Sunday 31st May 2009


Race 1 400m 4/5 17.04
BRAD CLARK APPRECIATION STAKES
1 WEE VENUS 5 JOHN HARTLEY
2 BEST PLAYER 4 RODNEY MCDONALD
3 GO WILD MICKO 5 MICHAEL HARRIS
4 FOGGART’S WALK 4 KEITH DERRICK
5 CREATIVE EXPRESS 5 KEVIN PODMORE
6 LARRIKIN QUEEN 4 MICHEAL ELLIS
7 LAST BELLE 4 UNAVAILABLE
8 CRAZY SURFER 5 RODNEY OAKMAN
9 KOOKABUNNA RED 5 ERNEST BECROFT
10 COMMANDER BOND 5 GEOFFREY SHEATHER

Race 2 516m NG 17.27
WAGGA GOLD CUP HEAT (1)
1 PARRYDISE DANA 4 MICHAEL FINN
2 HE’S A SUNLIT 1 PETER FRENCH
3 ST. CLARENCE 5 ALAN CROKER
4 DANA TIGER 1 RODNEY MCDONALD
5 COLOUR IN 4 RODNEY OAKMAN
6 BETTER OFFSET 3 GEOFFREY SHEATHER
7 BRADY’S WISH 5 MARGARET HARTLEY
8 MEDELLIN 5 DAVID COX
9 TIGGERLONG MAGIC 5 BARRY MCKENZIE

Race 3 320m MX 17.47
SAM NATI APPRECIATION STAKES
1 MISS MINI MOVER 5 KERRIE WALKER
2 CALL THE ROLL M DAVID JONES
3 FREDLY M UNAVAILABLE
4 ATOMIC HORIZON M RODNEY OAKMAN
5 SURFING IDOL M UNAVAILABLE
6 ZUIUS ROSE HI M PHILIP THOMPSON
7 STEP OFF 5 ARTHUR FAHEY
8 ROSE MAY M GARRY ANESBURY
9 WANALTA KING M UNAVAILABLE
10 TOKAAM PRINCE M ALICIA THOMPSON

Race 4 320m NG 18.09
HILLIS FORD WAGGA BEST-8
1 WHERE’S WES 2 RODNEY OAKMAN
2 PARRYDISE TONKA 1 SCOTT PARRY
3 WRONG WAY JACK 3 DANIEL WALKER
4 KERBMEISTER 2 UNAVAILABLE
5 JACQUI’S OWN 1 LAETITIA HAND
6 VINOPIROZZI 2 UNAVAILABLE
7 MISS TWO BELLE 1 GEOFFREY COLLINS
8 ROCK ON DEL 3 GEOFFREY SHEATHER
9 COLD TEA JACK 4 DANIEL WALKER

Race 5 516m MX 18.29
WAGGA RULES CLUB STAKES
1 GABLE ELIPSE M CHERRYL BRADLEY
2 ROCKIN’ STROLLER M UNAVAILABLE
3 YODELLING KERRY 5 MICHAEL HARRIS
4 TIGGERLONG BABY 5 HELEN FINN
5 CELTIC THUNDER M MICHEAL ELLIS
6 JACARANDA RIDGE 5 PETER SCOTT
7 MISS CHELLA 5 RODNEY OAKMAN
8 MORE TO STATE 5 GARY SMITH
9 AWESOME ADO M MATTHEW ADAMS

Race 6 516m NG 18.54
WAGGA GOLD CUP HEAT (2)
1 UNO IT 2 RODNEY OAKMAN
2 FROSTY HEART 3 GEOFFREY SHEATHER
3 TIGGERLONG BRETT 4 BARRY MCKENZIE
4 BILLY SAID 3 RODNEY MCDONALD
5 PROVEN HISTORY 1 JOHN MCCLELLAND
6 BARRYLEX 5 LOIS WOODS
7 DAPHANEY 3 GARY MITCHELL
8 PEZ DISPENSER 5 ALAN CROKER
9 TIGGERLONG MAGIC 5 BARRY MCKENZIE

Race 7 760m NG 19.14
MICK FINN BRICKCLEANING MARATHON
1 NEAT AND SMART 5 BRIAN LORD
2 PHANTOM ONE 5 GARY HYLAND
3 GOLD SLAMMER 1 JAMES MCFARLANE
4 BOWSTREET SECRET 5 UNAVAILABLE
5 MAN OF STEEL 4 GARRY LYNCH
6 FORTUNATE LUCK 5 JOHN HARTLEY
7 PHANTOM THREE M GARY HYLAND
8 FELICITY LANE 2 MARGARET BANNERMAN

Race 8 516m NG 19.37
WAGGA GOLD CUP HEAT (3)
1 PORT MALARNEY 4 SUSAN STEELE
2 SUNLIT BIRD 1 PETER FRENCH
3 PROVEN WIZ 1 JOHN MCCLELLAND
4 PATTY CAKE 1 DAVID COX
5 DANA BEATRICE 1 RODNEY MCDONALD
6 YAKERMANIS 4 GEOFFREY SHEATHER
7 HARRY GRONDO 3 BRIAN LORD
8 UNO BILL 5 BARRY HULL
9 TIGGERLONG MAGIC 5 BARRY MCKENZIE

Race 9 320m MX 19.57
DAVID COX PAINTING STAKES
1 CHICK HICKS M ALICIA THOMPSON
2 TAMBO TIGER M UNAVAILABLE
3 GEE EYE JOE M UNAVAILABLE
4 CASARINA 5 ARTHUR FAHEY
5 STRAWBERRY KISS M KERRIE WALKER
6 LOCKY LAROO M UNAVAILABLE
7 PRINCESS JENNA 5 UNAVAILABLE
8 TANTES MIST 5 UNAVAILABLE
9 VANDALISER M MICHEAL ELLIS
10 FIBROSIS M UNAVAILABLE

Race 10 320m 4 20.17
SOUTHWEST STOCKFEEDS STAKES
1 TIKI DREAM 4 DANIEL WALKER
2 ANNOUNCEMENT 4 RODNEY OAKMAN
3 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
4 MR. OPTIMUS 4 NIGEL SMITH
5 INCIDENTAL 4 RODNEY OAKMAN
6 NEEDY 4 RODNEY MCDONALD
7 BUSTER BOB 4 UNAVAILABLE
8 REBEL RULER 4 BRIAN HONEY
9 BIG COOL CHEV 4 DANIEL WALKER

Race 11 320m 5 20.34
WAGGA CUP DAY MONDAY JUNE 8TH
1 PSYCHO SAM 5 BRIAN HONEY
2 WOODPARK SKYE 5 KERRY AVEYARD
3 PARRYDISE RIVER 5 SCOTT PARRY
4 GLOBAL QUESTION 5 ARTHUR FAHEY
5 BOWSTREET SQUIRE 5 UNAVAILABLE
6 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
7 FIRE AWAY 5 RODNEY OAKMAN
8 LITTLE MISS HERO 5 UNAVAILABLE
9 MARUNGI’S WORLD 5 PATRICK MCCORMICK

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of