDDY’S IMAGE32236M L Burton (Kemps Creek)
5BUNNY THUNDER37474N R Tait (Wangaratta)
6RAPID GUY LUKE51658B C Peck (Gunning)
7BLACK RAIDER44516J M Mcclelland (Jindera)
8SUNLIT LEO14235P H French (San Isidore)
9BIG WANALTA86466B J Martell (Tallangatta)
10CATHY’S POWER55672M G Niele (Berringa)
Race No. 7Medivet Products Heat 404:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ALFRESCO FRENCHY24448J E French (San Isidore)
2FUTURE RAVEN51753B A Lord (Jindera)
3WEE VENUS72428J R Hartley (Forest Hill)
4LIGHTNING LIAM16351R C Menz (The Rock)
5LIZ SHAWEN21342J M Curtin (Spence)
6BOWSTREET HUNTER13674M G Niele (Berringa)
7IRINKA ASOTASI52877G C Sheather (Young)
8AFFILIATE44441R Oakman (San Isidore)
9MISS CRIBRALTAR46768B C Peck (Gunning)
10BOWSTREET BREEZE46474M G Niele (Berringa)
Race No. 8Temora To Wagga Final04:43PM (NSWtime)
Grade 5 event over 516 Metres at Wagga Of $1,140 Prizemoney.
1st: $700 2nd: $200 3rd: $100 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RAPID SCORER37763W T Lamb (Table Top)
2IRINKA DI27442B A Swanston (Condobolin)
3HEZA VICTORIAN41672G Anesbury (Wagga)
4DESPERAUX56862J R Hartley (Forest Hill)
5BOZZA’S DELIGHT22631P J Clark (Wangaratta)
6TIGGERLONG BABY41241B O Williams (Wagga Wagga)
7FORTUNATE LUCK45783J R Hartley (Forest Hill)
8ROYAL LAD74611C Newman (Chiltern)
9SHE’S THE BOSS58263W T Lamb (Table Top)
10MORE TO STATE63264G E Smith (Tumblong)
Race No. 9Peter Alibon’s 1152am Bet Race04:58PM (NSWtime)
Mixed event over 516 Metres at Wagga Of $985 Prizemoney.
1st: $585 2nd: $170 3rd: $90 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1PROBLEM BEAN34883W K Hill (Wagga)
2LAGOON CASSIDY37331R J Webster (Cawdor)
3TIGGERLONG JOE71535M Keys ()
4LIL’ MISS WICKED15217W E Richards (Wagga Wagga)
5FINNIE NIM55116M J Finn (Wagga Wagga)
6SHE’S THE BOSS58263W T Lamb (Table Top)
7MORE TO STATE63264G E Smith (Tumblong)
8JERRY BE GOOD45612T Heaton (Batlow)
9PLOW MASTER74277S J Nicholson (Reservoir)
10BIG BAM65464B C Peck (Gunning)
Race No. 10Wagga’s Next Meeting 29/08/201005:22PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ROMANO15D P Jones (Wagga Wagga)
2FAST AY JAY45211G S Hull (Wagga Wagga)
3FRANCISTIC57431M G Niele (Berringa)
4THERE ME AM18273B C Peck (Gunning)
5STEALTHY STORMF3153B Talbot (Forest Hill)
6FREE LEE21314A M Green (Cootamundra)
7ALBINO NIKITA83632L Mcfarlane (Jerrawa)
8DON’T TELL DAN77215G C Sheather (Young)
9COOL PONCHO61D C Longmore (Junee)
10TWO FOR YOU77663R C Camilleri (Gunning)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments