Sunday 6th July 2008


Race 1 320m M 13.30
IAN MCKENZIE BOOKMAKER MAIDEN
1 LITTLE MISS HERO M UNAVAILABLE
2 ANNIE BROOKER M GARRY ANESBURY
3 PARRYDISE PALM M SCOTT PARRY
4 ARIGOLD M TIA HILLSLEY
5 CHLOE ASHTON M SUSAN BURGESS
6 POPPY’S KISS M NIGEL SMITH
7 CAREY BERGER M KENNETH SHEATHER
8 MY ROBBIE M CHRISTOPHER WHITEMAN
9 CORRALYN FURY M GARY MELBOURNE
10 GUNNADOO BLAZE M KERRIE WALKER

Race 2 400m M 13.55
SEAMUS MCKILLOP APPRECIATION
1 MR TUNNEY M GARRY ANESBURY
2 MR. OPTIMUS M NIGEL SMITH
3 RODRICK M NOELENE BOLTON
4 SHE’S RELENTLESS M GARY MITCHELL
5 TIGGERLONG MAY M MICHAEL FINN
6 SPEEDY OSTI M LYN WHITE
7 REDWOOD DASHER M BRUCE WILLIAMS
8 BENSON BALE M MARGARET BANNERMAN
9 NATIONAL DEBT M DAVID JONES

Race 3 516m 5 14.11
TASTY TUCKER WAGGA
1 ALANIS LANE 5 MARGARET BANNERMAN
2 PARRYDISE GIRL 5 SCOTT PARRY
3 SURE PAWED 5 GARRY ANESBURY
4 VEE DEE EXPRESS 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
5 Vacant
6 TIGGERLONG BRETT 5 UNAVAILABLE
7 BRITNEY LANE 5 SEAN BANNERMAN
8 ELIZA’S CHOICE 5 DAVID COX

Race 4 320m 5 14.27
SOUTHWEST STOCKFEEDS
1 SUNLIT MACLAW 5 JULIE FRENCH
2 CHARLIE’S INTENT 5 UNAVAILABLE
3 AGASSI 5 ANTHONY BRADFORD
4 NOMALOOE 5 KENNETH SHEATHER
5 Vacant
6 TOKEN GLOW 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
7 TYPICAL RAVEN 5 TONY SEYMOUR
8 ERAKOR 5 GREGORY BULMAN

Race 5 400m 5 14.43
DAVID COX PAINTING
1 MAKITA’S WAY 5 KENNETH SHEATHER
2 TIGERTRON 5 NIGEL SMITH
3 OUR CEASE FIRE 5 SUSAN BURGESS
4 CANNIA BE COOL 5 SCOTT PARRY
5 BOND VOYAGE 5 KERRIE WALKER
6 KOORA KAWLIGA 5 NOELENE BOLTON
7 CHERRY OSTI 5 LYN WHITE
8 TOP PICK 5 LESLIE MITCHELL

Race 6 516m 5 14.59
WINNING EDGE KIBBLE
1 FOLAU BALE 5 NOELENE BOLTON
2 TIGGERLONG MAGIC 5 HELEN FINN
3 MY FELLA 5 DAVID COX
4 FELICITY LANE 5 MARGARET BANNERMAN
5 Vacant
6 OSTI’S EXPOSURE 5 LYN WHITE
7 MOLLY BROOKER 5 GARRY ANESBURY
8 EVOLVED 5 KERRIE WALKER

Race 7 320m BEST 15.15
OILS PLUS WAGGA
1 WHERE’S WES 3 RODNEY OAKMAN
2 OSTI’S COMMAND 1 LYN WHITE
3 Vacant
4 OUR SARENA WAY 4 RODNEY OAKMAN
5 PARRYDISE TONKA 3 SCOTT PARRY
6 Vacant
7 OUT THERE CARTER 4 UNAVAILABLE
8 IRON OUTLAW 4 GARY MITCHELL

Race 8 320m MX 15.31
WAGGA CLUB PROGRESSIVE 0-1 FINAL
1 BULLDOG BULLET 5 KEVIN PODMORE
2 PRINCESS JENNA M UNAVAILABLE
3 KINDRA BARNEY M KENNETH SHEATHER
4 CREATIVE TWIST 5 KEVIN PODMORE
5 UNCLE ELI 5 GARY MELBOURNE
6 PATTY CAKE M DAVID COX
7 KOOLBOO EBONY M UNAVAILABLE
8 RADIATE 5 UNAVAILABLE
9 REDWOOD DASHER M BRUCE WILLIAMS
10 TIGGERLONG OLIVA 5 HELEN FINN

Race 9 516m BEST 15.47
GRAEME HULL SMASH REPAIRS BEST-8
1 SUNLIT SAM 3 PETER FRENCH
2 LOU LOU TOKEN 1 GARRY ANESBURY
3 Vacant
4 NAVAHO LANE 4 MARGARET BANNERMAN
5 Vacant
6 SHARI BALE 4 GARRY ANESBURY
7 Vacant
8 BURMA LAD 4 JULIE FRENCH

Race 10 320m 5 16.03
CHRIS GLASCOTT APPRECIATION
1 MOONLITE TEDDY 5 CHRISTOPHER WHITEMAN
2 CHARLIE’S JET 5 UNAVAILABLE
3 VELVET VIPER 5 PETER FRENCH
4 HOT LINE ELLIE 5 UNAVAILABLE
5 Vacant
6 SINKA THE DRINKA 5 ROBERT BOOTS
7 MYSTIC DREAMER 5 UNAVAILABLE
8 CHARLOTTE LANE 5 SEAN BANNERMAN