Sunday 6th June 2010

Greyhound Box Draw For Wagga – Sunday 6th June 2010

Race No. 1760m Marathon Next Week12:49PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LIGHTNING LIAM22263R Menz (The Rock)

2EL LOCO ASSASSIN27565B A Lord (Jindera)

3MY WILD WAYS67555B J Talbot (Forest Hill)

4FINNIE NIM21M J Finn (Wagga Wagga)

5GOLDEN DOLLARS1F38G Collins (Wagga Wagga)

6JENMAR DICE75725G Hyland (Coolamon)

7OUR FIRST STAR1666B E Smith (Uranquinty)

8NAKASE STORM63547M D Miller (Junee)

9SCOTCH45747B E Smith (Uranquinty)

10WOMBY BANQUET28686C C Overy (Wombat)

Race No. 2Simaroo Lodge Stake01:14PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1LAST BELLE26526B J Martell (Tallangatta)

2FAST WES51538G S Hull (Wagga Wagga)

3FRANCISTIC52764M G Niele (Berringa)

4STEALTHY STORM4521FB Talbot (Forest Hill)

5ALICIA FLEX77653A J Thompson (Leeton)

6REDWOOD POSSUM35884G Collins (Wagga Wagga)

7ANDSOX78361M G Niele (Berringa)

8HOUDINI BAZ65371B A Lord (Jindera)

9HEZA VICTORIAN76657G Anesbury (Wagga)

10TANTES MIST54684S C Collison (Wangaratta)

Race No. 3Grnsw Country Challenge Ht 101:34PM (NSWtime)
Special Event event over 516 Metres at Wagga Of $1,165 Prizemoney.
1st: $705 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1CONNERY’S MATE32476D C Longmore (Junee)

2IRINKA DENNIS37161R L Smith (Forbes)

3*** VACANT BOX ***

4CLASSY BEEN32657G A Brown (Wallendbeen)

5TIGERTRON33616N Smith (Wagga Wagga)

6*** VACANT BOX ***

7DESPERAUX58137J R Hartley (Forest Hill)

8NATIONAL CLASS17145R J Goodwin (Kanahooka)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 4Ian Mckenzie Bookmaker Mdn01:49PM (NSWtime)
Maiden event over 400 Metres at Wagga Of $760 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $65 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BROOM HILDA64387R Mcdonald (Cowra)

2MISS ARLEA8R J Cooper (Grabben Gullen)

3SHALLOW WATER7345J A Wilson (Wallendbeen)

4WENZKE34266B E Smith (Uranquinty)

5TIGGERLONG ONE7M J Finn (Wagga Wagga)

6IVY SMASH ‘EM2527N Smith (Wagga Wagga)

7METICULOUS FIX35247G Collison (Wangaratta)

8BINDY MCLACHLAN8B D Honey (Wagga)

9BLONDI STAR44554L Mitchell (Wagga)

10CATHY’S POWER77157M G Niele (Berringa)

Race No. 5Grnsw Country Challenge Ht 202:08PM (NSWtime)
Special Event event over 516 Metres at Wagga Of $1,165 Prizemoney.
1st: $705 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1SWAN HILL GOLD84165G J Anesbury (Wagga)

2OOI OOI OOI64168B J Wells (Sunbury)

3ETTALONG81176V L Prest (Young)

4DANA BEATRICE24271R T Mcdonald (Cowra)

5*** VACANT BOX ***

6SUNLIT HOPE21723P H French (San Isidore)

7AFFILIATE47711R Oakman (San Isidore)

8BOWSTREET MASTER62331M G Niele (Berringa)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 6Grnsw Country Challenge Ht 302:29PM (NSWtime)
Special Event event over 516 Metres at Wagga Of $1,165 Prizemoney.
1st: $705 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1TRUE KIHAEL13115K Hyde (Lidsdale)

2APIDRA24245B E Smith (Uranquinty)

3LADY PAWNEE73628M P Ellis (Jindera)

4LAURIE’S BLUE16271C A Bradley (Temora)

5*** VACANT BOX ***

6PORT MALARNEY16627P D Ward (Wagga Wagga)

7PATTY CAKE46874D J Cox (Wagga Wagga)

8SHADY GROVE OKEY17638R Cooper (Grabben Gullen)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 7Graham Gawne Appreciation02:50PM (NSWtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1RAVEN GUNNA42211T Seymour (Tabletop)

2FUTURE RAVEN81372B A Lord (Jindera)

3FIRE AWAY52213R Oakman (San Isidore)

4WEE VENUS82537J R Hartley (Forest Hill)

5PAUA TO TERRIFY46112D P Jones (Wagga Wagga)

6MISS MILLIE MAC17832G J Anesbury (Wagga)

7HOT AN CREATIVE75124N W Podmore (Wagga Wagga)

8LAURIE’S HAZE48743C A Bradley (Temora)

9WOMBY BANQUET28686C C Overy (Wombat)

10BIG WANALTA78864B Talbot (Forest Hill)

Race No. 8Peter Alibon 1152am Bet Race03:09PM (NSWtime)
Mixed event over 400 Metres at Wagga Of $985 Prizemoney.
1st: $585 2nd: $170 3rd: $90 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1BILLY SAID61552R T Mcdonald (Cowra)

2HE’S A SUNLIT54322P H French (San Isidore)

3BEST PLAYER31764R T Mcdonald (Cowra)

4BOWSTREET BREEZE48111M G Niele (Berringa)

5SUNLIT LEO41241P H French (San Isidore)

6STEALTHY MAGIC14714B Talbot (Forest Hill)

7HARRY GRONDO61334B A Lord (Jindera)

8RYAN’S SOX21175B J Martell (Tallangatta)

9BIG WANALTA78864B Talbot (Forest Hill)

10SCOTCH45747B E Smith (Uranquinty)

Race No. 9Grnsw Country Challenge Ht 403:31PM (NSWtime)
Special Event event over 516 Metres at Wagga Of $1,165 Prizemoney.
1st: $705 2nd: $210 3rd: $110 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1ROYAL CHOIR31255K R Seckold (Newstead)

2FEEL THE FEAR21341L D Roy (Wallendbeen)

3TIGGERLONG BABY17575B O Williams (Wagga Wagga)

4FREDLY64467M G Niele (Berringa)

5*** VACANT BOX ***

6COLOUR IN82816R Oakman (San Isidore)

7SPANISH MAID45577B J Martell (Tallangatta)

8HODSON35362V L Prest (Young)

9*** NO RESERVE ***

10*** NO RESERVE ***

Race No. 10Wagga Cup Final Next Week03:54PM (NSWtime)
Grade 5 event over 320 Metres at Wagga Of $940 Prizemoney.
1st: $555 2nd: $160 3rd: $85 Unplaced: $20.

No.NameFormTrainer

1MISS LIMBO51131M G Niele (Berringa)

2MR. OPTIMUS27427N Smith (Wagga Wagga)

3WALKABOUT RALPH11243B J Talbot (Forest Hill)

4HABMAK71127L D Roy (Wallendbeen)

5ELECTRIC BILL71851G J Anesbury (Wagga)

6LARRIKIN QUEEN34534M P Ellis (Jindera)

7BOWSTREET HUNTER62171M G Niele (Berringa)

8BATLOW BOB23231R Oakman (San Isidore)

9TANTES MIST54684S C Collison (Wangaratta)

10HEZA VICTORIAN76657G Anesbury (Wagga)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments